3. kolo, pátek 15.8.2008
Orlová
2:3sn
(1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 2. Šebesta, 56. Šebesta (Sochorek) – 4. Potočný (Grygar), 29. Minařík (Kraft), rozhoduj. sam. nájezd Studený. Vyloučení: 8:11. Využití: 1:0. Diváků: 120.
Valašské Meziříčí: Krumpoch (31‘ Mocek), - Růčka, Zrník, Zientek, Blažek J., Krisl, Bezouška, Zimmer, Starůstka – Tatarčík, Dvořák, Matějný – Šebesta, Sochorek, Vaněček – Dědek, Kratěna, Glas – Varga D., Marga M., Pavlas.
Orlová: Šafránek (Unzeitig) – Mintěl, Mrázek, Grygar, Kraft, Kotásek, Urbánek, Machálek, Minařík, Potočný, Fuks, Kudláček, Golab, Škatula, Blatoň, Samiec, Zakuťanský, Studený, Lukaštík, Zaoral, Chomič.

Ve svém třetím přípravném utkání domácí hráči hostili svého tradičního soupeře z Orlové. I když šli už ve 2.minutě do vedení po střele Pavla Šebesty, po celý další průběh utkání se střelecky trápili a nemohli překonat výborně chytajícího Dušana Šafránka.

Hosté šli dokonce ve druhé třetině do vedení brankou Minaříka a Bobrům se podařilo srovnat skóre až v přesilové hře v 56.minutě. Autorem vyrovnávací branky byl opět Pavel Šebesta po příhře svého parťáka v útoku Dalibora Sochorka. Orlová působila na ledě „svěžejším“ dojmem, domácím hráčům zatím chybí lehkost a sehranost. To je důsledek tvrdé přípravy na ledě, do zahájení soutěže zbývá ještě skoro jeden měsíc a vylaďování formy přijde později. Také trenéři hledají optimální složení pětek a do hry se dostanou všichni hráči ze širšího kádru. Další přípravné utkání je na pořadu ve středu 20.8.08, kdy Bobři přivítají na svém ledě tým HC Slezan Opava. V prvním vzájemném přípravném utkání vyhrála Opava v poměru 8:6. Začátek utkání v 18:00 hodin.