V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Bobři z Valašského Meziříčí zvládli i svůj další zápas a porazili na domácím ledě bojovný tým z Uničova rozdílem tří branek. Začátek utkání sice patřil hostům z Uničova, kteří otevřeli skóre utkání, nicméně poté se rozstříleli také domácí Bobři a navyšovali postupně stav utkání. Hostující Uničov se však nevzdal a dvěma brankami v rozmezí jedné minuty hru zdramatizoval. Brankovou pojistku a zároveň hattrick v utkání přidal z trestného střílení Jan Matějný. Dvě branky v utkání si připsal i Lukáš Bacul a po jedné vstřelili Lukáš Bokroš a Jakub Blažek. Bobři tak již potřetí po sobě zvítězili v základní hrací době.
2. liga - skupina Východ 2010/2011, 8. kolo, sobota 2.10.2010
Uničov
7:4
(2:1, 4:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 12.Bokroš (Blažek), 13.Bacul, 22.Bacul (Varga Mar.), 26.Matějný (Vašut, Martiník), 37.Matějný (Vašut), 40.Blažek (Bacul), 57.Matějný - 9.Rak, 27.Dostál (Komínek, Pavlas), 50.Frieb (Staněk, Diviš), 51.Dostál (Komínek, Přikryl) Rozhodčí: Kusý Vyloučení: 6:10 Průběh utkání:0:1, 4:1, 4:2, 6:2, 6:3, 6:4, 7:4
Valašské Meziříčí: Vlachýnský (Popovič)- Bacul, Balga, Blažek, Bokroš, Dvořák, Fojtík J., Fojtík T., Kostelňák, Martiník, Matějný, Matuštík, Mikel, Musil, Palík, Tatarčík, Varga D., Varga Mar., Varga Mir., Vašut
Uničov: Vybíral (Vágner) - Pavlas, Hodulák, Diviš, Frieb, Handl, Kunce, Pour, Přikryl, Komínek, Dostál, Trojan, Staněk, Jurča, Bubeník, Rak, Hromádka, Řezáč, Vicherek, Pánek, Anděl

Zápas začaly oba týmy poněkud rozpačitě, hostující Uničov ani domácí Valašské Meziříčí moc neútočili a předváděna hra připomínala spíše uspávání hadů. Z toho vyplynul i první gól Uničova, když „rozespaný“ domácí brankář Vlachýnský pustil za svá záda poněkud uloudanou střelu hostujícího Raka. Tenhle gól byl pro Bobry jako pěst na oko, nudný a nezáživný hokej se okamžitě změnil v útočnou hru Valašského Meziříčí. Do konce třetiny se do brány Vybírala trefil po velkém tlaku nejprve Lukáš Bokroš a asi minutu poté dokázal ujet další Lukáš, tentokrát Bacul, který Vybírala dokonale vykoupal a poslal Bobry do vedení. Před koncem třetiny připepřil hru domácí Ondřej Dvořák a hostující Petr Jurča, kteří se pustili do pěstního souboje před domácí klecí. Oba vyfasovali od hlavního sudího 5 minut + trest do konce utkání za hrubost!

Další zajímavé okamžiky se děly až ve druhé třetině. Ve dvacáté druhé minutě ujel Martin Varga hostující obraně a řídil se sám na Vybírala, jeho nájezd sice úspěšný nebyl, to se ovšem nedá říct o dorážce Lukáše Bacula, který tím načal spanilou jízdu Bobrů v druhé třetině. Po velkém tlaku Bobrů trvající zhruba pět minut se nakonec ve dvacáté šesté minutě prosadil Jan Matějný. Ačkoliv chvíli nato přišla drobná chybička a Uničov zásluhou Patrika Dostála snížil, tak se před koncem třetiny trefil ještě Jan Matějný a Jakub Blažek a výsledek po druhé třetině byl 6:2.

V poslední části hry domácí hokejisté poněkud polevili a snažili se hrát individuálně, to ovšem mělo za následek pouze chyby a inkasování dvou branek během necelé minuty z hole Aleše Frieba a Patrika Dostála. Poslední tečku za zápasem vykonal Jan Matějný, který byl v samostatném uniku faulován a bylo nařízeno trestní střílení, které bez váhání proměnil a na konci zápasu tím zkompletoval svůj hattrick.

Roman Sedlák (Valašské Meziříčí):
Samozřejmě jsme rádi, sice jsem to nechtěl říkat, ale po těch dvou výhrách to byly pro nás povinné body! Začátek byl rozpačitý, zavánělo to i podceněním a takovou sebejistotou, že nám to zase půjde a od toho se to vyvíjelo. Uničov dal rychlý gól, takový nešťastný pro brankáře, ale stačili jsme to do konce třetiny otočit. Druhá třetina už byla zcela v naší režii, jednoznačně nejlepší pasáž zápasu a možná taky jediná. Třetí třetina byla chaos a zmatek a individuální výkony jednotlivců. Tohle se hlavně musí zlepšit! Ve chvíli, kdy se vede 6:2, musíme hrát stejně, jako tým a ne hrát individualistický hokej. Málem jsme to prošvihli, ale díky Honzovi Matějnému, který suveréně proměnil trestné střílení u konce zápasu a poslal celý tým do klidu. Jsem rád, že jsme vyhráli – kvůli lidem. Ale na ten zápas musíme zapomenout, týden je volno a připravit se na Techniku. Věřím v to, že nějaká síla tady je a kluci si uvědomí, že musí hrát týmově a v těch Rosicích něco uhrajeme.