V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Bobři v domácím prostředí nestačili na Vsetín, kterému nabídli vedení ve vlastních přesilovkách. Vsetín pak utkání v poklidu kontroloval. Ve třetí části zkorigoval hrozivé skore Miroslav Varga.
2. liga - skupina Východ 2013/2014, 7. kolo, sobota 5.10.2013
Vsetín
1:5
(0:1, 0:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 50. Mir. Varga(D.Varga, Heča) – 10. Ambruz (Vrba F., Kajaba), 22. Kubo (Vrba L., Hruška), 25. Kubo (Ševčík), 44. Kajaba (Vaněk), 45. Ševčík (Hruška, Kubo). Rozhodčí: Kubčík – Jureček, Rychlý. Vyloučení: 10:9, navíc Heča, D.Varga(oba VAL) 10 minut. Využití: 0:1. V oslabení: 0:2. Střely na branku: 30:36. Průběh utkání: 0:5,1:5.
Valašské Meziříčí: Slovák I (Smolka) – Hartmann, Heča, ferenc, Kubáč, Kvapil, Martiník, Matušenko, Mládenka, Prycl, Randýsek, Slovák II, Stráněl, Tomiga, Vaněk, Varga D., Varga Mir., Varga Mar., Zábojník
Vsetín: Hromada (Plšek) – Farda, Tichý, Vrba F., Vrba L., Okuliar, Žák, Báchor, Kajaba, Vaněk, Ambruz, Ševčík, Kubo, Hruška, Daněk, Heža, Vítek, Janeba, Podešva, Kývala

Již od začátku utkání se do derby pustil, za vřavy svého početného publika, lépe hostující Vsetín. Zelenožlutí Valaši však nezahrozili jako první, k úvodní šanci zápasu se řítili v přečíslení dva na jednoho Bobři. Slovák II. zvolil střelu, ale tu, stejně jako následnou dorážku, zkrotil velmi pozorný a skoro bezchybný Hromada. Další příležitost byla také v podání Valmezu, ovšem závar před brankou Hromady byl opět zažehnán, a to jak obětavými obránci, tak strážcem vsetínské svatyně. Poté však už začal diktovat tempo utkání hostující Vsetín. Nejprve se neujala střela Petra Hrušky z vrcholu kruhu, jeho souputník a ještě vloni hráč stojící na druhé straně barikády, Martin Ambruz, se však už radoval. Po špatném odehrání kotouče jednoho z obránců domácích se k opakované střele dostal právě hráč s číslem 16 a překonal tak Slováka poprvé. Tlak hostí se s postupem času stále zvyšoval. Vrcholem tohoto snažení byla minutu a půl trvající dvojnásobná početní výhoda, kterou však Vsetínští v závěru první periody nevyužili, a tak se šlo do šaten za stavu 0:1.

Druhá třetina začala tak, jako skončila ta první. Poté, co uplynula na časomíře pouhá jedna minuta a patnáctá sekunda, namířil Martin Kubo šťastnou ránu téměř z nulového úhlu, kterou ne úplně vyléčený Slovák propustil mezi betony a dal tak fanouškům hostí druhý podnět k nezměrné radosti. Ihned o minutu později mohl snížit Miroslav Varga, ale tahoun domácích z bratrského tria si opět na Hromadu nepřišel. O další minutu napřed tu byli s odpovědí opět hosté, ale souhra Vaňka s Kajabou skončila ranou střelce Reného těsně vedle. Ve 25. minutě dostali Bobři šanci na snížení manka, na místo toho však přichází zkrat, obrovská chyba a třetí gól v brance Slováka. Ševčík vystihl kotouč směřující po modré čáře a v úniku dva na jednoho předložil Martinu Kubovi, který s lehkostí velkých střelců zakončil pod padajícím brankářem Bobrů. Od tohoto momentu měl již Vsetín utkání pod svými křídly a zřídkakdy pouštěli svého rivala do šance. Jednu z nich měli Bobři ve dvojnásobné početní výhodě, kterou však hosté skvěle ubránili. Brankou neskončila ani střela Zábojníka, jehož mezi kruhy našel agilně hrající Ondřej Kubáč. Sečteno, podtrženo, po dvou třetinách stav 3:0 pro hostující Valachy.

Na začátku posledního dějství se Bobři opět nepoučili a prakticky ve stejných minutách ztratili šanci na zvrat nadobro. Nejprve si v přesilovkové kombinaci poradila první útočná formace. Novopečený a dnes již dvojnásobný tatínek, kapitán Vsetína Daniel Vaněk, namířil nahrávku mezi kruhy, kde číhal René Kajaba a ten ranou mimo dosah bezmocného Slováka zvýšil na 4:0. A přesně o dvaatřicet sekund později završil Martin Kubo svůj skvělý výkon na dobře postaveného Robina Ševčíka a ten dokonal pro Bobry nelichotivého bůra. V tuto chvíli bylo prakticky po zápase, ovšem domácí se zmohli alespoň na čestný úspěch. Ten si vzala na starost opět rodina Vargů. David Varga se natlačil do brankoviště, odkud jeho bratr Miroslav Varga doslova prorval kotouč za záda Hromady a uzavřel tak účet utkání. Po jehož závěrečné siréně vypuklo obrovské nadšení ve velmi početném a hlasitém sektoru hostí. Vsetín z Valašského Meziříčí odjíždí se zaslouženou výhrou 1:5.

Jan Vavrečka (Valašské Meziříčí)
My jsme Vsetínu ulehčili vstup do utkání ve vlastních přesilových hrách, kdy Vsetín dvakrát udeřil. Ve druhé třetině jsme měli několik světlých okamžiků, ale jim skvěle zachytal golman. Vsetín pak již měl utkání pod kontrolou.

Juraj Jakubík (Vsetín)
Podařilo se nám vstřelit první branku, což se nám v ostatních zápasech po čas sezóny zatím nestává. Když se nám podařil vstřelit druhý gól, začínal jsem věřit, že zápas dotáhneme do vítězného konce a to se podařilo.