Bobři nepotvrdili roli favorita a odjíždějí s debaklem

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Celých 31 bodů dělilo před utkáním Valašské Meziříčí a Frýdek Místek. Nebo-li první tým tabulky a poslední. Bobři i přes dobrý úvod zápasu jej poté nezvládli takticky a dostali od svého soupeře lekci z produktivity. Dvěmi brankami v domácím dresu zazářil exmeziříčský Martiník. Bobři ale i přes prohru zůstávají stále na prvním místě tabulky, jelikož zaváhala také Orlová.
2. liga - skupina Východ 2009/2010, 18. kolo, středa 25.11.2009
Frýdek-Místek
8:3
(1:1, 3:1, 4:1)
Branky a nahrávky: 4.Martiník (Kostelňák), 22.Mocek (Novák, Kopáč),25. Kostelňák (Gelačák, Pelikovský), 26.Sztefek (Merta), 46.Martiník (Sluštík), 52.Mocek (Sluštík), 54.Gelačák (Kudláček),59. Mocek (Kopáč) - 3.Dvořák P. (Lhotský), 24.Sochorek (Šebesta, Vaněček),52.Vaněček (Varga D.) Rozhodčí: Smeták, Kolibra, Mikler . Diváci: 481 . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2,3:2, 4:2, 5:2, 6:2, 6:3, 7:3, 8:3 .
Frýdek-Místek: Šrámek (Polonyi) - Pelikovský, Kudláček, Novák, Slavík, Bavlšík, Babic, Krutil, Kostelňák, Sluštík, Mocek, Pavlas, Martiník, Gelačák, Gebauer, Sztefek, Kopáč, Vrána, Merta, Křesťan.
Valašské Meziříčí: Popovič (od 26.Krumpoch) - Blažek, Mokroš, Brumec, Dvořák P.,Dvořák O., Hruškovský, Matějný, Vnenk, Mlynář, Lhotský, Růčka, Sochorek, Šebesta, Vaněček, Varga D., Varga M., Tatarčík, Vašut, Dědek

Zápas nezačal pro domácí nikterak dobře. Úvodní tlak zápasu si vytvořili hosté a již ve 13 vteřině utkání zahrozil Petr Dvořák, jehož střelu však výborný Šrámek v bráně chytá. Do konce první minuty utkání se krásně uvolnil jeho parťák Lhotský, který tvrdou střelou vyzkoušel pozornost Šrámka. Ani tato střela však brankou neskončila. A do třetice velká šance hostů na konci druhé minuty utkání. Šebesta krásně nahrál na uvolněného Sochorka, který však sám brankáře domácích nepřekonal. A tak se mohli projevit také domácí. Jmenovitě Martiník, který motal celý zápas hlavu hostujícím obráncům. Tentokrát svou prudkou střelu mířil ještě mimo klec Popovičovi brány. Nádhernou akci předvedl na začátku třetí minuty utkání třetí útok Bobrů, kdy Bokroš s Bruncem na jeden dotek vyškolili obranu domácích, bohužel jim stál v cestě ještě dobře připravený Šrámek. První branku zápasu přišla na řadu na konci třetí minuty. Lhotský s Dvořákem si prohodili puk a druhý jmenovaný překonává z brankoviště domácího Šrámka. 0:1. Po úvodní brance se hra otevřela na obě strany a převážně domácí Gelačák, Mocek a Martiník zaměstnávali obranu a brankáře Popoviče. Vyrovnání se dočkali domácí v polovině 4 minuty utkání, kdy Kostelka našel volného Martiníka, která z první propálil vše, co mu stálo v cestě. 1:1. Poté měli domácí možnost hrát i přesilovou hru, a znovu agilní Martiník několikrát nebezpečně střílí na bránu hostů. I hosté poté hráli početní výhodu, střelu Růčky a dorážku Lhotského však Šrámek bezchybně kryje. V druhé polovině první třetiny měli velkou šanci hosté, kdy Matějný krásně nahrál na Lhotského, jehož střela do poloodkryté brány končí v lapačce Šrámka. Hosté měli z první třetiny více ze hry, bohužel se střelecky nedokázali prosadit jako v 18.minutě Vašut, kterého krásně našel z druhé vlny Šebesta. Obránce Bobrů však ve vyložené šanci míjí bránu domácích. Na konci první minuty měl možnost strhnout vedení na svou stranu ještě Sztefek, nicméně také Popovič skvěle vyráží. První třetina tak skončila smírně 1:1.

