Bobři slaví první výhru!

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Bobři hostili lídra tabulky z Havířova a ten již od začátku potvrzoval předzápasové předpoklady a dostal se do vedení. Těsně před první sirénou se navíc zranila brankářská jednička Jiří Slovák, kterého nahradil v brance domácí odchovanec Marek Netolička, pro kterého to tak byla premiéra v brance Bobrů v ligovém zápase. Bobři ale nesložili zbraně ani za stavu 4:1 a dokázali vyrovnat a poslat tak utkání do prodloužení. Vyrovnávací branku vstřelil Martin Ambruz. V prodloužení gól nepadl a utkání dospělo do samostatných nájezdů. V těch byli úspěšnější a připisují si tak první výhru v tomto ligovém ročníku.
2. liga - skupina Východ 2012/2013, 9. kolo, sobota 20.10.2012
Havířov
5:4sn
(0:2, 1:1, 3:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 28. Voznica (Coufal), 48. Varga D. (Zábojník), 55. Ševčík (Ambruz), 60. Ambruz (Bokroš), 65. Coufal - 12. Pechanec (Kolařík, Klimša), 14. Kolařík (Najdek), 22. Kolařík (Hegegy), 41. Najdek (Maruna) Rozhodčí: Vaněk- Vengřin, Rožávek Vyloučení: 6:4, navíc Najdek (HAV) 5+do konce utkání za úder do oblasti hlavy a krku Využití: 1:2 V oslabení: 0:0 Diváci: . Střely na branku: 25:51 Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 5:4
Valašské Meziříčí:  Slovák (19. Netolička) - Ambruz, Bokroš, Coufal, Heča, Kolovratník, Kundera, Kvapil, Maršálek, Mikel, Prycl, Sadil, Ševčík, Šoula, Vajda, Varga D., Varga Mar., Varga Mir., Voznica, Zábojník
Havířov: Matoušek (Daneček L.) - Hartmann, Vydra, Krisl, Hegegy, Rimmel, Zientek, Balčík, Maruna, Daneček J., Najdek, Kolařík, Pechanec, Klimša, Haas, Stránský, Sztefek, Pavlas

Od první chvíle dával jasně Havířov vědět, kdo je favoritem v tomto zápase. Na chvíli sice snažení hostů přerušil Rimmel, když daroval Bobrům přesilovou hru, ty se však zatím našemu celku nedaří a tahle početní výhoda také nebyla zrovna úspěšná. Naopak ve dvanácté minutě hákoval Vajda a hosté svou přesilovou hru využili téměř okamžitě. Slovák vyrazil kotouč přímo před hostujícího Antonína Pechance, který poslal AZ do vedení. Domácím se v první třetině moc nedařilo uzavírat zadní vrátka a tak se kolikrát před Slovákem zjevil samotný hráč, ve čtrnácté minutě to už skončilo gólem, Jan Kolařík si pohrál nejenom s obránci, ale také se samotným Slovákem a Havířov již vedl o dvě branky. V devatenácté minutě přišla pro domácí další rána, když si Slovák přivedl zranění a do brány byl poslán mladíček Marek Netolička. Ten byl do konce třetiny stoprocentní a tak první třetinu prohráli Bobři 0:2.
Neprůstřelnost Netoličky však netrvala dlouho a ve dvacáté druhé minutě to byl opět Jan Kolařík, který téměř akcí jak přes kopírák, pohrál si s obránci a zasunul puk mezi nohy brankáře domácích. To paradoxně nastartovalo právě domácí. Vše vygradovalo v dvacáté osmé minutě, když Jakub Voznica z bezprostřední blízkosti prostřelil hostujícího Matouška, který se začínal teprve potit, jelikož v první třetině měl pouhé dva zásahy. Do konce třetiny se již skóre neměnilo i přes značné šance obou týmu, brankáři byli však bezchybní.
Začátek třetí třetiny se pro Bobry nevyvíjel nejlépe, čtrnáct vteřiny po úvodním buly byl vyloučen Jan Heča. Domácí sice bránili hlavou a s rozumem, ovšem Lukáš Zábojník si vybral špatnou chvilku a namísto vyhození namazal přímo Robertu Najdekovi, který si s Janem Marunou vyměnil párkrát před Netoličkou puk, jakmile domácí brankář „odklouzal“ z brány, tak pohodlně prvně jmenovaný vsítil čtvrtou branku AZtu. To domácí ani v nejmenším nepoložilo, nejprve po větším tlaku v pásmu Havířova vystřelil svou dělovku Lukáš Zábojník, tu však dokázal tečovat kapitán týmu David Varga a přímo tím nastartoval svůj tým k obratu. Chvíli na to skončil zápas pro hostujícího Najdeka, který byl vyloučen na 5 + osobní trest do konce utkání za faul do oblasti hlavy a krku. Přesilovka však domácím vydržela asi dvacet čtyři vteřin, pak byl za hákování vyloučen Martin Varga. Během hry čtyři na čtyři se nic zvláštního nestalo, ovšem po návratu Vargy na ledovou plochu fauloval Sztefek a tak domácí dostali příležitost dvouminutové přesilové hry pět na tři. Tu dokázal za malý okamžik využít Robin Ševčík, když po velkém tlaku vstřelil puk nad vyrážečku Matouška.
Valašské Meziříčí poté již zastavoval pouze výborný Matoušek nebo hvizd čárových sudích. Vše gradovalo dvacet čtyři vteřin před koncem třetí části hry v powerplay. Chyba hostujícího obránce – puk se dostal na čepel Martina Ambruze, který se prostě nemýlí, vyrovnal tak stav utkání a poslal zápas do prodloužení.
V tom měli zase o dost navrch hráči AZtu, zejména také proto, že jim byla nabídnuta nejprve přesilová hra čtyři na tři a poté také pět na tři, domácí však zodpovědně bránili a v bráně byl navíc jistý Netolička, který veškeré střelecké pokusy vychytal. Zápas tak šel do nájezdů, v těch se trefil pouze ve třetí sérii domácí Viktor Coufal, který rozhodl o tom, že Valašskému Meziříčí přibude ještě bod navíc a hlavně rozhodl o první vítězství v této sezóně!

Josef Málek (Valašské Meziříčí):
Zápas se okomentoval sám, tím že to kluci nezabalili, i když jsme udělali zase hrubé chyby, 2 góly jsme Havířovu nabídli sami. Pak, ale obrovskou bojovností to kluci dotáhli do konce a v podstatě nadšení nás dohnalo do prodloužení a nájezdů a po zásluze jsme si asi šáhli pro dva body.