Bobři rozstříleli v derby Jičín 6:1

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - V dalším kole II.ligy skupiny Východ přivítali na svém ledě Bobři v derby celek Nového Jičína. Po slepených trefách v oslabení v první třetině Lhotského a Šebesty se domácí ujali vedení 2:0. Ve druhé třetině přidali další góly postupně znovu Lhotský, Sochorek a Ovšák. Bobři tak vedli 5:0 a zdálo se, že je po utkání. V poslední části zvýšil ještě Petr Dvořák, ale Jičínu se v závěru podařilo alespoň snížit na konečných 6:1
2. liga - skupina Východ 2009/2010, 39. kolo, sobota 20.2.2010
6:1
(2:0, 3:0, 1:1)
Branky a nahrávky: . 14. Lhotský (Dvořák P., Ovšák), 14. Šebesta (Vnenk), 21. Lhotský (Dvořák P.), 31. Sochorek (Bokroš, Ovšák), 33. Ovšák (Sochorek), 47. Dvořák P. (Lhotský) - 54. Hruška P. (Macháček.) Rozhodčí: . Jeřábek, Vengřín, Záviský Vyloučení: . 4:11, navíc Toman (NJI) osobní trest 10+10 minut za nesportovní chování Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .
Valašské Meziříčí: Krumpoch (Gleich) - Blažek, Bokroš, Brunec, Lhotský, Dvořák P., Dědek, Kovář, Krisl, Matějný, Ovšák, Palík, Růčka, Sochorek, Sochora, Šebesta, Tatarčík, Varga, Vašut, Vnenk, Mlynář
Nový Jičín: Slovák (Baldík) - Petružálek, Gulda, Skaloš, Hruška, Bacul, Macháček, Sluštík, Uhlák, Zedník, Toman M., Toman R., Pelikán, Tomášek, Částečka R., Částečka J., Pavlačka

Do derby vstoupili Bobři přesilovou hrou, když za nedovolené bránění si šel sednout Bacul. Přesilovka ale nebyla úspěšná a Jičín se v pohodě ubránil. Po té se hra přelívala z jedné strany na druhou, ale Bobři si vytvářeli více střeleckých příležitostí. Zatí ale branka nepadla. Branka padla paradoxně při vyloučení domácího Blažka. Nejprve po úniku Ovšáka a krásné přihrávce Petra Dvořáka nebyl v čase 13:02 pro Lhotského problem trefit prázdnou klec. Hned na to v čase 13:25 se po krásném vysunutí Vnenka dostal do samostatného nájezdu kapitán Pavel Šebesta a s přehledem proměnil a vstřelil 200. branku Bobrů v této sezoně! 2:0. Dvě inkasované branky po sobě jako by Jičín zaskočilo a Bobři se dostali na koně. Slovák v hostující bráně ale šance ValMezu chytal. Do šaten se tedy šlo za stavu 2:0.

Po návratu z kabin se skóre ještě navíšilo. 34 sekund z druhé třetiny stačilo Luďku Lhostkému na to, aby po přihrávce Dvořáka propálil Slováka a zvýšil na 3:0. Jičín se pak prakticky nedostával k puku a Bobři podnikali další a další útoky. V šase 30:06 se tato převaha promítla i do skóre. Na konci přesilovkové kombinace byl Sochorek. 4:0. Za další dvě minuty už na světelné tabuli svítil stav 5:0. To se prosadil Ovšák. Druhá siréna prozatím ukončila trápení Jičína za stavu 5:0.

Třetí část začala s trošku jiným obrázkem hry. Jičín se více dostával k puku a tím i na dostřel Krumpocha. Jeho snahy ale ukončil Petr Dvořák, který v čase 46:31 vstřelil další gól v oslabení po přihrávce Lhotského. 6:0. Nakonec se ale Jičín dočkal alespoň čestného úspěchu. Po cyhbě domácí obrany se prosadil Hruška. Utkání sice ještě nabídlo i další příležitosti na obou stranách, ale stav se už neměnil. Bobři tak vyhráli derby s Novým Jičínem 6:1.

Roman Sedlák ( HC Bobři Valašské Meziříčí):
Jsme rádi, že po dvou zápasech jsme naplno bodovali a zvítězili. Soupeře jsme nepodcenili, hráli jsme koncentrovaně a vyplatilo se. Bylo to derby, počítali jsme s tím, že soupeř přijede hlavně bránit. Paradoxně jsme v našem jednom oslabení dali hned dva góly, což nám pomohlo, dostali jsme se do pohody a zápas si poté již pohlídali. Ve třetí třetině jsem chtěl, aby si zahráli všichni kluci z kabiny, jen je škoda té obdržené branky. Blíží se závěr základní části a určitě budeme chtít zabojovat o to první místo.