V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Hokejisté Valašského Meziříčí zvítězili v posledním domácím přípravném zápase nad týmem z Považské Bystrice po zlepšeném výkonu 5:1. Zápas rozhodly slepené góly domácích hokejistů. O první dvě trefy se postarali v patnácté minutě utkání Bacul a Linduška. Dalších gólů se diváci dočkali až v poslední třetině, kdy se nejprve v rychlém sledu po sobě prosadili opět dva domácí hráči - tentokrát Ambruz a Matuštík. Poté Bobrům unaveným z náročné přípravy začaly docházet síly, a tak nechali několikrát vyniknout výborně chytajícího Vlachýnského. Ten kapituloval pouze jednou a to při dvojnásobném oslabení z hole Lukáče. Konečné slovo ale měli nakonec domácí, konkrétně už podruhé v zápase Linduška.
6. kolo, úterý 30.8.2011
Považská Bystrica
5:1
(2:0, 0:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 15. Bacul R. (Ambruz), 15. Linduška, 42. Ambruz (Linduška, Růčka), 43. Matuštík (Dostál, Martiník), 57. Linduška (Ambruz) - 45. Lukáč (Smerčiak); Vývoj skóre: 4:0, 4:1, 5:1.
Valašské Meziříčí: Vlachynský (Netolička) - Ambruz, Vašut, Matuštík, Dostál, Mikel, Růčka, Balga, Blažek, Martiník, Bokroš, Musil, D.Varga, Mir. Varga, Linduška, Mar. Varga, Kopecký
Považská Bystrica: Mišovec (Bačikovský) - Lukáč, Sekáč, Hošták, Smerčiak, Zlocha, Cigánik, Fujerík, Teska, Koleda, Stráňovský, Bačik, Koleno, Slávik, Bujdák, Boško

Valašské Meziříčí vstoupilo do zápasu určitě s cílem zvítězit proti prvoligovému slovenskému mančaftu z Považské Bystrice, který ve svém kádru měl několik hráčů, kteří jsou zajisté ozdobou slovenských hokejových soutěží. Do brány se u Bobrů představil od začátku utkání Václav Vlachynský, krýt záda byl připraven Marek Netolička. Od úvodního hnizdu hlavního rozhodčího bylo zřejmé, že domácí chtějí odčinit porážku z posledního domácího zápasu proti vsetínským. Hra se v první půli přelévala z jedné strany na druhou, vynikali především oba brankáři v brankovištích při pokusech vstřelit branku útočícími hráči. Hned v první třetině se však zranil Milan Kopecký, který tak musel zápas předčasně ukončit. První gól padnul v 15. minutě utkání - v přesilové hře zásluhou Robina Bacula, který na brankovišti doklepl puk od Martina Ambruze a přes ležícího brankáře otevřel skóre utkání 1:0. Druhá branka však na domácí nenechala dlouho čekat. Ihned po vhazování se k puku dostal Pavel Linduška, který udělal kličku hostujícímu obránci a ikdyž nedokázal přesně zakončit, dostal se k odraženému puku a do prázdné brány navýšil vedení Bobrů na rozdíl dvou branek. 2:0. Tímto výsledkem se také oba soupeři rozcházeli do šaten po první třetině.

Do druhé třetiny přidali i hosté na důrazu v osobích soubojích. K vidění bylo spousty vyloučených hráčů na obou stranách. Domácí ani Považská Bystrica však branku ve svých početních výhodách nevstřelili. Šance ovšem byly na obou stranách dosti velké, vždy dokázali brankáři svůj tým podržet. Hra se ve druhé třetině především odehrávala ve středním pásmu s nástřely puků do třetin soupeřů. Branky se však diváci nedočkali.

Třetí třetina však nabídla branky.Hned ve 42. minutě utkání se prosadil po přihrávce Lindušky, jeho parťák z útoku Martin Ambruz a Bobři rázem zvýšili své vedení na 3:0. Aby toho nebylo pro hosty málo, téměř se opakovala situace z první třetiny, kdy domácí během půl minuty vstřelili dvě branky. Tady si muselo však počkat o nějakou tu vteřinku více , ovšem ve 43. minutě utkání již byl rozdíl čtyřbrankový. Autorem branky domácích byl po asistenci Dostála a Martiníka při své premiérové brance v letošní přípravě Martin Matuštík. 4:0. Hosté, ikdyž to dle výsledku nevypadalo, se stále hnali dopředu a brankář Vlachynský mnohdy předváděl opavdu famózní zákroky. Dočkali se však také. Zásluhou Marka Lukáče snížili stav na 4:1. Asistenci na první brance považsko-bystrických si připsal Marian Smerčiak. Hosté vstřelenou branou ožili a několikrát zle zatopili domácí obraně. Bobři ale vždy dokázali náporu svého soupeře odolat a navíc v 57. minutě uktání vstřelili pátou a poslední branku zápasu. Svým druhým gólem v zápase se prosadil Pavel Linduška, který doklepával střelu Martina Ambruze. 5:1.

Bobři tak odčinili předešlou prohru a dokázali, že letos se s němi bude muset opět počítat - doufejme na příčkách hodně vysokých. Tréninky pod trenérem Stuchlíkem jsou opravdu náročné, ovšem v zimních měsících každý hokejista čerpá práve ze sil nabraných z léta či přípravy. A doufejme, že Bobrům tato síla jen tak nedojde....

Jaroslav Stuchlík (Valašské Meziříčí): Kdyby tento přátelský zápas nebyl, tak by se asi nic nestalo. Soupeř nás neprověřil, tak jak jsme si představovali, navíc máme z tohoto zápasu dva zraněné a ke všemu oba hráči jsou levé křídla (Mar. Varga, Kopecký – pozn.red.), takže jsme museli po deseti minutách stáhnout hru na tři lajny. Navíc budeme mít problém, aby se nám uzdravili do soutěže. Takže hodnocení tohoto zápasu spíše negativní. Vítězství není důležité, ale předvedená hra vzhledem k tomu, že soupeř hrál houževnatě, dost často si pomáhal nedovolenými zákroky, takže já s tím zápasem nejsem spokojen.