Bobři s Jičínem smírně, hosté v nájezdech úspěšnější

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Bobři hostili celek Nového Jičína, se kterým ve vypjatém utkání remizovali 4:4. Samostatné nájezdy však tentokrát vyhráli hosté v poměru 2:1 a vrátili tak porážku Bobrům z domácího prostředí.
přát, pátek 28.8.2009
4:4
(2:2, 0:1, 2:1)
Branky a nahrávky:.11. Sochorek (Vnenk), 14. Vaněček (Blažek,O.Dvořák), 45. Mlynář (Lhotský), 54. Matějný - 13. Tomášek, 14. Bacul, 26. Macháček (Skaloš,Petružálek), 52. Pavlačka
Valašské Meziříčí: Krumpoch - Hruškovský, Růčka, Vnenk, Vašut, O. Dvořák, Blažek, Mlynář, Bokroš, P. Dvořák, Lhotský, D. Varga, Sochorek, Šebesta, Tomášek, Matějný, M. Varga, Brunec, Mikel, Vaněček
Nový Jičín: Slovák - Petružálek, Cyrulik, Hruška Pa., Hruška Pe., , Gulda st., Valchář, Kuděla, Urban - Bartoš, Macháček, Skaloš - Zedník P., Toman M., Bacul - Uhlár, Gebauer, Sluštík - Částečka R., Gulda ml., Toman R.

Druhý přátelský zápas s Novým Jičínem vzali naši hokejisté spíše jako fyzickou přípravu, kdy trenér Sedlák nechal hrát první polovinu zápasu druhou a čtvrtou formaci a zápas dohrávala první a třetí formace.

Do poloviny první třetiny se v zápase udělovaly pouze trestné minuty, až v jedenácté minutě, přesněji v čase 10:23, se prosadila druhá lajna Bobrů, po nahrávce Lukáše Vnenka nedal Dalibor Sochorek šanci hostujícímu brankáři Slovákovi a stav utkání se z 0:0 změnil na 1:0. Hosté však blesku rychle odpověděli a v čase 12:17 ujel Marek Tomášek ve vlastním oslabení sám na Krumpocha a vyrovnal skóre zápasu. Na tento gól zase odpověděli rychle domácí Bobři, konkrétně tedy Roman Vaněček, když v přečíslení dva na jednoho dostal nahrávku od Jakuba Blažka a přesnou střelou překonal hostujícího golmana, tím byl konečně potrestán kuriózní trest hostujícího Pavla Hrušky, který byl vyloučen za hraní s dvěma holemi, odborný termín zní „nepovolená výstroj“. Gólové přestřelce však nebyl konec a 31 sekund po vstřelení tohoto gólu odpověděl Nový Jičín na chlup stejným způsobem jako u vstřelení prvního gólu. S tím rozdílem, že tentokrát domácí obraně ujel Lukáš Bacul a ve vlastním oslabení dal zápasu zase nerozhodný stav, tentokrát 2:2. Do konce třetiny se již nic nestalo, kromě pár trestů na obou stranách. A třetina tedy skončila nerozhodným stavem.

Ve druhé třetině se začaly dít pro někoho zajímavější věci, než jsou góly. Nový Jičín se rozhodl nehrát v rukavičkách a tato hra se jim vyplatila, když v 26. minutě se dostali zásluhou Petra Machálka a jeho kompliců Mariana Skaloše a Jaroslava Petružálka do vedení. Tato hra ovšem měla za následek hromadnou bitku hráčů přesně v polovině druhé třetiny, nejvíce to odnesl Roman Vaněček a Lukáš Vnenk, kteří dostali trest do konce utkání, avšak na druhou stranu díky stylu hry, který zvolil trenér Sedlák, to bylo jejich poslední střídání. Mnohému fanouškovi, to mohlo připomenout přípravný zápas z loňské sezóny, kdy se zápas na konci třetí třetiny přerušil a byl ukončen. A je pravda, že rozhodčí Husička, měl chuť tohle to udělat. Po tomto incidentu ovšem novojičínští hokejisté trošičku vychladli a třetina se odehrála bez sebemenšího problému.

A třetí třetina se zdála taky poklidnější, aspoň tedy ze začátku, hrál se hokej. Toho využili Bobři k vyrovnání. Marian Mlynář zaznamenal svůj premiérový gól v dresu Valašského Meziříčí a upravil tím skóre zápasu opět na nerozhodný výsledek. Tento stav trval do času 52:27, to se již hrálo zase na ostří nože, novojičínští se domohli trestného střílení, které s přehledem proměnil Marek Pavlačka. Stav utkání byl v tomto okamžiku 3:4, pro hosty z Nového Jičína. Hosté se z tohoto úspěchu nemohli radovat ani minutu, rozhodčí totiž v čase 53:19 nařídil trestné střílení zase pro domácí a Jan Matějný s ledovým klidem vymetl rožek Slovákovi branky. Tomuto utkání byl nejspíš souzen nerozhodný výsledek a tak, tak i skončil 4:4.

Po zápase následovaly ještě nájezdy, po třech na každé straně, kde vyhráli novojičínští poměrem 2:1.

Roman Sedlák (HC Bobři Valašské Meziříčí) Dnes jsme to pojali hodně kondičně, půl zápasu jsme odehráli vždy jen na dvě lajny. Klukům tak hodně odcházely síly. Jinak si myslím, že to bylo hodně ovlivněné rozhodčím a to na obě strany, ale nato se nemůžeme vymlouvat. Sice jsme chtěli vyhrát ale jeto jen přípravák. Musíme zlepšit ty nájezdy, ty nám nějak nejdou.