V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Měl to být zápas o vše, ale místo toho je z toho hrozivá ztráta jedenácti bodů právě na Nový Jičín, se kterým Bobři sehrají navíc v sobotu ještě třetí zápas v řadě. Domácí hokejisté nezvládli derby a podruhé v sezóně utržili před vlastními diváky debakl od stejného týmu.
2. liga - skupina Východ 2012/2013, 22. kolo, středa 5.12.2012
2:10
(0:2, 1:3, 1:5)
Branky a nahrávky: 25. Varga D. (Heča, Machala), 49. Bokroš (Varga Mir.) - 5. Martinčík (Uhlár), 18. Mičulka (Cvhostek F.), 25. Uhlár (Zedník), 40. Škumát (Chvostek), 40. Uhlár (Zedník, Brynecký), 42. Zedník (Brynecký), 44. Škumát (Kabeláč), 53. Brynecký (Uhlár), 56. Skaloš (Uhlár, Brynecký), 59. Uhlár (Brynecký) Vyloučení: 6:4 Využití: 1:2 Rozhodčí: Škach - Matěj, Trunečka Průběh zápasu: 0:2, 1:2, 1:7, 2:7, 2:10.
Valašské Meziříčí: Okáč (41. Slovák) - Ambruz, Bokroš, Heča, Heža, Kolovratník, Kvapil, Lehečka, Lyzák, Machala, Martiník, Máša, Mikel, Schejbal, Smetana, Šoula, Vajda, Varga Mir., Varga Mar., Varga D.
Nový Jičín: Šrámek - Mičulka, Kabeláč, Skyba, Brynecký, Hruška, Skaloš, Martinčík, Vašut, Tomášek, Macháček, Gulda, Škumát, Zedník, CHvostek F., Chvostek M., Uhlár

Druhé utkání v řadě proti Novému Jičínu nezačalo pro domácí tým vůbec dobře. Již v páté minutě se poprvé v sezóně prosadil hostující Václav Martinčík, který poslal svůj tým do vedení – 0:1. Následující minuty hry byly jednoznačně v režii hostujících hráčů. Dvě minuty před koncem třetiny skóroval Daniel Mičulka – 0:2. Tento výsledek novojičínští hráči velmi dobře znají a také vědí, jak lehce o něho mohou přijít.

Ve 25. minutě prostřelil Kozáka nechytatelnou střelou nad lapačku David Varga - 1:2. O čtyřicet sekund později už to bylo opět o dvě branky. Střelcem své první branky v utkání byl Adam Uhlár – 1:3. V samém závěru druhé třetiny novojičínští hráči dvakrát udeřili. Nejprve využil tlak před brankářem Miroslav Škumát – 1:4. O několik sekund využil domácí nemohoucnosti opět Adam Uhlár – 1:5.

Poslední třetina se zdála být přijatelnější pro domácí Bobry, ale gólová sprška pokračovala. Nutno podotknout že Bobři vyměnili brankáře a do branky se hostům dobře známý Jiří Slovák. Špatná obrana Valmezu dovolila hostujícím hráčům příliš a toho využil ve 42. minutě Pavel Zedník – 1:6. Dvě minuty potom zkusil překvapit Jiřího Slováka Martin Kabeláč. Slovák jeho střelu sice chytil, ale vyrazil jí jen před Miroslava Škumáta, který vstřelil svou druhou branku v utkání – 1:7. Domácí se nechtěli vzdát bez boje. Přečíslili novojičínské hráče a situaci dva na jednoho využil Bokroš, který zakončil akci za bezmocného Kozáka - 2:7. Domácím to nebylo nic platné. Uběhly tři minuty a Jiří Slovák inkasoval další gól. Tentokrát se trefil Daniel Brynecký – 2:8. Šlo vidět, že hostující hráči mají síly dost a přidali devátý gól zásluhou Mariana Skaloše – 2:9. V dnešní den, kdy chodí Mikuláš, uzavřel nadílku svým hattrickem Adam Uhlár – 2:10.