Bobři na Frýdek-Místek nestačili

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Hokejisté Valašského Meziříči nezvládli domácí utkání s Frýdkem - Místkem a nedokázali vybojovat ani bod. Bobři vyhořeli v koncovce a hostujícího brankáře dokázal překonat jen Lukáš Bokroš. Naopak hosté se prosadili hned třikrát, když v každé třetině dali po jedné brance. Bobrům se tak opět vzdálily týmy ze špice tabulky a budou to mít v postupu výše velice těžké.
2. liga - skupina Východ 2011/2012, 27. kolo, sobota 10.12.2011
Frýdek-Místek
1:3
(0:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 30. Bokroš (Hartmann, Ovšák) - 18. Číhal (Rozum, Podešva), 28. Mareček (Měkýš, Diviš), 59. Sluštík O. (Kabeláč, Gajda) Rozhodčí: Matěj - Vaněk - Kika Vyloučení: 9:10 Využití: 1:2 Diváci: - Střely na bránu - Vývoj zápasu: 0:2, 1:2, 1:3.
Valašské Meziříčí: Slovák (Netolička) - Ambruz, Balga, Bokroš, Dostál, Dvořák, Hartmann, Knebl, Martiník, Mikel, Musil, Novosad, Ovšák, Růčka, Varga D., Varga M., Varga Mir., Vašut, Vodný
Frýdek-Místek: Láníček (Jagoš) - Pdešva, Jindřich, Gajda, Kudláček, Měkýš, Hrubý, Krutil, Kabeláč, Rozum, Diviš, Sluštík J., Matýsz, Štubňa, Gogolka, Sluštík O., Mach, Gančarčík, Mareček, Čihal

Do zápasu vstoupili lépe domácí Bobři, kteří se mohli hned v první minutě dostat do vedení, jenomže David Varga v úniku nedokázal vyzrát na Láníčka v brance Frýdku. Bobři byli i nadále aktivnějším týmem, což vyústilo v několik přesilových her, ve kterých se však domácí nedokázali prosadit. Do další větší šance se v polovině třetiny dostal Bokroš, ale tváří v tvář Láníčkovi také neuspěl. A tak se pomalu začali osmělovat hosté, kterým k tomu pomohla hlavně dvojnásobná přesilová hra při vyloučení Davida a Miroslava Vargových. Tu se sice domácím podařilo ubránit, ale v pokračující výhodě se přece jen hosté dokázali střelecky prosadit. V osmnácté minutě dokázal dostat kotouč za Slovákova záda Robin Číhal. Po první třetině se tak šlo do kabin s jednobrankovým náskokem Frýdku-Místku.

Druhou třetinu odstartovalo vyloučení hostujícího střelce Číhala. V přesilovce si však Bobři nedokázali vytvořit žádnou šanci. Hned po návratu hostujícího hráče na led si zahráli v oslabení také domácí, ale v této přesilovce se hosté ani před Slováka vůbec nepodívali. To se však nedá říct o jejich další početní výhodě v osmadvacáté minutě, kterou už po osmi vteřinách při vyloučení domácího kapitána Vašuta dokázal zužitkovat Petr Mareček. Ihned po tomto gólu dostali Bobři velikou příležitost na kontaktní branku, protože hosté šli téměř okamžitě do tří. Té také dosáhli když Hartmannovo nahození v čase 29:29 tečoval mimo Láníčkův dosah Lukáš Bokroš. O pouhých třináct vteřin později bylo po chybě domácí obrany nabídnuto Janu Sluštíkovi trestné střílení, a tedy i možnost bleskově odskočit opět na rozdíl dvou branek. To se mu však nepovedlo, protože Slovák scvaknul své betony včas. Ve zbývajících minutách druhé části se hra odehrávala především ve středním pásmu a ani jeden z týmů si nedokázal vytvořit vážnější příležitost. Spokojenějším týmem tak před poslední třetinou byli stále hosté, kteří drželi jednobrankový náskok.

Hned zkraje poslední třetiny utkání se Frýdku-Místku podařilo dostat kotouč za Slovákova záda potřetí. Kvůli posunutí jeho svatyně však tato branka nemohla být uznána. Taktika hostů pro třetí třetinu byla jasná. Co nejvíce zahustit střední pásmo a znemožnit tak Bobrům dostat se před Láníčka. A přesně to se frýdecko-místeckým dařilo tak dokonale, že se v průběhu celé třetí třetiny dokázali domácí Bobři protlačit do větší šance pouze jednou, konkrétně David a Martin Vargové. Ti však ztroskotali na dobře chytajícím Láníčkovi. V závěru se Bobři i přes neschopnost dostat se do útočného pásma rozhodli dvě minuty před koncem odvolat brankáře, a tak prakticky okamžitě dal definitivní podobu výsledku střelou do prázdné brány Ondřej Sluštík. Bobři tak opět vyšli bodově naprázdno a začínají ztrácet kontakt s první šestkou.

Jaroslav Stuchlík (Valašské Meziříčí): Frýdek dnes zaslouženě vyhrál, jelikož byli silnější v osobních soubojích a výborně bránili ve vlastním pásmu, ačkoliv za cenu drobných držení a podobných faulů, za které byli posláni ven. My jsme je ovšem za to nepotrestali a to byl základní problém, oni přesilovky využili, my jsme jich měli dost a využili jsme pouze jednu. My to máme teď zejména v obraně zdecimované, bude problém to nějak poskládat jelikož Růčka odpadl, Blažek odpadl, Vašut nemůže hrát na 100 %.