Bobři z Orlové body nedovezli

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Bobři dnes neměli svůj den a nedokázali příliš potrápit domácí Orlovou, která si dobrým výkonem vybojovala 3 body. Valaši se během celého zápasu nedokázali dostat do větší šance, zatímco domácí byli stále na dostřel dobře chytajícího Krumpocha, který držel Bobry až do poloviny utkání. To se v přesilové hře prosadil Luka a otevřel gólový účet zápasu. Olejáři nepolevili a ve zbytku utkání přidali ještě další 3 branky. Valmez tedy odjel domů bez bodu i vstřelené branky a s výsledkem 4:0.
2. liga - skupina Východ 2010/2011, 17. kolo, sobota 6.11.2010
Orlová
4:0
(0:0, 2:0, 2:0)
Branky: 30. Luka (Moravec), 36. Štefanka (Studený, Blatoň), 46. Mikšan (Holuša, Luka), 50. Galgonek (Blatoň, Studený). Vyloučení: 7:9. Využití: 1:0. Rozhodčí: Šutara - Barteček, Fiala
Orlová: Gleich (Šafránek) - Samiec, Grygar, Goláb, Mikšan, Blatoň, Studený, Urbánek, Holuša, Galgonek, Moravec, Valchař, Flašar, Štefanka, Javín, Luka, Vnenk, Sznapka
Valašské Meziříčí: Krumpoch (Valchýnský) - Balga, Blažek, Bokroš, Dvořák, Fojtík, Kostelňák, Martiník, Matějný, Musil, Palík, Růčka, Tatarčík, Varga Ma., Varga M., Varga Mi., Vašut

Do Orlové přijeli Bobři z Valašského Meziříčí, kteří v loňském semifinále druhé ligy vystavili stopku právě domácím. Dnes ale tahali za slabší konec. Olejáři navázali na kanonádu z Uherského Hradiště a dokráčeli si pro zaslouženou výhru 4:0. Domácí byli po celý zápas lepší a Bopbry do výraznějších šancí nepouštěli. Se zbytkem si poradil Gleich. Na orlovském ledě si odbyl premiéru Vladimír Luka, který se trefil počtvrté během dvou duelů. Na orlovských hokejkách byl vidět větší klid, přesnost i zkušenost, což napomohlo k výsledku 4:0.

I když Olejáři byli aktivnější a často se dostávali k zakončení, první dějství moc velkých příležitostí nenabídlo. A když už se něco dělo, tak před brankou Michala Krumpocha, který Bobry jednoznačně podržel. V domácí brance dostal opět příležitost Michal Gleich, který si z Uherského Hradiště přivezl čisté konto. Dlouho však žádnou vážnější příležitost hasit nemusel.

V úvodní minutě se zkoušeli prosadit Grygar a Miroslav Varga, oba však mířili mimo. Olejáři brzy dostali možnost přesilové hry, ve které byl ve velmi dobré šanci opět Grygar, který si dobře nabruslil, ale na Krumpocha si nepřišel. Zajímavě ještě vypadala dělovka Studeného, která však skončila nad. Bobři se snažili dostat do hry, drželi puk, ale k šancím se nedostávali. A to se jim málem vymstilo. Dnes dobře hrající Galgonek dostal krásnou přihrávku od Studeného, kterou tečoval, ale ke smůle domácím jen na boční tyč. I v následujících chvílích se musel Krumpch činit. Svou lapačku vytáhl proti Holušovi i proti Moravcovi, který tak svou krásnou akci nedotáhl do zdárného konce.

I když Orlová hrála v prvním dějství lépe, svou převahu nedokázala zúročit. Zajímavě vypadal pokus Blatoně, který pořádně vyprášil Krupmochovu vyrážečku. Do gólové šance se dostával také Valchař, ale v poslední chvíli stihl obětavě zasáhnout Dvořák. Bobři působili celou první třetinu ospalým dojmem a tak jejich největší šancí byl náznak akce, kterou odpalem hokejkou přes celé kluziště založil Krumpoch. Dvořákovi však centimenty chyběly, u puku byl dříve Gleich, čímž také první dějství skončilo.

Také ve druhé třetině dostali Olejáři možnost hrát přesilovou hru. Až v její poslední vteřině pálil od modré Flašar, ale Krupmoch byl opět tam, kde měl být. Vzápětí dostali stejnou výhodu také Bobři, ale mohli být rádi, že neinkasovali. Důrazný Luka vybojoval puk, v nájezdu dvou na jednoho namazal Mikšanovi, ten ale Krupochovu svatyni minul. Gleich se tak aspoň zapojil do hry při střele Dvořáka, která však byla z velké vzdálenosti a skončila v lapačce domácího gólmana.

