První zápas mají Bobři úspěšně za sebou. Z Opavy odvážejí po prodloužení dva body, o které se velkou měrou zasloužil tříbrankovým představením Petr Dvořák. Valmez si po celou dobu vytvářel střeleckou převahu, ovšem pokaždé musel dohánět těsný náskok Slezanů. Po remíze 3:3 zařídil druhý bod v přesilovce Michal Hryciow.
2. liga - skupina Východ 2017/2018, 1. kolo, sobota 9.9.2017
Opava
3:4p
(2:1, 1:1, 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 17. Malina (Hartmann, Vítek J.), 20. Malina (Galvas), 33. Grygar (Černý, Vaněk) – 19. Dvořák (Žák), 21. Dvořák (Matějka, Žák), 53. Dvořák (Žák, Vítek), 61. Hryciow (Dvořák). Rozhodčí: Škach - Blaha, Goňa. Vyloučení: 6:5, navíc Rousek (OPA) 10 min OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 200. Střely na branku: 21:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4.
Opava: Šafránek (Lamla) – Galvas (A), Kiss, Chalupa (C), Šendera, Šindelář, Slavík, Kažimír – Wolf, Polok, Grygar, Seidler, Rousek, Vítek J., Maxner, Hartmann, Černý (A), Štindl, Malina, Vaněk, Sedlář
Valašské Meziříčí: Bechný (Plšek) – Hryciow, Žák, Báchor (C), Váňa, Weintritt, Hladiš, Varga Mar. – Matějka, Dvořák, Pořický - Brunec (A), Daněk, Kývala - Martiník (A), Studený, Vítek - Varga Mir., Varga D., Baroš.

V prvních okamžicích utkání si opavští hokejisté vytvořili převahu, díky které sevřeli hosty v prvních dvou minutách v jejich pásmu. Úvodní gól z této převahy ovšem nepadl.

Osmá minuta přinesla nepříjemný faul Rouska, který hostujícího hráče zasáhl do oblasti hlavy a krku, díky kterému si vysloužil osobní trest na délku deseti minut.

V 11. minutě první třetiny střelu Martiníka tečoval Šindelář a jeho teč jen těsně minula Šafránkovu svatyni. Stav tedy zůstával stále nerozhodný.

Tři minuty a devět sekund před koncem první třetiny se nám poprvé měnilo skóre utkání. Vlastimil Malina se se střelou vůbec nemazal a jeho rána byla do brány ještě navíc tečována. Opava se tedy dostala do vedení 1:0.

Netrvalo ani dvě minuty a skóre utkání bylo srovnáno. Michal Žák se dostal v útočném pásmu ke kotouči po pokusu Hryciowa, poslal ho na Petra Dvořáka, který dokázal dostat kotouč až za Šafránkova záda. Stav utkání byl tedy srovnán na 1:1.

Slezané na nic nečekali a ještě před koncem první třetiny opět obrátili stav utkání na svou stranu, když střelu Galvase vyrazil Bechný před sebe, kde se nejrychleji zorientoval již podruhé v dnešním utkání Vlastimil Malina a zasunul kotouč za gólmana hostí. 2:1 pro Opavu.

Ihned z úvodu druhé třetiny Bobři na nic nečekali a po půl minutě srovnali stav utkání na 2:2. Podruhé v zápase se prosadil Petr Dvořák, kterého ke skórování přihrávkou vyzvala nová posila Bobrů Jan Matějka. Stav utkání byl tedy znovu nerozhodný.

Krátce po polovině utkání se do dobré šance dostal domácí Petr Wolf. Ten se dostal až před Bechného, kde si troufl na backhandovou kličku, zamířil ovšem těsně nad.

Ve 33. minutě šli slezané opět do vedení. Petr Grygar dokázal najít mezeru mezi Bechného betony a již potřetí v utkání dostal Opavu do těsného vedení 3:2.

Do konce druhé třetiny se Bobři drželi v útočném pásmu domácích, další gól však ze své převahy nevytěžili.

Před polovinou třetí třetiny si hosté vytvořili dvě slibné příležitosti. Nejdřív se do vyložené šance dostal Jan Matějka, jehož pokus se dostal až za Šafránka, na poslední chvíli ovšem gólovou radost překazil Bobrům Martin Kývala, který zablokoval střelu směřující do brány.

O minutu později se do další slibné šance dostal Ondřej Martiník, jehož pokus skvělým zákrokem zastavil Dušan Šafránek.

Sedm minut před koncem Bobři potřetí srovnali stav utkání. A nebyl to nikdo jiný, než Petr Dvořák, kdo čistým hattrickem srovnal stav utkání již potřetí, když šikovně tečoval nahození Michala Žáka.

Do konce třetí třetiny již ani jeden z týmů nedokázal zvrátit utkání na svou stranu, a tak následovalo prodloužení, ve kterém se ihned po odehrané jedné minutě prosadil Michal Hryciow, jehož dorážka za Šafránka vyvolala radost na straně hostů a znamenala první dva body pro Bobry v letošní sezóně.