Bobři bez bodu i napotřetí

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - I přes sympatický výkon a veliké množství neproměněných šancí se Bobrům nepodařilo bodovat ani ve třetím kole 2. ligy skupiny Východ. O první body v letošní sezóně navíc hokejisté Valašského Meziříčí přišli pouhých 80 vteřin před koncem, když ještě navíc těsně před touto situací orazítkovali tyč branky domácího týmu. Zápas, který skončil 3:2 pro domácí, začal dvěma bleskovými brankami. Na gól domácích z první minuty odpověděl v minutě druhé Martiník. Bobři pak dokonce vedli, když se v první minutě druhé třetiny prosadil Borkoš. To však bylo bohužel vše a domácí tým tak bral všechny body.
2. liga - skupina Východ 2012/2013, 3. kolo, sobota 29.9.2012, Víceúčelová sportovní hala Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
3:2
(1:1, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 1. Kelner (Ovšák, Rozum), 33. O.Sluštík (Mach, Tomis), 59. Gogolka (Hrubý) - 2. Martiník (Voznica, Ševčík), 21. Bokroš (Heča) Rozhodčí: Koliba, R.Vengřín, Rožánek Vyloučení: 5:4, bez využití Diváků: 254 Vývoj zápasu: 1:0, 1:2, 3:2.
Frýdek-Místek: Láníček (Horváth) - Ovšák, Gajda, Teper, Tomis, Krutil, Měkýš, Kudláček, Rozum, Hrubý, Kelner, Štubňa, J.Slovák, Kraft, J.Sluštík, O.Sluštík, P.Slovák, Mach, Škatula, Gogolka, Kocurek
Valašské Meziříčí: Slovák (Netolička) - Ambruz, Bokroš, Coufal, Heča, Knebl, Kolovrátník, Prycl, Martiník, Mikel, Sadil, Ševčík, Šoula, Vajda, D.Varga, M.Varga, Voznica, Zábojník, Škůrek, Schejba

Utkání začalo tak, jak si ho snad ani nikdo nedokázal představit. Úvodní pozdravy obou mužstev byly zcela bezchybné. V polovině první minuty dostal Roman Kelner přesnou přihrávku od Milana Ovšáka a frýdečtí fanoušci si poprvé zakřičeli „gól“ – 1:0. Radost ovšem hned v zápětí vystřídalo vyrovnání, kdy se hned v první šanci prosadil valašskomeziříčský Ondřej Martiník, a bylo srovnáno 1:1. V polovině druhé minuty si poprvé v zápase šáhl na puk hostující brankář. Frýdečtí byli i po vyrovnání lepším týmem a vytvářeli si daleko více šancí. Po několika šancích nabídli Vavrečkovi svěřenci několik šancí soupeři, když několikrát zahráli na zakázané uvolnění. V deváté minutě byl blízko druhé domácí branky Ondřej Sluštík, ale ani po zmatku v hostujícím brankovišti se puk v brance nenašel. Na druhé straně vyzkoušel pozornost Láníčka Robin Ševčík, ale jeho projektil si frýdecký brankář schoval do lapačky. Strhnout vedení na stranu Bobrů mohl v šestnácté minutě David Varga, který i přesto, že měl rychlost, tak byl o puk připraven pozornou obrannou domácích. Odpovědí na tuto šanci byla Kelnerova teč nahozeného puku, ale z gólu se hráči v červenobílých dresech neradovali. Úvodní tercie zápasu třetího kola tak přinesla dvě branky v samotném začátku utkání a ve zbytku třetiny byly k vidění několikrát velmi nebezpečné šance.

