V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - po Hodonínu, který okupoval přední příčky tabulky si nyní Bobři vyšlápli i na Zubry z Přerova, na které se jim letos oproti minulým sezonám daří. Bobři předvedli opětovně svou bojovnost a zaslouženě si připisují tři tolik potřebné body do tabulky. Za Valachy se v utkání trefil 2x Miroslav Varga.
2. liga - skupina Východ 2013/2014, 22. kolo, středa 27.11.2013
Přerov
1:2
(0:0, 1:2, 0:0)
Branky a nahrávky:27. Tomeček (Šťastný D.) – 31. Varga Mir. (Martiník), 37. Varga Mir. (Matula, Martiník) Rozhodčí: Netopil – Matěj, Velinský Vyloučení: 4:6 Průběh utkání:1:0,1:1, 1:2
Přerov: Sklenář (Svoboda) – Pala, Kudělka, Vlček, Tomeček, Osina, Běhal – Sedlák, Goiš, Kovařík – Brančík, Sakrajda, Šťastný D. – Ministr, Kundrátek, Haloda – Ditrich, Školoud, Brada
Valašské Meziříčí: Slovák I. (Netolička) – Deutsch, Hartmann, Heča, Kvapil, Matušenko, Zábojník, Baroš, Prycl, Randýsek, Martiník, Varga Mir., Pavlas, Matula, Varga Mar., Slovák II., Škutchan, Varga D.

V úvodu zápasu měli dvě šance Bobři, ale Škutchan s Matulou si na Sklenáře nepřišli. Přerovský tým poprvé zahrozil ve čtvrté minutě, kdy střílel těsně vedle brány Kovařík. Se začátkem šesté minuty se naskytla Valašskému Meziříčí obrovská příležitost, Miroslav Varga byl totiž úplně volný a všiml si puku, který Sklenář neudržel. U tyče volný Vlček však úmyslně posunul bránu, proto Zubři pykali za zdržování hry. V přesilovce Bobrů byl hodně důrazný Martiník, ale bezbrankový stav nezměnil.

Následně hráli přesilovku také Zubři, jejich největší šance však přišla až po ní. Odražený kotouč získal David Šťastný, který ale narazil na Slovákovu vyrážečku. Domácí byli v dalších minutách aktivnější, což se ale s koncem třetiny změnilo. Bobři ovšem nabídnutou přesilovku nevyužili, proto úvodní část boje skončila bez branek.

Druhou část zahájil přerovský tým převahou, jenže své šance nedokázal zužitkovat. Ministr střílel jen do brankáře a Sedlák z bezprostřední blízkosti zakončoval vedle. Skórovat se podařilo až Jaroslavu Tomečkovi, který pálil od modré čáry a kotouč tečí o tyčku zapadl do kasy. Radost však domácím příliš dlouho nevydržela, protože neobsazený Miroslav Varga si vyjel před bránu a Sklenáře bez problémů překonal.

Zubři mohli na vyrovnání bleskově odpovědět, Sedlák i Goiš však při zakončení dalších stoprocentních šancí selhali, proto přišla 37. minuta a v ní pěkná kombinace Bobrů, kterou přetavil ve druhý gól bez přípravy střílející Miroslav Varga. Nespokojení fanoušci, kteří skandováním žádali odchod trenéra, vhodili na led buben, proto musel být zbytek druhé periody odehrán až po úpravě ledu.

Ten změnu v obrazu hry nepřinesl. Snaha Zubrů na vstřelení gólu byla marná, proto si Bobři svůj náskok hlídali. V další stoprocentní šanci byl znovu Sedlák, ale meziříčský brankář zasáhl. Domácím k možnému vyrovnání nepomohly ani tři přesilové hry a zejména v té druhé byly hodně důrazní před bránou. Po Palově bombě od modré ale nikdo kotouč nedorazil.

V závěru zápasu to modrožlutí téměř celé dvě minuty zkoušeli v šesti bez gólmana. Jejich obléhání bobří svatyně už však skončilo bez úspěchu, proto si Valašské Meziříčí odvezlo z Přerova všechen bodový zisk.

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Kdybychom se dnes z šancí více prosadili, tak by se mančaft uklidnil a věřím, že by nám to tam už začalo padat. Klukům nelze upřít snahu, ale v našem zakončení šancí je teď obrovská křeč. Vůbec jsme si nepřipouštěli, že bychom měli s posledním týmem tabulky prohrát, ale opak je pravdou. Očekávali jsme, že bychom se po návratu Matěje Blinky a Matěje Málka zvedli, ale oba nám onemocněli a mají antibiotika. Musíme se pokusit to nakopnout v sobotu.

Jan Vavrečka (HC Bobři Valašské Meziříčí): Přerov je teď v krizi, která byla v posledních zápasech i u nás, když jsme dostávali sedmičky. Dnes jsme však předvedli perfektní hru ve středním pásmu a hodně nás podržel brankář. Byl jsem i překvapený z toho, jak pěkné góly jsme dnes dali. Po hezkých kombinacích, takže jsem spokojený a klukům jsem za výkon poděkoval.