V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Bobři na ledě favorizovaného Prostějova ukázali svou sílu a se svým soupeřem sehráli vyrovnanou partii. Domácí sice do vedení poslal Ševčík, ale Smetana s Bokrošem strhli skore na stranu ValMezu. Prostějov ale utkání opět dokázal otočit a dostal se do vedení 3:2. Miroslav Varga si ale vynutil svým golem prodloužení a následně i nájezdy. V těch byli úspěšnější Bobři a získali tak na ledě Prostějova dva body.
2. liga - skupina Východ 2012/2013, 35. kolo, středa 23.1.2013
Prostějov
3:4sn
(1:1, 0:1, 2:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Ševčík, 42. Černý (Šebek, Kumstát), 47. Černý (Kryl) - 15. Smetana (D.Varga), 31. Bokroš (Voznica), 51. Mir.Varga, rozhodující nájezd Bokroš Rozhodčí: . Vyloučení: 5:8 Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3
Prostějov: Vydržel (Vrba) - Kaluža, Jedlička, Kumstát, Arnošt, Finkes, Tomiga, Jirák - Handl, Duba, Kotásek, Černý, Šebek, Stráněl, Popelka, Novák, Kryl, Ševčík, Kovařík, Berčák
Valašské Meziříčí: Slovák (Netolička) - Ambruz, Bokroš, Coufal, Heča, Kvapil, Kolovratník, Lyzák, Martiník, Maršálek, Mikel, Prycl, Smetana, Vajda, Varga D., Varga Ma., Varga Mi., Voznica

Úvod zápasu patřil jasně domácímu týmu. Hra se odehrávala převážně v obraném pásmu Bobrů, kteří se dostávali za polovinu hřiště spíše sporadicky. Na první branku zápasu se nečekalo dlouho. V čase 03:24 předvedl krásnou individuální akci Robin Ševčík. Ten se prodral přes obranu soupeře až před Slováka a jeho bekhendový pokus skončil v síti – 1:0. Radost Jestřábů mohla být o to větší, kdyby o pět minut později proměnil elegantní průnik Lubomír Kovařík. Naštěstí pro hosty v pádu nezakončil přesně. S postupem času se hra vyrovnala, nepříjemným střelám musel čelit i Vydržel. Z jedné takové nenápadné akce Bobři udeřili. Tomáš Smetana umístil přesně touš nad lapačku prostějovského brankáře – 1:1.

Hrstka věrných příznivců ledního hokeje sledovala i v prostřední periodě spíše boj než krásné kombinace. Hrálo se především ve středním pásmu, když už se hráči dostali na dostřel jedné z branek, byli pozorní oba gólmani. Jakmile časomíra ukrojila polovinu zápasu, radovali se podruhé v duelu hosté. Ve skrumáži před brankou se nejlépe zorientoval Lukáš Bokroš a poslal svůj tým poprvé v zápase do vedení – 2:1. Chvíli na to, mohl vyrovnat domácí Kotásek. Jeho samostatný únik ale Slovák vytěsnil.

Na začátku třetí třetiny dokázali Jestřábi vyrovnat. Přesilovou hru, která se přenesla z konce předešlého dějství, využil veterán Michal Černý – 2:2. Paradoxně však vstřelená branka nabudila Valašské Meziříčí. Dvě tuto šance musel řešit Lukáš Vydržel. Nejprve Martin Varga přestřelil z bezprostřední blízkosti, následně pak Bokroš v závaru v brankovišti fotbalovým způsobem taktéž neuspěl.A přišel trest. Martin Kryl poslal střelu na Slováka, ten jeho ránu pouze vyrazil k dobře postavenému Michalu Černému, který vsítil z dorážky rozdílový gól na - 3:2. Jenže Bobři nechtěli prodat svoji kůži tak lacino. Několik nebezpečných příležitostí obrana Prostějova pokryla, na ukrytou střelu přes tři hráče z mezikruží, už ale Vydržel nárok neměl. Šťastným střelcem se stal Miroslav Varga - 3:3.

Za pískotu domácích příznivců dospěl duel do prodloužení. Ani tam se nerozhodlo a na řadu přišly samostatné nájezdy. Ze tří pokusů na každé straně skórovali dva střelci. V „náhlé smrti“ pak nejprve neuspěl domácí Ševčík a bonusový bod pro Valmez zařídil úspěšný exekutor Lukáš Bokroš - 3:4.

Josef Málek (Valašského Meziříčí):
Jsme rádi za to, jak jsme dnešní utkání zvládli. Po propadáku s Novým Jičínem je pro nás každý dobře odehraný zápas důležitý. Jsme spokojeni, body jsou navíc, to je takový bonus. Nemůžeme pořád jen prohrávat.