Bobři i počtvrté v derby vítězně

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Bobři i přes nepříznivý výsledek po první třetině, kdy prohrávali o dvě branky zmobilizovali své síly a hlavně díky dvěma trefám Dalibora Sochorka a jedné Romana Vaněčka dotáhli velmi kvalitní utkání do prodloužení. Tam rozhodl o vítězství a dvou bodech pro Bobry hostující útočník Jan Matějný, který tečoval nahozený puk od Luďka Růčky. Bobři tak prodloužili svou neporazitelnost proti Vsetínu již na čtyři mistrovské utkání v řadě.
2. liga - skupina Východ 2009/2010, 20. kolo, středa 2.12.2009, Zimní stadion Na Lapači
Vsetín
3:4p
(2:0, 1:2, 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 1. Hrňa (Mokrejš, Sakrajda), 19. Ševčík , 35. Mokrejš (Horák , Rajnoha) - 25. Sochorek (Vašut , Matějný), 30. Vaněček (Sochorek), 44. Sochorek (Šebesta, Vašut), 64. Matějný. Rozhodčí:Váňa - Hejda, Zelinský Diváci: 2378. Průběh utkání:2:0, 2:2, 3:2, 3:4.
Vsetín: Plšek - Horák, Rajnoha, Zavrtálek, Matula, Šimek, Špaček - Hrňa, Sakrajda, Mokrejš - Knebl, Vaněk, Ševčík - Tesařík (41. Ašer), Matějka, Mikeš
Valašské Meziříčí: Krumpoch - Blažek, Růčka, Tatarčík, Vašut, Vnenk, Mlynář - Matějný, Dvořák P., Lhotský - Vaněček, Sochorek, Šebesta - Bokroš, Varga D., Brunec - Hruškovský, Dvořák O.

Dlouho očekávaný souboj na vsetínském Lapači mezi domácím týmem a meziříčskými Bobry nezačal ideálně. V čase 0:35 zlínský Mokrejš nahrává navrátilci do vsetínské sestavy Hrňovi a ten dává první gól domácích. O pár minut později zahrozili Bobři a to konkrétně dvojící Šebesta-Sochorek, ovšem tato akce zatím úspěšná nebyla. Plšek Šebestovu chytrou střelu chytá. Ve 14. minutě sudí posílá Bobry do oslabení, ovšem vsetínští si s přesilovkou neporadili. V další části třetiny sudí vylučoval hodně na obou stranách. Při hře 4 na 4 měl obrovskou šanci Lukáš Bokroš, ovšem střílí jen na břevno Plškovy brány. Následně sudí posílá meziříčské hráče opět do oslabení 4 proti 3.V této přesilovce to zprvu vypadalo tak, že si vsetínští recept na překonání Krumpocha nenajdou, ovšem pár vteřin před vypršením trestu se ujal před bránou puku domácí Ševčík a střelou pod břevno posílá domácí do dvoubrankového vedení. První třetina skončila poměrem 2:0. Bylo jasné že meziříčtí hráči musí s výsledkem něco udělat.

Druhá třetina začala lépe pro domácí, po úvodním buly hned střílí Mokrejš na Krumpocha a ten efektivním zásahem lapačkou potvrzuje proč patří mezi špici brankáři druhé ligy. Následně sudí Váňa posílá i domácí do oslabení a Valašské Meziříčí zkouší hrát přesilovku. Tu zahráli Bobři výtečně, vsetínská obrana sice odolávala co mohla, nicméně několik vteřin před koncem vylákal Dalibor Sochorek kličkou Plška z brány a následnou střelou snižuje i přes alternativního golmana Zavrtálka na 2:1. Ve 27.minutě utkání měl velkou šanci Hrňa, který střílí od modré čáry, ovšem Mokrejš netečoval dle jeho představ. Následně začalo úřadovat Valašské Meziříčí. Zpoza brány vyjel Roman Vaněček a po chytré přihrávce Sochorka vyrovnává na 2:2 ! Po vyrovnávací brance ale sudí opět posílá v krátkém sledu dva hostující hráče na trestnou lavici a domácím se naskytla dvojnásobná přesilová hra. Tu Vsetín využil již po 17 sekundách hry, kdy vypálil od modré Horák a jeho ránu tečoval zlínský Mokrejš mezi betony Krumpocha. Stav po druhé třetině byl tedy opět ve prospěch domácích a to v poměru 3:2.

Do třetí třetiny nastoupili Bobři s jasným cílem vyrovnat a pokusit se strhnout vítězství na svou stranu. Bohužel krásnou hru z obou stran zbytečně kouskoval hlavní rozhodčí mnoha vyloučeními. Bobrům však jedna z přesilovek přeci jen přinesla své ovoce. Ve 44.minutě si najel na přihrávku od Pavla Šebesty velice aktivní Dalibor Sochorek a střelou po zemi srovnává na 3:3! Hra se následně přelévala z jední strany na druhou a divákům ať už vsetínským tak i meziříčským se musela zajisté líbit. O zbytečnou radost domácích se ale postaral v 55.minutě Mikeš , který sice skóroval, ale téměř učebnicově tenisovou smečí a tak branka správně nebyla uznána. V posledních minutách hry ještě zahrozili vsetínští ale hostující obrana je do větších šancí a tím pádem k ohrožení Krumpochovy brány nepustila a tak výsledek po základní části byl 3:3.

Následovalo tedy prodloužení a chtělo by se říct že specialisti na prodloužení-hokejisté Valašského Meziříčí opět tuto roli potvrdili. V 64.minutě Růčkovou nahození od modré čáry tečoval šikovně do Plškovy brány Jan Matějný a k obrovské radosti hostujích fanoušků, rozhoduje o bonusovém bodu a tím pádem o vítězství v prodloužení pro hostující Bobry!

Roman Sedlák (HC Bobři Valašské Meziříčí)
Tak jsme určitě rádi, že jsme vyhráli, ikdyž v prodloužení. Zase se nám nepovedl úvod, kluky na to upozorňuju stále, ale věřili jsme do poslední chvíle, že to otočíme, nakonec se to vyplatilo,ikdyž třetí gól jsme dostali po individuální chybě. Byl to těžký zápas, výborní gólmani, myslím, že Vsetín patří určitě výš v tabulce, podle dnešního zápasu, opravdu hráli agresivní hokej, kdy jsme měli problémy, ale postupem času jsme to otočili, navíc máme dobře natrénované, projevila se naše kondice. Zápas dnes rozhodli zkušení hráči. Po nevydařeném týdnu, jsme rádi za vítězství, kór když se chytneme na mužstvu jako je Vsetín. Fanouškům moc děkujeme, že přijeli a povzbuzovali náš tým.

Juraj Jurík (VHK Vsetín)
Vědeli jsme, že nás čeká těžký zápas. Vstup do zápasu se nám povedl, vedli jsme 2:0. Upozorňovali jsme hráče, že nesmíme hrát oslabeni, protože je v nich soupeř silný. Bohužel jsme z nich dostali ve druhé třetině dvě branky. Za stavu 3:2 jsme neproměnili dvě tutovky a místo toho jsme dostali góla v přesilovce. I za stavu 3:3 jsme měli šance. V prodloužení jsme dostali nešťastný gól a prohráli.