Bobři vezou z Břeclavi bod, hattrickem se uvedl Robin Bacul

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Hokejistům Valašského Meziříčí se nepovedl vstup do utkání v Břeclavi a po osmi minutách prohrávali už o dvě branky. Valmez se ale vzpamatoval a dvěma brankami nové posily, Robina Bacula, srovnal stav utkání. Ve třetí třetině však Břeclav dvěma rychlými góly opět odskočila na dvoubrankový rozdíl. Valaši se naštěstí nevzdali a utkání dovedli do prodloužení, když se dvě a půl minuty před koncem potřetí trefil Robin Bacul. Ve druhé minutě prodloužení pak urvala v přesilové hře bod navíc domácí Břeclav. Hokejisté Bobrů, ikdyž prohráli v prodloužení, určitě zaslouží pochvalu za bojovnost, kterou předvedli v celém zápase a hlavně ve třetí třetině, neboť z důvodu zranění či nemocí mnoha obránců zaskakovali na tomto postu ryzí útočníci. V zápase se blýskl hattrickem Robin Bacul,který nasměroval Bobry k velmi cennému bodu. Další branku přidal útočník David Kostelňák po jemné teči od modré z hole Michala Palíka.
2. liga - skupina Východ 2010/2011, 21. kolo, sobota 20.11.2010
Břeclav
5:4p
(2:1, 0:1, 2:2,1:0)
Branky a nahrávky: 1. Novák (Dora), 8. Hrůza (Škápik), 43. Zháňal, 44. Grmela, 62. Svoboda - 16. Bacul R. (Vašut), 23. Bacul R.(Bacul L.), 54. Kostelňák (Palík), 58. Bacul R. (Vašut). Rozhodčí: Z.Pokorný - J.Bilík, M.Černý Vyloučení: 6:9 Využití: 2:2 Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2, 4:4, 5:4.
Břeclav: Chvátal (Žurek) - Dora, Rajnoha, Škápik, Svoboda, Nedvěd, Novák J., Konečný J. - Hrůza (C), Bolfík, Zháňal - Kuriál, Grmela, Fiedler - Barták, Paško, Novák E. - Čikl
Valašské Meziříčí: Vlachýnský (Krumpoch) - Bacul L., Bacul R., Balga, Blažek, Bokroš, Kostelňák, Martiník, Matějný, Matuštík, Mikel, Palík, Tatarčík, Varga M., Varga D., Vašut (C)

Zápas se nezačal pro hosty z Valašského Meziříčí vyvíjet dobře, již po pár vteřinách se dostali do ztráty o jeden gól, zásluhou břeclavského Erika Nováka, který hned ze startu využil přesilovou hru. Poté se hrálo stále u brány Vlachýnského jelikož, Bobři dostali v prvních osmi minutách čtyři trestné minuty a to zřejmě i rozhodlo zápas. V osmé minutě Hrůza vystřelil puk mezi betony Vlachýnského a Břeclav již vedla o dva góly. Poté hokejisté z Valašského Meziříčí dlouho nenašli klid na svých hokejkách, ten jim dopřála až nová posila Robin Bacul, který v šestnácté minutě snížil na 2:1. O dvě minuty později dokonce puk putoval po brankové čáře Chvátala, ale nakonec puk vystřelil jeden z břeclavských hokejistů do bezpečí. A tak šli do druhé třetiny Bobři s jednobrankovou ztrátou.

Druhá třetina byla, co se týká gólů, poněkud slabší. Padl v ní pouze jeden, a sice z hole Robina Bacula, který vyrovnal stav utkání, a hrálo se opět téměř od nuly. Na konci třetiny měli plno gólových příležitosti domácí hokejisté, ti si ovšem vylámali zuby na skvěle chytajícím Vlachýnském.

Na začátku poslední části hry přišla studená sprcha pro hokejisty z Valašského Meziříčí. Jelikož to, co během průběhu jedné třetiny dohnali, během dvou minut zase ztratili, nejprve se do klece hostů trefil Zháňal a poté i Grmela a Valmez zase prohrával o dvě branky. Bobři byli potom jakoby opaření, až do chvíle, kdy začal Barták provokovat Robina Bacula, ten sice na jeho nadávky neopětoval, ale Lukáš Bacul se svého bratra zastal a Barták okamžitě po Lukášovi vystartoval a začal ho bezmyšlenkovitě mlátit na brankové konstrukci. Těsně poté se předvedl ještě další hráč Břeclavi L’ubomír Škápik, který úlomek ze zlomené kompozitové hole vystřelil do fanoušků Valašského Meziříčí a ještě jim k tomu ukázal prostřední prst na jeho pravé ruce! Od té doby se Bobři začali zvedat a to vyústilo v padesáté čtvrté minutě v kontaktní gól, Palík vystřelil od modré čáry a Davidovi Kostelňákovi se povedlo kotouč tečovat, ten skončil za zády Chvátala. Hosté poté vyvíjeli čím dál tím větší tlak, který zužitkoval dvě minuty před koncem Robin Bacul a zkompletoval tím svůj hattrick a k tomu tímto gólem Bobrům zajistil jeden bod.

Do konce základní hrací doby se již nic nestalo a tak přišlo na řadu prodloužení. V tom se během dvou minut trefil nádhernou střelou Svoboda, který vymetl pavučinu ve spojnici Vlachýnského brány. Bobři si tak odváží z jihu Moravy jeden bod, za který vzhledem k průběhu zápasu mohou být rádi.

Roman Sedlák (HC Bobři Valašské Meziříčí):
Po tomto průběhu zápasu, kdy jsme prohrávali na začátku střetnutí a ve třetí třetině o dvě branky, je nakonec získaný bod zlatý. Hráli jsme jen na tři obránce, dále zaskakovali na tomto postu útočníci. Z tohoto pohledu je tedy zápas a bod doslova vybojovaný. Škoda nakonec toho prodloužení, tam se nám to nepovedlo, chtěli jsme to dotáhnout až do nájezdů, na které máme šikovné útočníky. Je to sice škoda, dva body by byly skvělé, bereme ale jeden a jsme rádi. Máme teď týden, abychom se dali dohromady a stále bojujeme o tu první šestku.