Do druhé třetiny vstoupili domácí jako uragán. Ve 22. minutě utkání v přesilové hře střílí branku domácích Mocek, jenž se prosazuje střelou pod horní tyčku Popoviče 2:1. Domácí se však neradovali z vedení dlouho. Ve 24. minutě utkání hostující kapitán Šebesta našel zcela volného Sochorka před bránou Šrámka a ten svůj blafák zakončuje střelou do šibenice 2:2. Ovšem minutu na to, se střelou kolem obránce prosazuje Kostelník a domácí jdou rychle do vedení. 3:2. Slepé místa hostů pokračovalo i nadále ve 26.minutě, kdy špatně vyhozený puk z obranného pásma zachytil Sztefek, který střílí čtvrtý domácí gól. 4:2. Po této brance došlo k výměně brankářů hostů. Namísto Popoviče šel do brány Krumpoch. V následujících minutách utkání měli možnost navýšit skore domácí, ovšem Krumpoch v bráně vytasil několikrát skvělý zákrok. Ve 32.minutě utkání je v uniku sražen Petr Dvořák a rozhodčí Smeták nařizuje trestné střílení. Toho se ujal Dalibor Sochorek, který ovšem trefuje jen břevno domácí brány. Ve 35.minutě utkání Lhotský faulován v samostatném uniku. Rozhodčího však faul a další TS nechalo zcela klidným. Hra pokračuje dál. Bobři i přes nepříznivý stav se snažili do konce druhé dvacetiminutovky snížit, ale kombinace nebyla přesná, nebo si vylámali zuby na výborně chytajícím Šrámkovi. Druhá třetina tak skončila dvoubrankovým vítězstvím domácích.

Na třetí třetinu budou chtít hostující Bobři zcela rychle co nejdříve zapomenout. Přes několik slibných šancí však více ohrozit domácí bránu nestačili a za domácí se postupně prosadil Martiník, který dokonal svou kličku mezi betony hostujícího Krumpocha. 5:2. V poslední desetiminutovce utkání nepokryl obránce Bobrů najíždějícího Mocka, který prostřelil Krumpocha pošesté 6:2. Jiskřičku naděje pro hosty vykřesal ve 52.minutě utkání Vaněček, který se nejlépe zorientoval ve skrumáži před brankovištěm Šrámka a přidává třetí gól hostů. 6:3. Běžela 54.minuta utkání a definitivně sráží hosty do kolem exporubský Gelačák, který tvrdou střelou překonává Krumpocha 7:3. V 57.minutě nařídil rozhodčí Smeták prozměnu TS proti hostům. Toho se ujal Ondřej Martiník, který svou střelu situoval do pravého horního růžku Krumpochovy brány. Hostující brankář jeho střelu vytěsnil nad a překazil tak svému bývalému spoluhráči hattrick. Když už se zdálo, že se soupeři rozejdou už tak dost rozdílným skórem, prosadil se ranou z mezikruží opět Mocek, který tak dovršil svůj hattrick. 8:3.

Roman Sedlák (HC Bobři Valašské Meziříčí)
Prostě jsme odflákli zápas, nebudeme se vymlouvat, že jsme měli šance. Chtěli jsme tu bránit a dostaneme 8 gólů! Já to vidím na hrubé podcenění soupeře. Dneska nám to celkově nešlo. Já myslím, že tam chybělo hlavně to srdíčko, vůle otočit to, když se nedaří. Teď nás čekají těžké zápasy, tak snad se to otočí.