V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Hokejisté Valašského Meziříčí sehráli své první přípravné utkání před nadcházející sezónou a premiéra jim vyšla úspěšně. Soupeřem jim byl celek Nového Jičína, který koučuje nám dobře známý Aleš Flašar, který vypomáhal Bobrům v barážových utkáních proti Uničovu. Na úvodní zápas přípravy se však hrál velice svižný hokej, kdy se šance střídaly na obou stranách. V zápase se oba soupeři přetahovali o vedení, rozdílovou branku ve prospěch domácích však trefil Marek Randýsek. Za domácí Bobry se nadále brankově prosadili René Kysučan, Jiří Slovák, Vojtěch Baroš. Po odehrání základní hrací doby přišly na řadu domluvené samostatné nájezdy, ve kterých se za domácí prosadil pouze David Varga a za hosty Franek a Gogolka. První utkání pro Bobry a jeho výsledek je tak určitě povzbuzením do dalších zápasů, ve kterém se formuje kádr na ligovou soutěž. Bobři tak svou přípravu odstartovali s odhodláním neopakovat loňský výsledek a naopak hrát na vyšších příčkách tabulky.
úterý 12.8.2014, Valašské Meziříčí
Nový Jičín
4:3
(2:1, 0:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 15. Kysučan, 18. Slovák (Kovařík), 50. Baroš (Slovák), 50. Randýsek (Kovařík) – 15. Mikšan (Ohera, Chvostek), 33. Zdeněk, 38. Franek Rozhodčí: Jeřábek – Štěpán, Janiš Vyloučení: 7:7 . Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 4:3 Diváci: 179
Valašské Meziříčí: Svoboda (Sekula) – Finkes, Fišera, Kvapil, Matušenko, Šimek, Tomiga, Valentík – Baroš, Hánl, Klečka, Kovařík, Kysučan, Martiník, Pezda, Prycl, Randýsek, Slovák, D.Varga, Mir.Varga Náhradníci:
Nový Jičín: Šrámek (Kozák) – Prokop, Hruška, Vašut, Pelikán, Horák, Vnenk, Cabák, Chvostek – Mikšan, Ohera, Chvostek, Gogolka, Zdenek, Franek, Gebauer, Kabeláč, Kalus Náhradníci:

Valašské Meziříčí i hostující Nový Jičín začali své první přípravné utkání ve velkém tempu, aniž by se chtělo říci, že se jedná o první zápas po několikaměsíční pauze. Bobři i hosté měli ve svém kádru spoustu nových hráčů, které si chtějí jednotliví trenéři vyzkoušet na případnou ligovou sezónu. Jako první otevřeli skóre hosté z Jičína, kteří využili přesilovou hru brankou zkušeného Davida Mikšana. Radost hostujícího celku však trvala jen pár desítek vteřin, neboť záhy po vhazování vyrovnal domácí René Kysučan. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, domácí si přeci jen vytvořili více šancí, především Ondřej Martiník měl na své holi několik vyložených šancí, ovšem gólová odezva ze strany domácích přišla až v 18.minutě utkání zásluhou útočníka Jiřího Slováka, který tak otočil stav utkání ve prospěch domácích na 2:1. Tímto stavem také skončila první třetina utkání.

Druhá perioda se nesla ve znamení častých vyloučených. Ve 30. minutě utkání hosté vystřídali brankáře, kdy Šrámka nahradil v brankovišti Kozák. Vyrovnat se hostům podařilo ve 33. minutě utkání v signalizované výhodě, kdy domácího Svobodu překonal novojičínský Jiří Zdeněk. Po inkasované brance Bobři v útočném pásmu aktivní, ovšem ani přečíslení dva na jednoho gólem neskončila. A tak známé přísloví „nedáš – dostaneš“ platilo 100%. V přesilovce domácích se naopak prosadili z obdobné akce hosté zásluhou Tomáše Franeka, který tak upravil skóre utkání na 2:3 z pohledu domácích. Závěr třetiny opět přivedl hráče obou celků na trestnou lavici, ovšem již bez gólového efektu.

Třetí třetina začala vyloučeným na domácí straně. Hosté však nedokázali nabídnutou přesilovou hru využít k navýšení stavu utkání ve svůj prospěch. Bobři se hnali za vyrovnáním, ovšem výborně chytající Kozák v bráně Nového Jičína nedovoloval domácím Bobům skórovat. Domácí však navyšovali nadále tlak na bránu soupeře, střela Miroslava Vargy jen lízla břevno hostující klece, vyrovnat se však Bobrům podařilo vzápětí, když přečíslení dva na jednoho vyžil po krásné Slovákově přihrávce Vojtěch Baroš a vyrovnal stav utkání na 3:3. Euforie na domácí straně přinesla vzápětí čtvrtou branku v síti novojičínských, když po 27 vteřinách hry otočil skóre utkání ve prospěch Bobrů Marek Randýsek. Hosté se však po inkasované brance nevzdávali a dlouze se tlačili před domácího Svobodu, který musel krýt nebezpečné střely novojičínských. Bobři tedy po 60.minutách vyhrávají nad Novým Jičínem 4:3. Po domluvě obou stran proběhli následně samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější hosté v poměru 1:2.

Jan Vavrečka (Valašské Meziříčí): Tak samozřejmě, říká se první vyhraní z kapsy vyhání. Každopádně, my jsme za to rádi, protože jsme předvedli bojový výkon, zkoušeli jsme plno hráčů v zápase a udělali jsme si nějaký úsudek, kdo by zde mohl působit a kdo ne.