Bobři porazili Techniku 4:0

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Ani čtvrtý zápas nenašli Bobři přemožitele, na ledě Techniky Blansko vyhráli 4:0. První svoji branku v letošní sezóně vstřelil Petr Dvořák ve 21.minutě utkání po krásné příhře Honzy Matějného. Konečně protrhl střeleckou smůlu a dostal tak Bobry do vedení. Bobři poté rozhodli o svém vítězství ve třetí třetině, kdy vsítili 3 branky. Michal Krumpoch v bráně udržel první čisté konto v letošní sezóně.
2. liga - skupina Východ 2009/2010, 4. kolo, neděle 27.9.2009
Technika Brno
0:4
(0:0, 0:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 21. Dvořák (Matějný), 52. Šebesta (Vašut), 59. Vaněček, 60. Sochorek (Vnenk)

Zápas se od samého začátku odehrával v poměrně přátelském a poklidném tempu. Za vše hovoří také první třetina a její výsledný stav 0:0, na kterém měli ovšem zásluhu oba brankáři, kteří se postavili do brány. Na straně Blanska to byl pro domácí fanoušky známý Ondřej Jirkův a v brance Bobrů, tedy hostujícího týmu Michal Krumpoch, který mnohdy neuvěřitelnými zákroky dokázal zabránit domácím dopravit puk za brankovou čáru. Přátelské tempo dokonce bylo vidět i z vyloučeních, když velká část trestů, jak domácího tak hostujícího týmu byly 2 minuty za zdržování hry.

Do druhé třetiny nastoupili pak hostující Bobři v dravějším tempu jak domácí Technika. Hned v začátku třetiny dokázal Petr Dvořák, také díky přesné nahrávce Jana Matějného, překonat Ondřeje Jirkůva, když Petr zakončoval téměř do prázdné brány. Do konce třetiny se nic zajímavého nestalo, kromě pár kouzelnických čísel Michala Krumpocha, který mnohdy vytlačil puk přímo a doslova z brankové čáry. Za zmínku stojí také kulturní vložka, o kterou se postaral Ondřej Jirkův a přítomní fanoušci Valašského Meziříčí.

Třetí třetina začala v podobném tempu jako třetina první. Na Blansku ovšem s přibývajícími minutami na časomíře bylo vidět, jak se nedokáže smířit s porážkou a snažilo se stav zredukovat ve svůj prospěch, minimálně chtěli alespoň vyrovnat. Kdo ovšem dopravil puk do branky nebylo Blansko, ale Valašské Meziříčí, konkrétněji tedy Pavel Šebesta, kterému nahrával po krásném úniku David Varga. Blansko se však nevzdalo ani po tomto gólu a jejich možná až přehnanou honbou za třemi, potažmo jedním bodem dekorovala dvě a půl minuty před koncem zápasu riskantní hra bez brankáře. Tuto výhodu, nebo chcete-li nevýhodu, „potrestal“ Roman Vaněček, který se v obraném pásmu Techniky dostal k odraženému puku a zvýšil tak skóre utkání- padesátá devátá minuta a na časomíře svítil stav 0:3. Výhru Bobrů podtrhl nádhernou střelou pod vyrážečku brankáře Techniky Dalibor Sochorek a upravil tím konečné skóre zápasu na 0:4, pro hostující Valašské Meziříčí.

Roman Sedlák ( HC Bobři Valašské Meziříčí)
Určitě jsme rádi, že jsme vyhráli. Pozitivum je, že Míša Krumpoch vychytal nulu. Musíme hlavně zlepšit oslabení, je tam toho strašně moc a moc faulujeme. Ve třetí třetině jsme hráli prakticky bez vyloučení a projevilo se to – vyhráli jsme ji 3:0.

Antonín Můstek (asistent trenéra VSK Technika Blansko)
Bylo to dobré utkání, akorát po inviduálních chybách některých hráčů se to dostalo na 0:2. Jinak to bylo vyrovnané utkání.