Bobři v Orlové neúspěšní. Slovan rozhodl ve druhé třetině.

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Nejen vytrvalé sněžení, ale i prohra v dnešním zápase určitě pokazila náladu všem meziříčským Bobrům. Ti totiž zajížděli na led Slovanu Orlová, který již byl posilněn o dalšího exporubského forvarda Najdeka. Domácí hokejisté vrátili porážku hostům z Valašska z minulého vzájemného zápasu a zvítězili 5:1. Hokejisté Valašského Meziříčí vstřelili brankáři Šafránkovi pouze jedinou branku, o kterou se postaral kapitán Pavel Šebesta. Bobři tak v prvním zápase v novém roce odjíždějí ze severu Moravy s prázdnou. Zápas poznamenala závěrečná hromadná rvačka, po které pět hráčů dostalo trest na pět minut plus do konce utkání.
2. liga - skupina Východ 2009/2010, 44. kolo, středa 6.1.2010, Orlová
Orlová
5:1
(1:1, 3:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 9.Valchař (Ovšák, Studený),27.Prokop (Potočný, Urbánek), 31.Hegegy (Valchař), 36.Rozum (Potočný), 44.Stránský (Potočný) - 18. Šebesta (Brokeš, Sochorek) Klapetek - Tuizal, Vengřín. Vyloučení: 10:8, navíc Dušek, Grygar, Kraft – Šebesta a Sochorek 5 min + do konce utkání. Využití: 3:0. Diváků: 500.
Orlová: Šafránek (Unzeitig) - Urbánek, Mintěl, Grygar, Kraft, Dušek, Ovšák, Prokop, Potočný, Rozum, Hegegy, Vydra, Stránský, Studený, Valchař, Golab, Galgonek, Kotásek, Najdek, Sznapka
Valašské Meziříčí: Krumpoch (Popovič) - Blažek, Bokroš, Bruhec, Dvořák P., Dvořák O., Hruškovský, Mlynář, Vnenk, Varga Ma., Varga Mi., Sochorek, Šebesta, Vaněček, Varga D., Matějný, Lhotský, Palík, Vašut, Tatarčík

Před necelým měsícem se hrál v Orlové souboj o čelo druhé hokejové ligy, když na východ Moravy zavítali Bobři z Valašského Meziříčí. Zápas tehdy tak zajímavý nebyl a hostující hokejisté si odvezli tři body. Dnešní předehrávka čtyřiačtyřicátého kola měla naprosto jiný průběh. Souboj třetího s prvním byl v jasné režii domácích Orlů, kteří především díky třem využitým přesilovkám a třem brankám ve druhé části vyhráli s přehledem 5:1. Závěr utkání se nesl ve velmi vyhroceném duchu, když se do sebe pustilo hned několik hráčů, z čehož plynulo pět trestů do konce zápasu. To ale nic nezměnilo na zasloužené výhře Orlové. Za Orlovou dnes poprvé nastoupila nová posila Robert Najdek, který hrával extraligu ve Vítkovicích a ve Vsetíně. Zkušený hokejista vytvořil velmi údernou lajnu se Studeným a Valchařem, který během hostování odehrál po zranění za Orly druhý zápas. Zato byl hned vyhlášen hvězdou domácího celku. Jeden gól dal, na další nahrál a dostal se do několika dalších šancí. První střelu zápasu si připsal Grygar, ale pořádně to jiskřilo před domácí brankou. Šafránek ale parádně lapil v kleče do lapačky střelu Palíka. Úvod zápasu sice patřil Bobrům, ti se však postupně ze hry úplně vytráceli. Dvakrát ještě zahrozil Šebesta, poté ale začala hrát Orlová. Ta přečkala první oslabení a v deváté minutě vedla. V početní výhodě se dostali Orli do tlaku, Krumpoch na začátku ještě stíhal, ale poté už byl po přihrávce Ovšáka překonán Radimem Valchařem. Domácí branka nastartovala a na Krumpocha se řítila znovu. Jednou však brankář hostí zasáhl maskou, poté mu skákala střela Potočného po zádech, než skončila nad brankou. Hostující Bobři byli prakticky nečinní, do několika dalších šancí se dostával Valchař, ale hostující brankář stále odolával. Následně se Orli dostali do dvojnásobné početní výhody, tu ale uťal zbytečným faulem Stránský. Když se hrálo opět ve středním pásmu, udeřili z ničemnic hosté. Brokeš našel před brankou kapitána Pavla Šebestu a ten přes ležícího Šafránka srovnal. Byl to jeden z mála světlých okamžiků hostí v první části, zato gólový. Vedení mohl Orlové v závěru vrátit Studený, ale na puk nedosáhl a do kabin se šlo až stavu 1:1.

