V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Utkání 4. kola mělo pro Bobry ten nejčernější scénář. Z nedalekého Nového Jičína si odváží příděl jedenácti gólů.
2. liga - skupina Východ 2015/2016, středa 23.9.2015, Zimní stadion města Nový Jičín
11:1
(1:0, 3:1, 7:0)
Branky a nahrávky: 8. Macháček (Ižacký, Mikšan), 22. Ižacký, 28. Haloda (Ižacký), 31. Mikšan (Haloda, Ižacký), 43. Macháček (Horák), 45. Ižacký (Macháček), 50. Kabeláč (Lehečka), 56. Macháček (Mikšan), 56. Kabeláč (Lehečka), 56. Novotný (Gebauer), 60. Hruška (Uhlár) – 24. Martiník (Hradil). Vyloučení: 6:4. Průběh utkání: 1:0, 3:1, 7:0.
Nový Jičín:  Chvostek (Kohn) – Gebauer, Škumát, Kabeláč, Flašar, Hruška, Mikšan, Lehečka, Vašut (C), Zdeněk, Macháček, Horák (A), Andrýsek, Málek, Haloda, Cabák, Ižacký, Novotný, Uhlár
Valašské Meziříčí:  Čáp (44.Vlach) – Mikel, Zbořil, Varga D., Martiník, Sprušil, Kovář, Tomiga, Pořický, Varga D., Prycl, Medek, Arnošt, Kývala, Baroš, Kubáč, Varga M., Hradil, Kuchta, Beták

Do utkání vstoupily oba týmy opatrně, v první pětiminutovce se naskytlo pouze pár střel na obě brány, které ale nebyly nikterak nebezpečné a brankáři si vždy poradili. První gól padl v 8. minutě po několika dorážkách novojičínských. Následovala řada vyloučení a Bobrům se naskytla příležitost přesilovky 5 na 3. Tu však nevyužili, ba naopak se museli v jednu chvíli vypořádat s ohrožením vlastní branky. Následně se do konce 1. třetiny už žádná gólová situace nenaskytla.

Z úvodu 2. třetiny se prosadil Ižacký. Rozdíl dvou branek ale netrval dlouho. Ve 23. minutě byl vyloučen Gebauer, čehož využil Martiník a uklidil puk za záda nekrytého Chvostka. To Bobry trochu nakoplo a vytvořili si lehčí převahu, ta však netrvala dlouho. Ve 27. minutě byl vyloučen Horák, ale Nový Jičín dokázal přesto vstřelit svou 3. branku v utkání. Poté byl poslán na trestnou lavici za podražení Mikel, toho vzápětí ve 31. minutě využil Mikšan a Nový Jičín vedl 4:1. Do konce 2. třetiny se Bobři snažili korigovat skóre, avšak Nový Jičín byl velmi opatrný a chtěl si vedení udržet.

Na začátku 3. třetiny Bobři nevyužili prázdného brankoviště, což byla jejich poslední šance v utkání. Nový Jičín nastartoval střelecké hody a za stavu 5:1 ve 44. minutě donutili Bobry ke změně gólmana. Novojičínským to však nestačilo, a stali se na ledě jasně dominantním týmem. V poslední patnáctiminutovce nasázeli ještě 6 branek, čímž stanovili skóre na konečných 11:1.

Trenér Valašského Meziříčí: Roman Sedlák:
„Takový zápas se velice těžko hodnotí. První třetina byla ještě vyrovnaná. Za stavu 2:1 jsme ještě měli šanci. Bylo tak přečíslení, které jsme špatně sehráli. Trefili jsme břevno… Poté se to úplně rozpadlo. Třetí třetinu beru úplně na sebe. Dal jsem kluky na čtyři lajny. Chtěl jsem, ať si zahrají všichni. Je to největší ostuda, co jsem zažil ve Valmezu. Budeme to muset nějak řešit,…“

Trenér Nového Jičína: Aleš Flašar:
„Já jsem hlavně šťastný, že už jsme konečně vyhráli a že se nám podařilo prolomit tu střeleckou smůlu. Ale jsou to pouze tři body. Ano když zápas skončí 11:1, je to pro diváky krásné. Pro nás je to možná dobré v tom, že si kluci zastříleli, ale to musíme do pátečního tréninku zapomenout a postavit se nohama na zem. Jsou to krásné tři body, za které klukům moc děkuji. Předvedli skvělý výkon. Nás to hlavně nesmí posadit nikde do výšin, jelikož ten pád ze shora by mohl být hodně tvrdý.“

zdroj: hknj.cz