Bobři vezou z Přerova 3 body!

P Ř E R O V - Po dlouhé době se Bobrům podařilo vyhrát v Přerově. O vítězství se zasloužili zejména Dalibor Sochorek, Ondřej Tatarčík a taky Ivo Kratěna, kteří si připsali gólové úspěchy. A nesmíme zapomenout hlavně na Ondřeje Jirkůva, který jistil Bobry v bráně.
2. liga - skupina Východ 2008/2009, 42. kolo, neděle 22.2.2009, Zimní stadion Přerov
Přerov
1:4
(1:1, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 10:50 Kočara (Staša) - 18:16 Sochorek (Šebesta), 26:42 Kratěna (Sochorek, Šebesta), 31:56 Tatarčík (P. Dvořák), 53:25 Sochorek (Šebesta). Rozhodčí: Šiška - Goňa, Obadal. Vyloučení: 6:7, navíc Hanák (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Buly: 34:47 Střely: 36:39. Průběh utkání: 1:0, 1:4.
Přerov: Sedlář - Pala, Novák, Kubala, Halouska, Ryšánek, Vlček, Prinke - Kočara, Sprušil, Martinák - Staša, Hanák, Mališka - Menšík, Kupec, Vencel - Blaheta
Valašské Meziříčí: Jirkův - Růčka, Zrník, T. Bokroš, Krisl, Blažek, O. Dvořák, Starůstka, Mlynář, Tatarčík, P. Dvořák, Matějný, Šebesta, Sochorek, Kratěna, Vaněček, D. Varga, L. Bokroš, Dědek, M. Varga

Do zápasu vstoupily oba týmy opatrně s respektem. Kotouč se pohyboval z jedné strany kluziště až na druhou. Do první větší šance, se dostali až domácí, kteří z ní hned vytěžili maximum akci jenž založil s Staša, zajel téměř za bránu a před ní našel téměř osamoceného Kočaru, který nechyboval a Jirkůvův zákrok na jeho pokus nestačil. První větší šance Bobrů ovšem skončila taky gólem, Dalibor Sochorek si udělal výlet skrz přerovské obranné pásmo a střelou nad vyrážečku jeho jmenovce Dalibora Sedláře lehce překonal. Do konce třetiny se vše obešlo už bez chyb a první třetina tak skončila za stavu 1:1.

Do druhé třetiny vkročili o malinko lépe Bobři, kteří si hned vypracovali pár šancí, ale k většímu ohrožení brány se dostalo trio Šebesta – Sochorek – Kratěna. První dva jmenovaní si pohrávali s pukem před brankou domácích, Sochorek vystřelil na nejdříve dobře připraveného brankáře Sedláře, ovšem na dorážku Kratěny už připravený nebyl a Valmez šel do vedení. Po tomto gólu se u hry obou týmu začaly hromadit chyby a taky zbytečná vylučování. Ve 32. minutě byl vyloučený Vaněček za podražení. Přerov se ve valašskomeziříčském pásmu moc neohřál a Petr Dvořák už vyvážel puk z pásma. Přerovští hráči si ovšem nepohlídali volného Tatarčíka, kterého nalezl právě Petr Dvořák a krásnou nahrávkou ho dostal do úniku. A Ondřej Tatarčík se s Forsbergovou kličkou nemýlil, překonal Sedláře a Bobři již vedli 1:3.

Do poslední části hry vletěli Zubři jako oživeni živou vodou. Ovšem Ondřej Jirkův jim nedal ani nejmenší šanci skórovat. Naopak Bobři dostali šanci v 54. minutě, Sochorek se nejlépe zorientoval v závaru před brankou a zpečetil skóre zápasu na 1:4.

Roman Sedlák (trenér Valašského Meziříčí): Přijeli jsme do Přerova hrát hlavně zezadu, což samozřejmě podmiňuje výborný výkon brankáře. Ten nám dnes zachytal opravdu skvěle. Nezačali jsme podle našich představ, ale hodně trpělivou hrou jsme utkání nakonec dotáhli do vítězného konce. Hráči na tom širokém kluzišti drželi obranný systém a dnes opravdu musím před nimi smeknout klobouk, protože opravdu v obraně dřeli.

Lubomír Oslizlo (trenér Přerova): Dnes jsme udělali několik chyb v obraně a soupeř je hlavně v té druhé třetině dokázal využít. Tam byly opravdu dvě velké hrubky. Ještě v první třetině obránce Halouska nevyhodil puk a útočník Sochorek si ho tam povodil jak chtěl. Pak dokonce Valašské Meziříčí dalo gól v oslabení. Po další naší chybě nám tam útočník soupeře sám ujel do gólu. Tím se to utkání rozhodlo.