V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Bobři odehráli svůj první mistrovský zápas v nové sezoně s novými dresy a ihned si do tabulky připsali dva body. Nutno zmínit, že Valaši mohli obdržet plný bodový zisk, vedení o dvě branky však Bobři nedokázali dvakrát v průběhu zápasu udržet. Půl minuty před vypršením šedesáté minuty přišla na řadu power-play hostů a střela opavského obránce Tichého, která rozhodla o vyrovnání a prodloužení. V samotném pětiminutovém prodloužení branka i přes šance na obou stranách nepadla. Na řadu tak musely přijít samostatné nájezdy, ve kterých byl jako jediný úspěšný střelec domácí Bokroš, který tak zajistil Bobrům vítězství. V normální hrací době se Lukáš Bokroš prosadil ještě dvakrát a jednou se přesně trefil i Milan Kopecký. Bobři tak načali sezonu 2011/2012 vítězstvím v nájezdech a dvoubodovým ziskem do tabulky.
2. liga - skupina Východ 2011/2012, 1. kolo, sobota 10.9.2011
Opava
4:3sn
(2:0, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 13. Bokroš (Linduška), 19. Bokroš (Ambruz, Linduška), 43. Kopecký (Mir. Varga, Martiník), 65. Bokroš - 24. Herman (Kukol), 43. Herman, 60. Tichý (Černý, Měch) Rozhodčí: Jeřábek. Vyloučení: 8:8. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3, 4:3 SN.
Valašské Meziříčí: Vlachynský (Slovák) - Ambruz, Vašut, Dvořák, Dostál, Mikel, Růčka, Ovšák, Balga, Blažek, Bacul, Martiník, Bokroš, Musil, D.Varga, Mir. Varga, Linduška, Mar. Varga, Kopecký
Opava: Šafránek (Novák) - Bednárek, Faksa, Kukol, Kysela, Vrábel, Tůma, Jurčík - Měch, Herman, Polok, Tichý, Pavelek, Kocián, Koschatzký, Wolf, Černý, Grofek, Vítek, Chalupa, Mlýnek

Ještě před úvodním buly zápasu vystoupil předseda valašskomeziříčského klubu, Josef Vávra, a uctil tak s fanoušky minutou ticha tragicky zesnulé hokejisty z týmu Lokomotiv Jaroslavl.
Od úvodního buly se hra otáčela na obě strany. Jednou byli v šanci domácí Bobři, poté hostující Slezan. První větší tlak získala, Opava, díky vyloučení Pavla Lindušky. Změnu skóre to ovšem nepřineslo. Na druhé straně, o pár minut později byl vyloučen Bednárek, a chvíli nato šli na trestnou lavici zároveň domácí Kopecký (hákovnání) s hostujícím Polokem (fingovaný pád). A Bobři šli do vedení, Pavel Linduška našel před brankovištěm Šafránka, zcela osamoceného Lukáše Bokroše, který poslal puk na dvakrát do jeho sítě, Bobři tímto gólem zároveň ukončili Bednárkův trest. Pak se hra opět začala ubírats měrem nahoru, dolů. V sedmnácté minutě byla hůl Tichého tam, kde být neměla, rozhodčí jí viděl, a šel si odpykat své dvě minuty na trestnou lavici. Této početní převahy dokázali Bobři opět využít, když Milan Kopecký poslal do samostatného úniku opět Lukáše Bokroše, jenž kličkou do backhandu překonal Dušana Šafránka v bráně hostů. Do konce třetiny se již skóre neměnilo, a tak šli domácí do kabin s dvoubrankovým vedením.
Do druhé třetiny vlétli lépe hokejisté Slezanu, necelé čtyři minuty po úvodním hvizdu druhé části hry, dokázali snížit zásluhou Bohumila Hermana, který puk doslova protlačil za Vlachynského záda. Po tomto gólu následovala pouze řada vyloučených a tak trošičku i hokejový „ping-pong“, který nepřinesl tížený brankový úspěch ani jednomu z týmů, pouze nechal vyniknout oba dva skvěle chytající brankáře, v bráně hostů Dušana Šafránka a hlavně v domácím brankovišti chytajícího Václava Vlachynského!
Do třetí části hry vlétli naopak lépe domácí hokejisté a již ve třetí minutě šli do vedení o dvě branky, když Milan Kopecký s přehledem doslova zabil pavouka v pravém horním rohu brány Dušana Šafránka. Na odpověď diváci čekali přesně půl minuty, když opět dokázal hostující Bohumil Herman dopravit puk za záda Vlachynského. Od této chvíle měla Opava mírně navrch a vše vyvrcholilo v poslední minutě, když v power-play dokázal Vlachynského prostřelit Josef Tichý a tím poslal zápas do prodloužení. V tom se ovšem nedokázal ani jeden z týmu prosadit a na řadu přišly samostatné nájezdy. V těch exceloval domácí Lukáš Bokroš, který jako jediný proměnil svůj nájezd, tím zkompletoval svůj hattrick a navíc připsal Bobrům do tabulky o jeden bod navíc. Valašské Meziříčí tedy v prvním kole porazilo tým Slezanu Opava po samostatných nájezdech 4:3!

Jaroslav Stuchlík (Valašské Meziříčí): Určitě jsme dnes sahali po třech bodech, a když mužstvo dostane v power-play soupeře vyrovnávací gól, tak to mrzí. Jinak, byl to první zápas sezóny, v první třetině byli kluci trošku nervózní, můžu říct, že soupeř byl určitě vyrovnaný, i počet střel tomu odpovídá. Ale pořád jsme si drželi odstup, gól, dva. A tím víc to pro nás bylo v závěru trestuhodné, že jsme nedokázali uhrát ty tři body. Šlo v podstatě jenom o to, neprohrát buly v obranném pásmu, což se nám nepodařilo a soupeř pak díky tomu vyrovnal. Jinak tohle bylo vyrovnané utkání, makáme dál, musíme pracovat! Bylo tam pořád hodně chyb, hlavně musíme lépe hrát přesilové hry, založení útoku, buly. Mizerná bilance buly nás provází celé přípravné zápasy, je to jeden z bodů, na které jsem kladl před začátkem zápasu velký důraz, ale naučit se buly to není ze dne na den, to je jak někdo má čuch na to, dát gól, tak buly je také o tom grifu, o síle. Ale ne jenom o síle a nám právě statistiky ukazují, že s ním na tom nejsme nejlépe, budeme jej trénovat.

Michal Piskoř (Opava): Získali jsme bod až v samém závěru zápasu, troufám si však říci, že jsme dnes byli lepším mužstvem. Měli jsme mnoho střeleckých pokusů, avšak naše koncovka byla, především v první třetině, žalostná. A právě první třetina nejvíce ovlivnila zápas. Místo aby jsme vedli 2:0, tak jsme stejným výsledkem prohrávali. Hráče poté stálo mnoho sil to dotáhnout, avšak jsem rád i za ten bod. Srovnali jsme při hře bez brankáře, kde kluci splnili přesně to, na čem jsme se při oddechovém čase domluvili.