Na ledě ale stále dominovali Olejáře, kteří si začali vytvářet velké šance. Po rychlé akci Moravce se dostal puk k Valchařovi, ten už Krupmocha blafákem málem překonal, ale byl faulován. A v přesilové hře domácí svůj tlak zúročili. Krupmochovo kouzlo prolomil Vladimír Luka. Ten nejprve sice spálil velkou šanci, poté se ale dostal k odraženému puku, ve správnou dobu byl na správném místě a střelou do odkryté branky otevřel skóre.

Tato branka Olejáře nakopla a hosté byli pod tlakem. Zvýšit mohl Štefanka, který byl před hostujícím gólmanem sám, ale jeho betony nepropálil. Tlak domácích ukončil faulující Grygar a na pozoru se musel mít poprvé v zápase také Gleich. Ten se nejprve vrhl proti dorážce Martiníka, aby předvedl své umění i při trestu Valchaře, po kterém byli Olejáři ve třech. Mladík mezi domácími tyčemi ale potvrdil, proč mu nyní patří místo jedničky a Orlovou jednoznačně několikrát podržel.

Bobři ale začali vyrovnávat hru a Gleich byl stále více v pozoru. Proti Fojtíkovi krásně vykopl beton, následně zlikvidoval další velkou šanci Martiníka. Rozlet hostí ale čtyři minuty před druhou přestávkou zastavil Filip Štefanka, který se blýskl krásným momentem. Nejprve si na led položil několik obránců, následně také Krumpocha a krásně poslal puk do jeho sítě podruhé. To přidalo Olejářům na hole potřebný klid a rázem byl na ledě jen jeden tým.

V závěru prostřední třetiny se nechali vyloučit hned dva hráči Bobrů a tak i třetí dějství začínali domácí v početní převaze. Kromě krásné střely Javína,ale ještě krásnějšího semaforu Krumpocha se však výraznější příležitost neurodila. Tlak domácích ale opět sílil. Ze závaru před brankou Bobrů ale Blatoň se Studeným nic nevyřešili, což starší z této dvojici svému spoluhráči nahlas vyčetl. Orlová ale nemusela zoufat. Hlouša na modré namazal Davidu Mikšanovi a ten propálil vše, co mu stálo v cestě.

A bylo jasno, že tři body zůstanou v Plus Oil Aréně. Když si následně hosté oddechli, že přežili dvojnásobné oslabení, inkasovali počtvrté. Michal Galgonek stál sám před Krumpochem, kterého však nepřekonal. O pár vteřin později se ale celá situace opakovala a orlovský útočník už se radoval. Na ledě jasně vládli Olejáři a závěrečné chvíle už si jen vychutnávali. Jejich hru provázela velká přesnost a lehkost, se kterou Bobry přehráli.

Hostům nepomohla ani závěrečná dvojnásobná početní výhoda. Šance by byly, ale Gleich byl dnes nepřekonatelný. Když pak vytáhl krásný semafor proti pokusu Dvořáka, sklidil potlesk na otevřené scéně, podruhé v řadě si zapsal čisté konto a už jen sledoval, jak si domácí vychutnávají zaslouženou výhru.

Aleš Flašar, trenér HC Plus Oil Orlová: Dnes jsem spokojen s výsledkem a jsem spokojen i s hrou, kterou jsme předváděli od druhé třetiny. První třetina byla vlažná… Bylo to takové mrtvé, ale v mužstvu je velká marodka a jsem rád, že se nám vůbec podařilo poskládat patnáct hráčů na tři lajny. Hráli všichni, kdo měli ruce nohy. Michal Holuša nastupoval dokonce nemocný. Takže jsem moc rád a hráčům děkuji za vítězství a zisk dalších bodů.

Roman Sedlák (Valašské Meziříčí):
Viděl bych to nějak tak střízlivě, Orlová má dle mého v téhle chvíli, kdy přišlo plno zkušených hráčů v průběhu sezóny, skvělý tým, nějak na úrovni toho našeho loňského, takže jsme to přijeli spíše sbírat zkušenosti! Ale je to škoda, rozhodly dva momenty, gól na 1:0 a na 2:0, to jsou takové momenty, které jdou vidět, až když se potrestají. První byl, když jsme ve čtyřech chtěli útočit a dostali jsme první gól. Druhý gól, jsou to mladí kluci, dnes hráli všichni tři Vargové pospolu, byl tam více-méně takový zmatek, prostě se to učí ti kluci a to byl ten druhý moment. A ta třetí třetina, tam bylo strašně moc vyloučených, za jedno mohu i já, špatným střídáním, takže se to těžko otáčí, když se během třetiny hraje pět nebo šest oslabení. Soupeři můžeme určitě pogratulovat, předvedli kompaktní výkon, trpělivý, nikam se nehnali zbytečně, čekali na naše chyby a na rozdíl od nás je proměnili! To je zkrátka celé. Já věřím, že jsme ty zkušenosti dneska získali, čekají nás teďka dvě derby, takže bychom to chtěli zase posunout o něco výš a rádi bychom se porvali o tu první šestku!