Bobři porazili Piešťany

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Na led Valašského Meziříčí zavítal slovenský prvoligový celek ŠHK 37 Piešťany, který dokázali domácí porazit 4:2. Na nájezdy ale vyhráli hosté v poměru 2:1.
přát., úterý 1.9.2009
Piešťany
4:2
(2:1, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: . 2.Šebesta, 20.Vašut, 45.Tatarčík(Lhotský), 48.Dvořák(Růčka) - 16.Peško(Grman), 26.Kadraba Rozhodčí: . Vyloučení: . 12:20 Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .
Valašské Meziříčí: Krumpoch - Mlynář, Růčka, Blažek, Vašut, O.Dvořák, Mikel, Lhotský, P.Dvořák, Matějný, Šebesta, Sochorek, D.Varga, Tatarčík, Vaněček, Minařík, M.Varga, Dědek, Bokroš
Piešťany: Tomek - Kalafut, Bučka, Filip, A.Kolnik, Blaško, Grman, Kadraba, R.Kolnik, Lušňák, Klčo, Mikušovič, Mucha, Rybarik, Peško, Fabok, Grunner, Učen, Chylo

Utkání začali Bobři dobře a už od začátku dobývali bránu hostů. To se jim podařilo ve druhé minutě, kdy přesně z otočky pálil Šebesta. Po vstřeleném gólu se Bobři tlačili do dalších šancí, ale nedokázali je využít. A tak přišel trest - po přesilovkové kombinaci nedal Peško Krumpochovi šanci a vymetl horní růžek. Po obdrženém gólu se na hole domácích vloudily nepřesnosti, po kterých se hosté dostávali do šancí. Po velkých šancích na obou stranách se stav neměnil. Když už se zdálo, že do šaten se půjde za nerozhodného stavu, rozvlnil síť za hostujícím gólmanem nechytatelnou bombou Přemysl Vašut v čase 19:59.

Do druhé třetiny vstoupili lépe hosté a Krumpoch musel vytáhnout pár zázračných zákroků. V čase 25:07 ale kapituloval po střele hostujícího Kadraby. Zápas se přiostřil a na obou stranách byly vidět velmi tvrdé zákroky. I přesto se ale hráči obou mužstev dostávali do střeleckých příležitostí, ale brankáři už puk za svá záda nepustili.

Třetí třetina přinesla stejný obraz hry jako doposud. Domácí měli více ze hry, ale nedařilo se jim tuto převahu vyjádřit i gólově. To se podařilo až při signalizované výhodě po krásné nahrávce Lhotského Tatarčíkovi. Po této brance se ale zápas změnil spíš na boxerský ring. Hráči Piešťan se dopouštěli spousty faulů a nezřídkakdy i likvidačních. Důsledkem byla kuriozní situace, kdy v jedné chvíli seděla na trestné lavici pětice hráčů hostí. Této situace dokázali domácí využít zásluhou Ondřeje Dvořáka. Po této brance bylo k vidění více faulů než hokeje. Bobři ale vítězství uhájili.

Po zápase přišly na řadu samostatné nájezdy, na které šel do branky Bobrů Popovič. Po třech sériích byl stav 0:0. Po čtvrté sérii byl stav 1:1, kdy svůj nájezd proměnil Vaněček. V páté sérii ale Bokroš puk do brány nedostal a tak hosté zvítězili na samostatné nájezdy 2:1.

Roman Sedlák ( HC Bobři Valašské Meziříčí)

Určitě to byl dnes kvalitní soupeř, jsme rádi, že jsme vyhráli, navíc jsme nebyli kompletní, takže o to více se to vítězství cení. Takových soupeřů bude v naší lize víc, co jsou na tom dobře bruslařsky jako Hodonín, Vsetín či Opava, z tohoto pohledu jsem rád, že to tak dopadlo i výsledkově, zvedli jsme si sebevědomí, teď už se ten mančaft pomalu stabilizuje a věřím, že vstoupíme dobře do sezony.