Bobři porazili Prostějov

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Ve šlágru druhého kola, porazili domácí Bobři hostující Prostějov 4:3. Zápas hodně ovlivnilo časté vylučování na obou stranách. Vítěznou branku si připsal exjičínský utočník Luděk Lhotský
2. liga - skupina Východ 2009/2010, 2. kolo, středa 16.9.2009
Prostějov
4:3
(3:1, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: .2. Vnenk (Šebesta, Růčka), 3. Hruškovský (Růčka, Dvořák P.), 10. D.Varga (Šebesta, Sochorek), 51. Lhotský - 2. Holuša (Hlouch, Kučírek), 34. Hlouch (Holuša), 47. Kučírek (Hlouch, Holuša) Rozhodčí: . Vyloučení: .18:22 Využití: . V oslabení: . Diváci: .600 Střely na branku: . Průběh utkání: .
Valašské Meziříčí: Krumpoch (Popovič) - Hruškovský, Růčka, Mlynář, Dvořák, Matějný, Lhotský, Vašut, Vnenk, Sochorek, Šebesta, Varga, Mlynář, Blažek, Brunec, Tatarčík, Dvořák, Mikel, Bokroš, Vaněček, Varga M.
Prostějov: Vrba - Kučírek, Plzák, Šafařík, Jedlička, Doseděl, Kolibár, Hlouch, Holuša, Novák, Novosad, Duba, Stejskal, Kavulič, Rak, Piluša, Křesťan, Berčák

Před zápasem se na ledě objevil starosta Částečka s místostarosty Pernickým a Lacinovou, aby slavnostně odstartovali novou hokejovou sezónu. Po minutě ticha věnované Zdeňku Lacinovi se začalo hrát.

První třetina začala zostra, šance se střídaly na obou stranách. Po sérii vyloučení na straně hostů na konci první minuty dostali Bobři šanci hrát dvojnásobnou přesilovku. Tu využil po nechytatelné ráně od modré, kterou vyslal Lukáš Vnenk. Radost domácích trvala ale pouhých dvacet vteřin - když v oslabení vyrovnal Holuša. Za dalších třicet vteřin ale Bobři strhli vedení zpět na svou stranu zásluhou Hruškovského. Po té měli více ze hry domácí, ale střely Vargy ani Šebesty změnu skóre nepřivodily. Gól tedy padl opět v přesilovce, když se trefil David Varga. Ke konci třetiny se ke slovu dostali i hosté, ale jejich pokusy ztroskotaly na výborném Krumpochovi.

Ve druhé třetině byl vidět útočný hokej z obou stran. Po úniku Hloucha musel hasit nebezpečí Krumpoch. Poté ujel Brunec, ale ani jeho pokus neskončil v síti. A tak padl gól do domácí klece. V přesilovce překonal Krumpocha Hlouch. Po tomto gólu se na ledě ještě začalo více bojovat o každý kousíček ledu.

Ve třetí třetině pokračoval útočný hokej, ale bez výraznějších šancí. Tu si vytvořili domácí až v 46. minutě, když Sochorek nádherně přihrál Šebestovi, ale ten bránu netrefil. Vzápětí ale hosté vyrovnali krásnou střelou Kučírka. Když ale vstřelil rozhodující gól Lhotský, propukl stadion v euforii. Na konci utkání Prostějovu nepomohla ani minutu trvající powerplay. Bobři si tak připsali první domácí výhru.

Roman Sedlák ( HC Bobři Valašské Meziříčí)

Tak dnes přijel hodně těžký soupeř, Prostějov vyhlásil před sezonou cíl postupu do první ligy, takže hodně těžký soupeř. Utkání bylo hodně vyhecované, a přesilovky rozhodly zápas. Jsme proto rádi, že jsme dnes uspěli, ještě proměňovat ty naše vyložené šance.. Další zápas jedem na led velkého favorita druhé ligy, pokud budeme proměňovat naše šance, tak můžeme klidně domácí překvapit.