Nástup do druhé dvacetiminutovky byl v režii hostujícího mužstva. Pouhých dvaadvacet vteřin uplynulo od zahájení druhé periody a hráče s bobrem na prsou poslal do vedení Lukáš Bokroš – 1:2. Domácí chtěli na druhou inkasovanou branku najít co nejrychleji odpověď, ale marně. Jejich šance chytal pozorný Jiří Slovák v brance Valašského Meziříčí. Když se neujal pokus Škatuly ani Krafta, svítil na světelné tabuli v polovině utkání příznivý stav 2:1 pro hráče Valašského Meziříčí. Navíc hned na začátku jednatřicáté minuty musel Jakub Teper hasit nebezpečí v podobě přečíslení soupeře. Fanoušci Frýdku-Místku se vyrovnání přeci jen dočkali. Časomíra zůstala stát v čase 33:00, kdy Ondřej Sluštík dokázal zpracovat přesně načasovanou přihrávku Jakuba Macha a bylo vyrovnáno – 2:2. O necelé tři minuty později mohlo být pro domácí ještě veseleji, ale Machovu šanci zneškodnil hostující brankář. Ve 36.minutě usedl za katr Petr Tomis a domácí se museli bránit. Byli to však právě oni, kdo zahrozil. V oslabení zahrozil Škatula s Ovšákem, ale poslední přihrávka od Milana Ovšáka už adresáta nenašla. Ve zbytku druhé třetiny byly k vidění některé šance, ale skóre se neměnilo a tak druhá perioda přinesla stejně, jako ta první dvě branky a z toho po jedné na každé straně. Po čtyřiceti minutách hry byl stav zápasu vyrovnaný 2:2.

Do třetí dvacetiminutovky nastupovaly obě mužstva se stejnými šancemi na vítězství. Bobři rozhodně nezačali poslední třetinu dobře, když na konci 42.minuty nabídli frýdecko-místeckým dvojnásobnou početní výhodu. Jenže ta skončila nevyužitá. V závěru klasické početní výhody pálil od modré Ondřej Měkýš, ale jeho střela neměla potřebnou rychlost a tak si s ní hostující brankář poradil. V další velké šanci se ocitli domácí na konci pětačtyřicáté minuty, kdy už někteří zvedali ruce nad hlavu, ale puk si cestu za brankovou čáru nenašel a hlavní rozhodčí bez váhání rozpažil. V 48. minutě putoval nejprve Rozum a poté hned Kelner na trestnou lavici. Valašské Meziříčí si s dvojitou početní výhodou poradit nedokázalo. Ze hry v oslabení musel být vyřazen Jakub Teper, který schytal velmi tvrdou ránu pukem do oblasti stehna. Oslabení i tak frýdecká družina zvládla bez větších problémů. S přibývajícím časem hráli domácí daleko aktivněji. Osm minut před koncem měl na hokejce gól Petr Slovák, ale jeho projektil zastavil jeho jmenovec v bráně ValMezu svým pravým betonem. Velká zkouška čekala na domácí borce od poloviny 57.minuty, kdy na trestné lavici pobýval Roman Kelner. Jeho nedovolený zákrok byl málem potrestán o pár vteřin později, když za Láníčkem zazvonila spojnice! Po této tutovce však Coufal sekl jednoho z domácích hráčů a počet sil na ledě se vyrovnal. Jen, co se potrestaný Kelner vrátil do hry zahrozili frýdečtí a výsledkem byla trefa do černého v podání Jaromíra Gogolky, který osmdesát vteřin před třetí sirénou rozjásal domácí diváky ve sportovní hale a strhnul tak vedení na stranu Frýdku-Místku – 3:2. Bobři z Valašského Meziříčí měli na vyrovnání už málo času a tak po třetí siréně v zápase mohl Frýdek začít slavit první domácí vítězství v sezoně 2012/2013.

Jan Vavrečka (Frýdek-Místek): Odehráli jsme utkání, které bych rozdělil na dvě části. První dvě třetiny přinesly výkon, se kterým jsem byl spokojen, ale našly se zde pasáže, kdy bylo hráčům co vytknout. Ve třetí třetině byla u kluků znát velká chuť po vítězství, pro které si nakonec došli svou bojovností.

Ing. Jaroslav Stuchlík (Valašské Meziříčí): Dnes to bylo vyrovnané utkání, kde rozhodla asi naše neproměněná přesilová hra pět na tři a chyba v oslabení. Vyhrál neřekl bych lepší, ale šťastnější.