Bobři vezou z Opavy 3 body

Předvánoční zápas v Opavě vynesl Bobrům první 3 bodové vítězství na půdě soupeře. Díky brankám Heži, Lehečky, Ambruze a Coufala dokázali Bobři vyhrát 2:5. Nutno dodat, že Opava předčila svého soupeře v mnoha aspektech, ale snaha a výdrž hostujícího celku a také výborný výkon brankáře Slováka rozhodly o výhře Valašského Meziříčí.
2. liga - skupina Východ 2012/2013, 27. kolo, pátek 21.12.2012
Opava
2:5
(0:0, 1:4, 1:1)
Branky a nahrávky: 27. Pavelek (Mlýnek, Kocián), 45. Mlýnek (Mosler, Vítek) - 21. Ambruz (Schejbal, Slovák), 26. Heža (Varga Dav.), 31. Lehečka (Varga Dav., Heža), 37. Heža (Lyzák, Lehečka), 60. Coufal (Ambruz). Rozhodčí: Koliba - Moravec, Štěpán.
Opava: Šafránek – Vrabel, Galvas, Tichý, Tuma, Kukol, Mosler, Bednárek – Mlýnek, Džemla, Měch, Herman, Vítek, Vlašánek, Pavelek, Kocián, Wolf, Černý, Svoboda, Chalupa
Valašské Meziříčí: Slovák – Heča, Kolovratník, Kvapil, Lyzák, Maršálek, Mikel, Schejbal, Vajda - Ambruz, Bokroš, Coufal, Heža, Lehečka, Machala, Martiník, Prycl, Smetana, Mar. Varga, Mir. Varga, D. Varga

První velkou šanci si vypracovali hosté, Bokroš ale nedokázal v rychlosti překonat Šafránka. Poté již následoval domácí tlak, když Opava svého soupeře uzavřela v pásmu a vypracovala si hned několik dobrých možností. Skrumáž před brankou mohl ve vedoucí branku přetavit Chalupa, nestalo se však. Posléze motali hlavy valašských hráčů Měch s Pavelkem, ani toto snažení ale změnu skóre nepřineslo. Poté šli Slezané do čtyř, oslabení však Opava zvládla. Následně to byla sama Opava, kdo obdržel výhodu dvou přesilových her, domácí se však neprosadili.

Začátek druhé periody se nesl ve znamení studené sprchy, když se přesnou ranou zápěstím trefil Martin Ambruz. O pět minut později navýšil náskok Bobrů Oldřich Heža. Na tento gól dokázala Opava okamžitě odpovědět, na konci pohledné akce stál Zdeněk Pavelek a bylo to opět o jednu branku. Ne však na dlouho. Poté, co se ve 31. minutě otřela Wolfova střela o tyčku, se dostali do protiútoku hosté, kteří se zásluhou Jakuba Lehečky ujali opět dvougólového náskoku. Ve 36. minutě byl před bránou podražen Herman a rozhodčí nařídil trestné střílení. Opavský forvard ale nabízenou možností pohrdl. Přišel tak znovu úder na druhé straně, když se podruhé v utkání prosadil Oldřich Heža.

Třetí třetinu zahájila Opava dalším velkým tlakem, ke kterému dopomohla Slezanům přesilovka. V té se domácí neprosadili, povedlo se to až chviličku po návratu vyloučeného Heži. Autorem branky na 2:4 byl Michal Mlýnek. Další trefy už ale Slezan nepřidal, přestože v 59. minutě zvonila další tyč Slovákovy svatyně. Naopak to byli hosté, kdo využil čtyři vteřiny před koncem domácí hru bez brankáře a stanovil tak koneční výsledek na 2:5. Do střelecké listiny se zapsal Viktor Coufal.

Viktor Hlobil (trenér VHK Vsetín):
Takový zápas už jsme dlouho potřebovali odehrát, po čtyřech prohrách v řadě bylo dnes opravdu potřeba vyhrát. Dnes nám tam spadlo skoro všechno, navíc je to první zápas této sezóny, kdy se podařilo udržet nulu, takže spokojenost je opravdu velká. Musím dnes bez výjimky pochválit všechny hráče, kteří dodrželi to, co jsme si před zápasem řekli. Do třetí třetiny jsme už šli s tím, že nechceme, aby se někdo zranil, už tak máme zraněných víc než dost. Myslím, že to byl ve všech směrech povedený zápas, chyby se dají najít vždy a dnešek nebyl výjimkou, ale v tom výsledku se prostě ztratí.