Bobři dobře věděli, že je v domácím derby s Novým Jičínem nebude čekat nic lehkého, a očekávání bylo naplněno do poslední kapky. Valaši se do vedení dostali zásluhou ostrostřelce Fojtíka hned v patnácté vteřině, ale přesto museli v závěru Nový Jičín dotahovat. Po proměněném nájezdu Studeného šlo utkání za stavu 2:2 do prodloužení, ve kterém rozhodl o druhém bodu pro domácí Nedbálek.
2. liga - skupina Východ 2016/2017, 14. kolo, sobota 29.10.2016, Valašské Meziříčí
Nový Jičín
3:2p
(1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 1. Fojtík (Dvořák, Kývala), 59. Studený (TS), 65. Nedbálek (Dvořák) – 37. Vašut (Kocián), 55. Málek (Stránský, Gebauer). Rozhodčí: Koziol – Bojda, Mikler. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 560. Střely na branku: 30:24. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2.
Valašské Meziříčí: Plšek (Čáp) – Chroboček, Mikel, Nedbálek, Váňa, Vydra. Báchor, Pernický – Dvořák (A), Fojtík, Kývala – Brunec (A), Martiník, Pořický (C) – Studený, Varga Mir., Hlaváč – Varga D., Baroš, Podešva – Varga Mar
Nový Jičín: Slovák (Iláš) – Stránský, Nesvadba, Běhal, Hruška, Vašut (C), Dresler, Cabák – Gebauer, Slovák, Zdeněk (A), Chvostek, Ižacký, Kocián, Málek, Sonnek, Schwarz, Novotný (A)

Bobři se úvodu zápasu chopili jak nejlépe mohli. První formace se dostala hned před Slováka a po nahrávkách Kývaly a Dvořáka poslal domácí do vedení rozený střelec Josef Fojtík. Šanci navýšit vedení dostali Valaši při prvním vyloučení Stránského, ovšem tuhle dobře rozjetou přesilovku nedokázali využít. Během třetiny se dvakrát přerušila hra. Nejprve kvůli krvácení Zdeňka a poté, když začala zlobit časomíra. I přes tyto nucené pauzy byli domácí stále aktivnějším týmem. V závěru utkání ještě trestuhodně netrefil odkrytou bránu Hlaváč, a tak po zaznění sirény svítil na tabuli stav 1:0.

Ve druhé periody tempo hry poněkud opadlo. Hra se přelévala ze strany na stranu, avšak osobní souboje byly o něco tvrdší. Na obou stranách padlo několik menších trestů ale oba týmy měly hru ve čtyřech natrénovanou zodpovědně. Nový Jičín dokonce vydržel nápor v přesilovce pět na tři. V 37. minutě byl při hře čtyři na čtyři signalizovaný faul meziříčskému hráči. Hosté tuto výhodu proměnili v branku. Trefil se obránce Přemysl Vašut, kterému asistoval Ivo Kocián.

Veškeré důležité momenty se odehrály až v závěrečné desetiminutovce. Tři vteřiny poté, co se Bobři osvobodili z oslabení, překonal Plška Matěj Málek. A v tu chvíli teklo domácím do bot. Valaši se s maximálním nasazením tlačili před bránu Slováka, která byla úmyslně posunuta. Jelikož se tak stalo v posledních dvou minutách zápasu, bylo nařízeno trestné střílení. Toho se ujal Václav Studený, jehož střela rozvlnila síť po odrazu od levé tyče.

Poslední minuta utkání se odehrála v poklidu, a po bezbrankové remíze přišlo na řadu pětiminutové prodloužení. V nastavené hře byli jednoznačně lepší domácí, kterým se po vyloučení Dreslera povedlo vstřelit gól, pod něhož se podepsal bek Michal Nedbálek. Bobři touto výhrou prolomili prokletí čtyř prohraných utkání v řadě.