Bobři odčinili porážku od Orlové

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Na led Valašského Meziříčí zavítal celek HC Slezan Opava. Bobři vstoupili do utkání výborně - první třetinu vyhráli 3:1 a celý zápas 5:1. Největší podíl na tomto vítězství měli Lukáš Bokroš, Luděk Lhotský a Petr Dvořák. Bobři si tak udželi druhou příčku a stáhli náskok Orlové, která vede už jen o jeden bod.
2. liga - skupina Východ 2009/2010, 27. kolo, středa 28.10.2009
Opava
5:1
(3:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 3. Matějný (Lhotský), 9. Bokroš (Šebesta, Sochorek), 14. Lhotský (Matějný, Dvořák), 28. Vašut (Dvořák, Lhotský), 59. Šebesta (Sochorek, Bokroš) - 7. Tůma (Suchánek). Rozhodčí: Kusý - Smilek, Wesley. Vyloučení: 6:7, navíc Kukol (OPA) 5+DKU. Využití: 1:0. Diváci: 550. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1.
Valašské Meziříčí: Krumpoch - Blařek, Bokroš, Brunec, Dědek, Dvořák P., Hruškovský, Lhotský, Matějný, Vnenk, Mlynář, Růčka, Sochorek, Šebesta, Dvořák O., Vaněček, Vraga D., Varga Mar., Vašut
Opava: Iláš - Vitásek, Kukol, Plachký, Tichý, Měkýš, Plánovský, Schreier - Pavelek, Měch, Černý - Kocián, Polok, Kovalovský - Grofek, Chalupa, Glabazňa - Tůma, Kříž, Suchánek

Již od samého začátku měli Bobři navrch, což potvrdil hned ve 3. minutě, přesněji v čase 02:28 Jan Matějný, jenže při nádherné nahrávce Luďka Lhotského skóroval téměř do prázdné brány a poslal tak Valašské Meziříčí do vedení hned na začátku zápasu. Opava ovšem po chvílí dokázala vyrovnat na stav 1:1, když se prosadil Radek Tůma. Byla to však labutí píseň pro Opavu v tomto utkání. Krátce na to se totiž nechal vyloučit hostující Chalupa za napadení a tuto početní výhodu využili Bobři ke vstřelení, jak se později ukázalo, vítězného gólu. Pavel Šebesta vystřelil od modré čáry a Lukáš Bokroš tečoval plachtíci puk, před brankářem Ilášem, stav utkání byl tak opět příznivější pro Bobry, a tak to zůstalo již po zbytek zápasu. O čtyři minuty později pak Valašské Meziříčí zásluhou Luďka Lhotského zvýšilo stav utkáni na 3:1.

Druhá třetina byla protkána tresty a řadou vyloučení. Posuďte sami: Ve 21. minutě Luděk Růčka za hákováni (VM) a ve 26. minutě Kovalovský (OPA) taktéž za hákování, dále pak ve 31. minutě Tichý (OPA) za sekání, 35. minutě šel za hákování pykat Kříž (OPA) a nakonec ve 40. minutě šel na trestnou lavici Plachký (OPA). I přesto dokázali domácí využít pouze jednu přesilovou hru zásluhou lajny Lhotský-Dvořák (P)-Matějný. Přesněji řečeno, trefil se obránce Přemysl Vašut po asistenci Petra Dvořáka a Luďka Lhotského a zvýšil na 4:1.

Třetí třetina začala zbytečnými fauly ze strany domácího Valašského Mezřičí, v 51. minutě se ovšem karta obrátila a zbytečně začal faulovat tým z Opavy. Ani jeden tým ovšem početní výhodu nevyužil a tak se stav utkání dlouho neměnil. Teprve dvě minuty před koncem se prosadila lajna ve složení Sochorek – Šebesta – Bokroš. Druhý jmenovaný prostřelil bez jakýkoliv kompromisů brankáře Iláše a upravil tak konečné skóre utkání na 5:1 pro domácí Bobry.

Roman Sedlák (HC Bobři Valašské Meziříčí): Určitě jsme rádi, že se nám dnešní zápas povedl, zvlášť po nepodařeném zápase s Orlovou. Myslím, že jsme dnes byli dvě třetiny jednoznačně lepší, třetí třetina se už víceméně dohrávala, jsme rádi i z pohledu, že jsme dostali jen jeden gól, měli jsme to ze začátku ve své režii, nepřipustili jsem nějaké drama, jak se nám dříve stávalo, takže i z tohoto pohledu super. Ještě k úplné spokojenosti je daleko, ale vše je směřováno k play - off, jen neusnoust na vavřínech, jedeme dál, čeká nás teď těžký soupeř z Uničova.

Karel Suchánek (Opava): Domácí nás jasně přehráli, nemůžeme pomýšlet na úspěch, když děláme nesmyslné fauly v útočném pásmu. Domácí mají zkušený tým a zaslouženě vyhráli.