Druhou třetinu začali aktivněji domácí. Ikdyž se hrálo před Šafránkovou bránou, tak se Bobři nedokázali dostat do pořádné šance. Oproti tomu v 27mé minutě byl vyloučen hostující Ondřej Dvořák a hráči Orlové už věděli, jak mají s přesilovkou naložit, Prokop propálil od modré čáry bezmocného Krumpocha a stav utkání se změnil ve prospěch Orlové. Od této chvíle se hostující hráči dostali jakoby do hibernace a nedokázali se pořádně prosadit a toho domácí hráči využili a do konce druhé třetiny vsítili ještě dvě branky. Nejprve ve 31ní minutě přebruslil Hegegy celé kluziště a prostřelil hostujícího brankáře a dále na konci 36té minuty, při přesilovce 5 na 4 poslal Petr Rozum Orlovou do tříbrankového vedení, do konce třetiny měla Orlová další šance, ale výtečného Krumpocha se jim nepodařilo překonat. A tak druhá třetina skončila za stavu 4:1 pro domácí Orlovou.

Na začátku třetí třetiny se Bobři snažili zredukovat, či dokonce otočit skóre zápasu, ovšem bezvýsledně, naopak ve 44té minutě dostali pátý gól. To ovšem Bobry nepoložilo a snažili se alespoň skóre zredukovat, to se jim bohužel kvůli Šafránkovi v bráně a také obraně Orlové nepodařilo. Na ledě se do konce zápasu nic moc nedělo, kromě pár gymnastických čísel Michala Krumpocha, které zachránili Bobry od většího počtu obdržených branek. Ke konci zápasu se do rvačky zapojilo mnoho hokejistů na obou stranách a rozhodčí neměli šanci zasáhnout. Nakonec z toho plynulo pět trestů na pět minut plus do konce utkání. Za domácí byla vyloučena kompletní první lajna ve složení Kraft, Dušek a Grygar, za hosty odjeli do kabin Sochorek s Šebestou. Závěr zápasu se dohrával bez šancí, zato pořádně nervózně. Orlová už si ale své vedení nenechal ujít a zaslouženě zdolala lídra tabulky vysoko 5:1. Bobři nepředvedli v Orlové dobrý výkon, naopak domácí hráli velmi dobře a zápas kontrolovali. Důležitou roli sehrály přesilové hry, které Orlům vyšly výborně. Dařilo se také oběma brankářům, ale domácí Šafránek byl překonán jen jednou. Lídr tak v první zápase roku 2010 vyšel naprázdno. Podle síly obou týmů by se ale nemělo jednat o poslední letošní zápas. Oba mají ty nejvyšší ambice a tak bychom se mohli těšit na podobně vypjaté zápasy i v play off.

Roman Sedlák ( HC Bobři Valašské Meziříčí):
I přes výborný začátek, kdy jsme měli hodně šancí se nám zápas nepovedl. Rozhodly přesilovky, které Orlové vyšly a nám ne a to v dnešním hokeji vyhrává zápasy. K závěru utkání bych dodal, že jsem rád, že jsme se dokázali zastat kapitána Pavla Šebesty, bitky k hokeji patří a naštěstí se nikdo nezranil.

Petr Česlík (Orlová): :
Sice nám chvíli trvalo, než jsme se rozehráli, ale jinak jsme od začátku podali velmi dobrý výkon. První tři, čtyři minuty byly ovlivněny delší pauzou, ale poté jsme předvedli vynikající výkon, kdy jsme hosty k ničemu nepustili. Zodpovědnou hrou jsme přidali ve druhé třetině tři branky a to podle mě rozhodlo.