V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Bobři se v dalším kole utkali na ledě Karviné s tamním Baníkem. Po první třetině dokonce mezříčští vedli 3:0. Karviná ale ukázala svou zkušenost a postupně z náskoku ukrajovala, až nakonec otočila průběh utkání ve svůj prospěch. Rozhodla o tom hlavně třetí třetina, ve které svěřenci trenéra Málka inkasovali pětkrát. Karviná nakonec zvítězila 7:4
2. liga - skupina Východ 2012/2013, 37. kolo, středa 30.1.2013
Karviná
7:4
(1:3, 1:0, 5:1)
Branky a nahrávky: 20. Saliji (Samiec), 40. Luka, 43. Saliji (Blatoň, Samiec), 52. Blatoň (Samiec), 53. Rosůlek (Ivan), 56. Saliji (Samiec, Blatoň), 60. Saliji (Blatoň, Samiec) - 11. Coufal (D.Varga), 14. Bokroš (Ambruz), 17. Maršálek (D.Varga, Vajda), 55. Ambruz (Smetana) Rozhodčí: R. Mrkva - L. Barteček, T. Moravec Vyloučení: 5:9 Využití: 1:2 V oslabení: 0:0 Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:3,5:3,5:4,7:4
Karviná: Smolka (od 21. Iláš) – Zajac, Javín, Vnenk, Žvátora, Kowalczyk, Sznapka - Badžo, Samiec, Blatoň, Moravec, Mikšan, Rosůlek, Ivan, Luka, Miczek, Saliji, Zuber.
Valašské Meziříčí: Slovák (Netolička) - Heča, Kvapil, Kolovratník, Lyzák, Maršálek, Mikel, Vajda, Schejbal - Ambruz, Bokroš, Coufal, Martiník, Smetana, Varga D., Varga M., Varga Mir., Voznica, Lehečka.

Do utkání vstoupili lépe domácí. Hned z kraje utkání měli velké šance Kowalczyk a Zajac, ale ani jeden na Slováka nevyzrál. V sedmé minutě ujel obráncům Bobrů Luka, ale ani on Slováka nepřekonal. A tak přišel trest. V čase 10:15 se k volnému puku dostal Viktor Coufal a otevřel účet utkání. Hned o tři minuty později se krásně prosadil Lukáš Bokroš a poslal Bobry do dvoubrankového vedení. O chvíli později ujížděl sám na Slováka Saliji, ale brankář hostí pozorný. Na druhé straně se ukázal Smolka proti střele Ambruze. Úspěšnější ale byl obránce Michal Maršálek, který zužitkoval přesilovou hru a poslal Bobry již do tříbrankového vedení. 19 vteřin před první sirénou ale snížil karvinský Garip Saliji. Do kabin se tedy šlo za stavu 3:1 pro Bobry.

Druhá třetina začala šancemi na obou stranách. Nejprve David Moravec neprocedil puk za Slováka, na druhé straně zase David Varga trefil pouze tyč. V 27. minutě se opět zjevil před Slovákem Moravec, ale puk do sítě nedostal. Do samostatného úniku se dostal i Ivan, ale svůj blafák do golového konce nedotáhl. Úspěšným střelcem ale již byl Vladimír Luka, který 39 vteřin před sirénou snížil na 3:2.

Třetí třetina začala pro Bobry nejhůře, jak mohla. To Saliji vstřelil druhou branku v tomto utkání a vyrovnal na 3:3. O chvíli později měli Bobři dvě velké šance. David Varga ale opět ztroskotal na Ilášovi. Tohle všechno se vměstnalo do rozmezí jediné minuty. V minutě čtyřicáté deváté Mikšan nádherným pasem našel Luku, ale ten na skvělého Slováka nevyzrál. Úspěšným střelcem ale byl v přesilovce Jan Blatoň, který jen zakončoval pohlednou kombinaci celého týmu Karviné a otočil tak průběh utkání. O 63 vteřin později přišla pro Bobry další rána. Lumír Rosůlek poslal Karvinou do dvoubrankového vedení 5:3. O dalších 115 vteřin později dokázal snížit Martin Ambruz, který dostal přesnou přihrávku od Tomáše Smetany. Střelecké závody ale nekončily. O dalších 76 vteřin později vrátil Karviné dvoubrankový náskok Saliji, který tak uzavřel svůj hattrick. Střelecký účet utkání ale uzavřel tentýž hráč až sedm vteřin před koncem utkání. Karviná tedy zvítězila 7:4.

Aleš Flašar, trenér Karviné: My jsme do utkání šli s tím, že přijel silný soupeř a to, že jsou poslední je více, méně náhoda. Možná mají smůlu v některých zápasech, ale jsou velice nepříjemným mužstvem. Dostali jsme trochu laxní góly, protože mi přišlo, že kluci si až moc věří a na obranu kašlali. Došlo to až do stavu 0:3 a to byl velký problém, ale naštěstí to dopadlo dobře.

Josef Málek, trenér VM: My jsme do zápasu nastupovali s tím, co jsme hráli první dvě třetiny. Chtěli jsme si pohlídat široké kluziště, kde si Karviná umí najíždět do rychlých brejků. Umí přejít střední pásmo a pak už se ti útočníci těžko chytají. Dařilo se nám to, taktické pokyny jsme přesně plnili, ale ve třetí třetině nás srazila zbytečná vyloučení, kdy jsme hráli dlouho ve čtyřech a to proti tak silnému soupeři nejde ubránit. Štěstíčko nás opustilo po gólu na 3:3. Kdybychom to ještě chvíli udrželi, tak jsme to mohli už nějak do konce uhrát, ale po tom gólu jsme zase odešli psychicky a pak ta třetí třetina byla, jaká byla.

Celé rozhovory s trenéry, kde například trenér Málek hovoří o vyhlídkách pro baráž, si můžete poslechnout na www.hcbanikkarvina.cz.