V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Hokejisté Valašského Meziříčí nezvládli poslední kolo základní části letošního ročníku druhé ligy skupiny Východ a z Havířova si vezou debakl 0:7. Brankář Slovák dokázal držet naděje Bobrů na bodový zisk pouze jednu třetinu zápasu. Poté už AZ kontroloval vývoj a bez problému si dokráčel pro jasné vítězství. Bobři se ani přes slušné množství šancí nedokázali prosadit ani jednou, čímž stylově zakončili ročník, na který budou jistě chtít brzy zapomenout. O tom, jestli o účast v dalším ročníku třetí nejvyšší soutěže v České republice budou muset bojovat v baráži, Vás budeme informovat.
2. liga - skupina Východ 2012/2013, 42. kolo, středa 20.2.2013
Havířov
7:0
(1:0, 3:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 20. Kanko (Kolařík, Hegegy), 27. Bursík (Pechanec, Klimša), 32. Bursík (Klimša, Pechanec), 40. Bursík (Pechanec, Klimša), 44. Prokop (Najdek), 48. Říčka (Sztefek, Haas), 53. Pechanec (Klimša, Bursík) Vyloučení: 4:4 Využití: 3:0 Rozhodčí: Mrkva - Barteček, Bojda Průběh zápasu: 7:0.
Havířov: Daneček L. - Prokop, Zientek L., Krisl "C", Hegegy, Zientek M., Rimmel "A", Hartmann - Haas, Říčka, Sztefek - Kolařík, Kanko, Najdek "A" - Stránský, Daneček J., Maruna - Klimša, Pechanec, Bursík, Pavlas
Valašské Meziříčí: Slovák - Kvapil, Kolovratník, Lyzák, Maršálek, Mikel, Vajda, Schejbal - Ambruz "A", Coufal "A", Martiník, Prycl, Smetana, Varga Mar. "C", Voznica, Bokroš

Utkání začalo poměrně rychlo akcí, kdy mířil Daneček na pravý beton Slováka, ale brankář ValMezu puk vyrazil mimo. Ve 4. minutě poprvé výrazněji zahrozili hosté, to když vyděsil Martiník střelou z kruhu ihned po vhazování Danečka. V 8. minutě to byli opět Bobři, kteří měli příležitost, Ambruz adresoval puk Bokrošovi, který stál sám před Danečkem, ale z této blízkosti se nedokázal prosadit. Havířov se rozjížděl v utkání poměrně pozvolna, vše změnila přesilová hra ve 12. minutě. AZ si začal vytvářet tlak, ale ve velké šanci, se nepodařilo Kolaříkovi korunovat početní výhodu brankou. Závěr utkání i přesto pokračoval hokejem, který nenabídl tolik vyložených šancí. V poslední minutě dostal AZ výhodu přesilovky, kterou dokázal využít. Kolařík našel z rohu přesnou přihrávkou Petra Kanka, který svou střelou vymetl snad všechny pavučinky za Slovákovými zády – 1:0. Na začátku druhé periody dostali přesilovku i Bobři, ale během dvou minut ani neohrozili brankáře Danečka.

To Havířov Bobrům ukázal, jak se tyto výhody hrají. Antonín Pechanec dloubnul do puku za brankou, který se srazil před branku, kde stál úplně osamocený Tomáš Bursík, který rychlostí blesku dorazil puk za Slováka -2:0. Když se ani později nepodařilo Valašskému Meziříčí využít početní výhodu, udeřil opět domácí celek. David Klimša se raketově dostal do útočné třetiny tak, že přebruslil celou obranu a poslal puk na zcela volného Tomáše Bursíka, který puk už pouze doklepnul – 3:0. Ve 34. minutě se v přesilovce ukázal Smetana, ale lapačka Danečka byla velmi rychle na správném místě. Havířov v průběhu zápasu zvýšil tempo a dostával se do pohledných akcí. Například šance, kdy Hegegy poslal puk na Marunu, ale ten těsně minul branku. Poslední minuta druhé třetiny byla přeplněná událostmi. V první se pokoušel Smetana zakončovat, jenže Daneček dokázal svůj beton velmi rychle přemístit do dráhy střely. Tři vteřiny do konce třetiny. Myslíte si, že je to málo času? Není, právě v tomto čase se zrodila nádherná akce. Klimša založil přesnou žabkou nádhernou akci, puk si dojel Pechanec a ten dnes opět přihrál volnému Tomáši Bursíkovi, který dokázal dokončit hattrick – 4:0.

Ve třetí třetině se ještě zvýšila převaha domácího celku. Z dobré pozice se opřel do kotouče Petr Prokop a bezchybně překonal bezmocného Slováka – 5:0. Že se Havířovu dnes přesilovky převážně dařily, potvrdil i Robert Říčka, útočník s číslem 62 se dostal do oblíbené pozice v mezikruží, odkud se trefil mezi betony Slováka – 6:0. Nedlouho na to trefil tyčku David Klimša, zde měli Bobři štěstí. AZ si vytvářel další velké šance, vše vyvrcholilo další brankou. Antonín Pechanec dostal před branku přesnou přihrávku od Davida Klimši a jednoduše propálil Slováka střelou do horní části branky – 7:0. V 56. minutě hrozili hosté, kdyby dokázal Bokroš puk zpracovat a nesrazil se mu mimo, střílel by do prázdné branky. V poslední minutě stál ještě před Slovákem osamocený Kolařík, ale přes jeho beton se mu puk dostat nepodařilo.