Bobři si z Jičína odvážejí bod

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Hráči Valašského Meziříčí do první třetiny nevstoupili ideálně a prohráli ji poměrem 3:0. Po přestávce ovšem přidali na obrátkách a dokázali skore zásluhou bratří Vargů srovnat. Ve třetí části gol nepadl a tak přišlo na řadu prodloužení. V něm vystřelil bod navíc pro Nový Jičín Sprušil.
2. liga - skupina Východ 2013/2014, 1. kolo, sobota 14.9.2013
4:3p
(3:0, 0:3, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 10. Uhlár (Zedník, Skaloš), 16. Putniorz (Macháček), 18. Zedník (Uhlár), 61. Sprušil (Kabeláč) – 28. D.Varga (Mir.Varga, Mar.Varga), 31. Mir.Varga (Mar.Varga), 33. D.Varga (Mir.Varga, Mar.Varga) Rozhodčí: . Vyloučení: 6:6 Využití: 1:1 V oslabení: 0:0 Diváci: . Střely na branku: 29:27 Průběh utkání: 3:0,3:3,4:3
Nový Jičín: Šrámek (Kozák) – Horák M., Vašut, Vnenk, Skaloš, Pelikán, Chvostek F. – Sprušil, Hanák, Kabeláč – Uhlár, Brynecký, Zedník – Chvostek M., Macháček, Putniorz
Valašské Meziříčí: Slovák (Smolka) – Ferenc, Hartmann, Heča, Kubáč, Kundera, Kvapil, Martiník, Matušenko, Prycl, Randýsek, Slovák, Stráněl, Tomiga, Vaněk, Varga D., Varga Mar., Varga Mir., Zábojník

Bobrům úvodní třetina nové sezóny nevyšla plně podle představ. Hned ze začátku utkání se totiž svěřenci Jana Vavrečky dostali pod tlak vinou série tří vyloučení. Do třetice všeho dobrého či zlého tak platilo dokonale, neboť ze třetí přesilové hry Nový Jičín udeřil, jmenovitě Adam Uhlář. To se stalo v desáté minutě. Obdržený gól Bobry nenabudil k větší aktivitě. Naopak, Antonín Sprušil ve vlastním oslabení mohl poslat Jičín do dvoubrankového vedení, ale lapačka Jiřího Slováka byla proti. Až v patnácté minutě mohli Bobři srovnat. Obrovský závar před brankou Šrámka brankou neskončil. Známá hokejová pravda první - nedáš, dostaneš. A tak v šestnácté minutě zdvojnásobil vedení Jičína Jan Putniorz. Když o dvě minuty později dorazil odražený puk do branky Pavel Zedník, nevypadalo to s Bobry vůbec růžově.

Do druhé třetiny však nastoupil v dresech ValMezu nabuzený tým, který se snažil s výsledkem něco udělat. "Varga-gang" uzamkl svého soupeře v jeho obranné třetině, avšak branku z toho nevytěžil. Vargovci, a s nimi i příznivci ValMezu, se dočkali snížení až ve 28. minutě. Bratři zasypali Šrámka sprškou střel, z nich se nakonec střela Davida Vargy zatřepetala v síti. O chvíli později málem pomohl Bobrům snížit náskok jeden z jičínských obránců, avšak Šrámek vlastnímu gólu zabránil. Nezabránil ovšem Miroslavu Vargovi, který rozvlnil síť Jičína podruhé. Najednou vypadlo rozložení sil na ledě odlišně. Nový Jičín po dvou obdržených brankách vypadal dost otřeseně. A když ve 33. minutě srovnal skore David Varga, zavládla v táboře Bobrů euforie.

Třetí třetina se nesla v duchu neudělání chyby. Přesto oba soupeři chtěli o své výhře rozhoudnout ještě před prodloužením. Sprušilova rána byla zlikvidována Slovákem. Na druhé straně Martiník nevyzrál na Šrámka. Filip Chvostek ani Petr Hanák puk do branky ValMezu nedopravili, ikdyž k tomu byli velmi blízko. Nakonec si oba soupeři body rozdělili a utkání směřovalo do prodloužení. V něm hned po půl minutě vystřelil bonusový bod pro domácí Antonín Sprušil.

David Handl (Nový Jičínú:
My jsme se na to utkání snažili dobře připravit. Myslím si, že ta první třetina byla z naší strany velmi povedená. Bruslili jsme, měli jsme velké nasazení. Soupeř tím, že nám bruslařsky nestačil, tak dělal fauly. My jsme dali gól z přesilovky a měli jsme spoustu dalších šancí. Za stavu 3:0 jsme si řekli, že nebudeme nic měnit, že se budeme snažit hrát pořád to stejné. Byl tam ale problém v tom, že jsme zbytečně vyjížděli ze třetiny, byli jsme moc roztáhlí. Soupeř nám chytal rozehrávky ve středním pásmu a vracel nám je jednoduše zpátky. Ze středního pásma zakládal rychlé protiútoky a v podstatě tady z toho jsme dostali zbytečné góly, a tím si zkomplikovali život. Třetí třetina byla z naší strany opět dobrá, měli jsme tam spoustu šancí, tři samostatné nájezdy, které jsme neproměnili. Nakonec můžeme děkovat za druhý bod, který jsme proměnili v prodloužení.

Jan Vavrečka (Val.Meziříčí):
My jsme začali hrát hokej, který si představujeme, od druhé třetiny. První třetinu jsme se nechali jakoby unést, byl to první zápas, nervozita. Jinak musím gratulovat mužstvu, protože si myslím, že je to pro nás úspěch. Bratři Vargové hráli výborně, ale i další pětky měly neproměněné šance a hráli velice dobře. Musím vyzdvihnout i čtvrtou pětku, která splnila svůj úkol, kterým bylo dát odpočinout těm prvním třem útokům.