V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Na led Valašského Meziříčí přijela Technika Brno. Valaši hned od začátku udávali tempo zápasu. V polovině zápasu však přišel zvrat a i Technika se dostala ke slovu. Nakonec se utkání prodlužovalo. V tom si vedli lépe hosté a Petr Jurča se prosadil brankou devět sekund před koncem. Hosté si tak odvážejí dva body. Reportáž z utkání najdete uvnitř článku.
2. liga - skupina Východ 2015/2016, 9. kolo, sobota 10.10.2015, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Technika Brno
4:5p
(2:1, 1:1, 1:2 - 0:1)
Branky a nahrávky: 2. Studený (Kuchta, Pořický), 16. Kuchta (Studený), 32. Kaluža (Kuchta, Studený), 55. Pořický (Kuchta, Kovář) – 16. Boček (Habrovec, Benýšek), 40. Vrba (Benýšek), 46. Polesný (Boček, Vrba), 54. Polesný (Strýček, Heža), 65. Jurča (Strýček, Sedlák). Rozhodčí: Fiala – Novák, Rožánek. Vyloučení: 6:6. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:4, 4:4, 4:5
Valašské Meziříčí: Vydržel (Čáp) – Zbořil, Kovář, Tomiga, Vokurka, Arnošt, Kaluža, Tomek, Hradil – Studený (A), Varga Dav., Martiník (C), Sprušil (A), Varga Mir., Pořický, Medek, Kývala, Baroš, Kuchta.
Technika Brno: Novák (55. Jekel) – Habrovec (C), Vrba, Navrátil, Koukal, Šidák, Sedlák, Havíř (A), Strýček – Jurča, Brzobohatý P., Čtvrtníček, Stehlík, Benýšek (A), Heža, Boček, Brzobohatý M., Polesný, Kadlec, Crhák.

Na led Valašského Meziříčí zavítala Technika Brno. Hned od začátku se fanoušci rozhodně nenudili. Po 30 sekundách hry totiž Bobři mohli skórovat, jenže jeden z útočníků netrefil trestuhodně branku. To nakonec mohlo mrzet Bobry je minutku. Ve 2. minutě totiž Václav Studený obkroužil branku Nováka a protlačil puk za jeho betony - 1:0. Ze hry měli více stále domácí, hosté se dostávají do šancí ojediněle. Ve 13. minutě ujel domácí obraně Habrovec, jeho pokus ale Vydržel vykryl. V 16. minutě se mohli radovat domácí fanoušci podruhé. V přesilovce se dokázal prosadit svou střelou Patrik Kuchta - 2:0. Hosté na tuto branku našli rychlou odpověď. Za necelou minutku se prosadil Jan Boček - 2:1. Do konce první třetiny se již nic zajímavého nestalo.

I druhá třetina začala aktivně. Hned ze začátku se dostal ke střele Havíř. Jeho pokus ale Vydržel vyrazil. Na druhé straně Studený v dobré šanci přestřelil branku. Poté se až do 30. minuty zápasu spíše hrálo ve středním pásmu. Ve 32. minutě se prosadili Bobři potřetí. Střelu Kuchty vyrazil Novák na osamoceného Marka Kalužu, který zasunul puk do nikým nekryté branky - 3:1. Vypadalo to, že druhá třetina skončí tímto stavem, no nebylo tomu tak. Bobři ztratili puk ve vlastním pásmu, kterého se ujal Benýšek, a ten ho nakonec nabídl Filipu Vrbovi, který zakončil pod horní růžek tři sekundy před koncem třetiny - 3:2.

Hned v úvodu třetí třetiny byl hostující Jurča faulován vysokou holí, a to dost nepříjemně. Na ledě bylo dost krve a byla nutná technická úprava ledu. Sprušil za tento faul vyfasoval 5 minut + do konce utkání. Tuhle přesilovku hosté nakonec nedokázali využít. No hned těsně po ní srovnali stav utkání. Ve 46. minutě Vydržel vyrazil prudkou střelu Bočka nad sebe. Při dopadu byl zmatený a nevěděl, kde se puk nachází. Toho využil dokonale Jan Polesný a zasunul kotouč do brány - 3:3. V 54. minutě šli hosté poprvé do vedení. Po vytrvalém dobývání brány se konečně Technika dočkala. Jan Polesný nekompromisně prostřelil Vydržela - 3:4. Za necelou minutu ale bylo opět srovnáno. Po zmatku před Novákovou bránou protlačil puk do brány Jakub Pořický - 4:4. Po této brance došlo ke střídání v bráně hostů. Do branky nastoupil Pavel Jekel. Stavem 4:4 třetí třetina skončila a došlo tedy na prodloužení.

V prodloužení byli ze začátku aktivnější domácí Bobři. No nakonec přeci šťastnějšími byli hosté. Devět sekund do konce prodloužení se prosadil Petr Jurča - 4:5. Hosté si tak odvážejí od bobří řeky dva bodíky za výhru v prodloužení.

Petr Tejkl (Valašské Meziříčí): "Pro nás je teď každý bod cenný, zvlášť s týmem, který je v tabulce na druhém místě. Je to velmi důležité pro psychiku hráčů. Dostali jsme dva nešťastné góly na konci druhé třetiny a prodloužení. Musíme postupně zapracovat na sebevědomí a více plnit herní úkoly, protože se stává, že ze hry občas vypadáváme. Jinak musím kluky určitě pochválit a poděkovat jim. Věřím, že když budeme pokračovat v dobrém tréninku, tak se budeme postupně zvedat. Jsme také rádi za podporu fanoušků, která byla dnes důležitou součástí a doufám že se to bude postupně zvedat, protože fanoušci ke klubu patří."

Roman Kaňskovský (Technika Brno): "Zápas jsme nezačali dobře, domácí vedli 3:1. Skóre se nám podařilo otočit, pak vyrovnali domácí ze sporného gólu. Liga je vyrovnaná, což se dnes potvrdilo. Stejně jako proti Kopřivnici, kde jsme vyhráli až na nájezdy. Bobři hodně bojovali a proto si myslím, že můžeme být za dva body rádi."