Bobři porazili Techniku až v prodloužení

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Velmi nepříjemným soupeřem v tomto zápase se ukázal celek VSK Technika Brno, hrající své zápasy v Blansku. Tento jihomoravský tým dokázal držet s domácími Bobry krok po celý zápas. Domácí hráči měli po celý zápas více brankových příležitostí, nicméně nedokázali mnohdy dostat puk za dobře chytajícího exmeziříčského Jirkůva. Za domácí se v průběhu zápasu trefili všichni tři útočníci prvního útoku ( Dvořák, Lhotský, Matějný) a v prodloužení rozhodl o dvoubodovém zisku domácí kapitán Šebesta.
2. liga - skupina Východ 2009/2010, 37. kolo, sobota 13.2.2010
Technika Brno
4:3p
(1:1, 2:1, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 4.Dvořák P. (Matějný, Růčka), 30. Matějný (Růčka), 38. Lhotský,65. Šebesta (Sochorek) - 2. Úlehla (Hrůza), 24. Šindelář (Úlehla),56. Fischer (Benýšek) Rozhodčí: Mrkva, Bojda, Kolibit . Vyloučení: 6:7 Průběh utkání:0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3
Valašské Meziříčí: Krumpoch (Gleich) - Blažek, Bokroš, Brunec, Dvořák O., Dvořák P., Dědek, Kovář, Krisl, Matějný, Ovšák, Palík, Růčka, Sochora, Sochorek, Šebesta, Tatarčík, Varga, Vašut, Vnenk, Lhotský
Technika Brno: Jirkův (Vrba) - Šindelář, Rajnoha, Pálka, Úlehla, Mifek, Tobiáš, Benýšek, Látal, Hrůza, Veselý, Kroupa, Odehnal, Tesař, Fischer

Kdo by si pomyslel, že Bobři opět svého soupeře porazí rozdílem třídy a dvouciferným skórem, tak se mýlil. Jak domácí Bobři, tak i hostující Technika Brno vstoupili do zápasu opatrně. Po týdenní pauze, která očividně domácímu týmu moc nesvědčí, nastoupili Bobři i trochu s respektem. Více brankových příležitostí však měli domácí. Ovšem platí staré přísloví – nedáš dostaneš. V půli druhé minuty si neporozuměl domácí brankář Krumpoch se svými obránci a při špatném rozehrání, se dostal k puku hostující Úlehla, který střelou švihem k tyči překonává Krumpocha 0:1. Domácí se však i přes inkasovanou branku snažili rychle srovnat stav utkání. Na začátku druhé minuty měli Bobři výhodu přesilové hry, kterou však přes slibné šance domácích útočníků Šebesty a Bokroše nedokázali využít. Hostující brankář Ondřej Jirkův předváděl spolehlivé zákroky, kterým mnohdy zmařil jasnou šanci na vyrovnání. Ovšem vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. Ve 4. minutě utkání v nabízené přesilové hře se ve skrumáži před brankovištěm nejlépe zorientoval Petr Dvořák, který poslal odražený puk do odkryté brány 1:1. Po vyrovnávací brance však na čas nastalo období, které nepřinášelo vzrušivější momenty na jedné či druhé straně, naopak. Z zmínku tak stojí jen spolupráce Robina Kováře s Tomášem Bruncem, kteří mnohdy ohrozili branku hostů, nicméně jednoduše zakončit a vstřelit rozdílovou branku se jim nepodařilo. První třetina tedy skončila nerozhodným výsledkem a všichni domácí fandové čekali, s jakou taktikou vyrukuje trenér Sedlák do druhé části hry.

Tu začali domácí více aktivně, nicméně branka z toho zatím nebyla. Bobři dohrávali svou přesilovku a převážně první útok svou aktivitou zle zamotával hlavu hostujícím obráncům. Z nenápadné akce hostů však domácí útočník Brunec podtrhl bruslí hostujícího útočníka a šel si sednou na trestnou lavici. Početní výhodu hosté využili zásluhou Jiřího Šindeláře, který od modré čáry prostřelil klubko hráčů před domácím brankářem Krumpochem 1:2. Domácí tak již podruhé v zápase prohrávali, což na domácím ledě nebývalo zvykem. Po té měli šanci opět si zahrát početní výhodu jak domácí, tak i hosté. Za domácí se však ve svých šancích neprosadili ani Šebesta, ani Sochorek, jehož krásnou střelu hostující Jirkův kryje levým betonem. Štěstí se na domácí hokejisty usmálo ve 30. minutě utkání. Jan Matějný dostal krásný pas před branku od Luďka Růčky a svou střelou pod břevno vyrovnal na 2:2. O pár minutek později, přesněji ve 38. minutě utkání, se poprvé v zápase ujímají vedení i domácí hokejisté. Střelu Luďka Lhotského zblokovali hostující obránci tak nešťastně, že skončila v síti gólmana Jirkůva 3:2. Do konce druhé třetiny se však již ukazatel skore neměnil a domácí šli do kabin s jednobrankovým vedením.

Hostující Technika se však nevzdávala a cíleně šla za svým vyrovnáním. Po několika vyloučení na obou stranách a zdatného odolání svých pozic se zdálo, že třetí třetina se dohraje již v poklidu a v režii domácích hokejistů. Z této představy však domácí hokejisty rychle vyvedla 56. minuta utkání a oslabení pěti proti třem, kdy byli v krátkých intervalech vyloučení obránci Ovšák a Vnenk. Přesilovku hosté využili bleskově zásluhou Fischera, který propálil domácího Krumpocha 3:3. Bobři však nesmírnou snahou chtěli ještě zvrátil stav v normální hrací době ve svůj prospěch, nicméně své šance nevyužily. V prodloužení se mohly radovat oba týmy, dvakrát ujížděli hosté na osamoceného Krumpocha, který vždy svůj minisouboj vyhrál. Domácí taky měli své velké šance, dokonce i vstřelili zásluhou Jana Matějného branku, leč bohužel rozhodčí Mrkva ji neuznal pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Když už se zdálo, že budou probíhat nájezdy, tak se ve středním pásmu ujal puku Dalibor Sochorek, který krásnou přihrávku našel najíždějícího kapitána Pavla Šebestu, a ten již tváří v tvář Jirkůvovi prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Domácí tak porazili svého soka z Brna o jedinou branku a připisují si do tabulky dva body za vítězství v prodloužení.

Roman Sedlák ( HC Bobři Valašské Meziříčí):
Dnes se nám zápas moc nevydařil. Vliv měla i týdenní přestávka. Po každých takových pauzách nám chvílí trvá než se rozehrajeme a dostaneme do zápasového rytmu. Zápas ovlivnili taky naše zbytečné vyloučení, když jsme šli do tří a Brno v přesilovce vyrovnalo. V prodloužení jsme vybojovali i druhý bod, který nám v konečném součtu může pomoct.