V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Důležitý krok k záchraně druholigové soutěže udělali domácí Bobři, když svého soupeře - vítěze kvalifikace o baráž II.ligy, celek Uničova dokázali přehrát v prodloužení. Domácí měli v zápase sice více brankových příležitostí, nicméně svěřenci dvojice Vavrečka - Flašar nedokázali mnoho svých šancí přetavit k důležitým brankám. Hosté sice v zápase ani jednou nevedli, nicméně dokázali vždy skóre vyrovnat a dovést zápas až do nevyzpytatelného prodloužení. Tam však po velké šance hostí a bravůrním zákroku domácího brankáře Slováka z protiakce dvou na jednoho dokázali vstřelit domácí důležitý vítězný gól. Bobři vyhráli, ujímají se v sérii vedení, nicméně v Uničově si budou muset dát pozor především na první útok domácích a oslabení, ve kterých dnes inkasovali dvě branky.
2. liga - skupina Východ 2013/2014, sobota 22.3.2014
Uničov
5:4p
(1:0, 1:2, 2:2 - 1:0)
Branky a nahrávky:18. Martiník (Zábojník), 28. Kubáč (Škutchan R.), 42. D.Varga (Hartmann), 44. Mart.Varga (Mir.Varga), 58. Hartmann (Kubáč, J.) – 22. Zatloukal (Peč), 37. Navrátil (Gerhát, Winkler), 46. Winkler (Frieb), 54. Kavulič (Navrátil, Handl) Rozhodčí: Šutara Vyloučení:4:8 Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:4, 5:4
Valašské Meziříčí: Slovák (Pokorný) – Zábojník, Hartmann, Heča, Kvapil, Tomiga – Kundera, Kubáč, Martiník, Matušenko, Ferenc, Škutchan, Varga D., Varga M., Varga Miroslav, Randýsek, Slovák, Pavlas
Uničov: Turek ( Routil) – Trojan, Navrátil L., Navrátil J., Syrůček, Sikora, Frieb, Skácel, Winkler, Handl, Žajgla, Spěvák, Peč, Galuška, Zatloukal, Vondra, Kavulič, Nedopil, Gerhát

Utkání začalo v poměrně dobrém tempu, na to, že se jednalo o první barážový zápas, tak k vidění byl zajímavý hokej. Lepší pohyb v útočné třetině však předváděli domácí, kteří si vybojovali dvě přesilové hry v krátkém čase za sebou. Ani jedna se jim ale nevyvedla. Poté oba celky pochopily, že bude důležité neinkasovat a hra se tak změnila v boj o každý puk. Bobři dostali možnost další přesilovky, ale opět z toho nic nebylo. Orli dobře bránili. Domácí měli sice navrch, ale do žádných větších šancí se nedostávali. Běžela osmnáctá minuta první třetiny a měnilo se skóre! ONDŘEJ MARTINÍK převzal muk na útočné modré, následně si doslova pohrál s obranou hostí a poslal muk až za záda Turka, v čase 17:19 tak 1:0! V závěru první třetiny ještě domácí dostali další výhodu přesilové hry. Ale opět z toho bylo obrovské trápení. Do šaten se tak šlo za stavu 1:0.

Druhá třetina nezačala nějak odlišně od té první. Odlišné bylo pouze to, že hosté 89 vteřinách druhé části vstřelili branku. Nenápadná střela MILANA ZATLOUKALA propadla až za záda Slováka, 1:1. Poté se hra hodně otevřela. Nejprve v dobré příležitosti Marián Varga, na kterého zívala prázdná brána. Varga však pouze promáchl. Na druhé straně si zase důležité zákroky připsal domácí brankář. Čas 27:39 znamenal další branku v síti Turka. ONDŘEJ KUBÁČ projel přes celé kluziště a své parádní sólo zakončil brankou, 2:1. Běžela polovina zápasu a hosté byli už popáté potrestání dvouminutovým trestem, Bobři hráli poměrně disciplinovaně. Přesilovka domácím však znovu nevyšlo a pak se začalo vylučoval i na jejich straně. Během necelé minuty byli vyloučeni hned tři hráči. Tlak Uničova byl obrovský, Bobři však odolávali a už to vypadalo dobře. Domácí hráli ve čtyřech, to už ale neustáli. Hosté si rychle přihrávali, kotouč dostal na hůl JAROSLAV NAVRÁTIL, který překonává Slováka, 2:2. O malou chvíli později hráli ve třech i Orli, Bobři však branku nevstřelili to znamenalo, že stav po druhé třetině byl nerozhodný, 2:2.

Bobři začali druhou třetinu ve dvojnásobné početní převaze. Tu nevyužili, následně ale ve hře proti čtyřem už byli úspěšní. DAVID VARGA totiž šikovně tečoval Hartmannovu střelu, v čase 41:50 šli domácí opět do vedení. Neuběhly ani dvě minuty a na ukazateli skóre už svítil stav 4:2. V čase 43:39 to byl MARTIN VARGA, který puk doslova protlačil pod Turkem. Brankostroj pokračoval. Znova neuběhly ani dvě minuty a Uničov snížil. ROMAN WINKLER se prezentoval přesnou střelou z pravé strany a v čase 45:30 to bylo 4:3. Poté se hrál hokej nahoru-dolu, což zrovna domácí nepotřebovali. I přesto, že několikrát propadli, v bráně byl Slovák, který několikrát vychytal hráče Uničova. Osm minut před koncem dostali možnost přesilové hry hosté a ti si věděli rady. Byl to ONDŘEJ KAVULIČ, který propálil vše, co mu stálo v cestě, 53:53 a 4:4. Poté už se spíše taktizovalo, další branku už jsme do konce základní hrací neviděli a bylo jasné, že se bude prodlužovat.

V úvodu prodloužení chyboval Heča, hosté však šanci nevyužili a mohlo je to mrzet. V čase 67:34 Bobři rozhodli! Domácí se dostali do přečíslení, střelu Kubáče ještě Turek vyrazil, na dorážku WERNERA HARTMANNA už ale nestačil! Asistenci si připsal i domácí brankář, který chvíli před tím zabráni veliké příležitosti Uničova.

Bobři tak v prvním zápase vítězí 5:4 po prodloužení. Do Uničova tak mohou jet určitě klidnější, než kdyby dnešní zápas nezvládli!

Jan Vavrečka (HC Bobři Valašské Meziříčí): Musím pochválit Uničov za předvedenou hru. Samozřejmě, náš mančaft zahrál dobře, hrál svou hru. Měli jsme to možná těžší než Uničov, protože jsme hráli doma, takže tam zase šla vidět ta nervozita. Každopádně nás podržel Jirka Slovák (brankář). Jinak gratulace a jede se dál.