Do sobotního utkání na ledě Hodonína vstoupili Bobři zásluhou Jakuba Pořického lépe a vedli po první třetině jednobrankovým rozdílem. V další části ale doplatili na vyloučení a Drtiči vývoj zápasu otočili. O vyrovnání ještě zabojoval gólem v oslabení Josef Daněk, ovšem následné dějství režírovali jihomoravané a uhájili domácí tvrz v poměru 5:2.
2. liga - skupina Východ 2017/2018, 42. kolo, sobota 3.2.2018
Hodonín
5:2
(0:1, 3:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 24. Hajný (Žabčík, Kadlec), 27. Kadlec (Vaněk D., Hajný), 37. Mojžíš (Hložánek, Matula), 50. Hajný (Kadlec), 57. Mojžíš (Peš, Hložánek) - 6. Pořičký (Brunec, Dvořák), 28. Daněk (Kývala). Rozhodčí: Ondráček - Vašíček, Král. Vyloučení: 6:8, navíc Pořický a Brunec (oba VAL) 10 minut. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1176. Střely na branku: 33:29. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 5:2.
Hodonín: Kotvan (Haloda O.) - Miklík, Mojžíš (A), Sedlák, Hladiš, Žabčík, Kužílek, Kobylík - Matula, Peš (C), Hložánek - Jurča, Černohous, Matějka - Hajný, Vaněk D., Kadlec - Peška, Charvát, Vrána – Sajdl (A
Valašské Meziříčí: Plšek (Sachr) - Hajda, Rudl, Báchor, Mikel, Jenáček, Váňa - Brunec (A), Dvořák, Pořický - Varga D., Daněk, Kývala - Varga Ma., Martiník (A), Hořanský - Vaněk, Studený (C), Seidler.

Bobři šli v šesté minutě poprvé a naposledy do vedení, a nutno podotknout, že zcela zaslouženě. Studený už po necelých dvou minutách hry rozezněl jednu z tyčí hodonínské branky. Červené světlo za Kotvanem se rozsvítilo jen o několik chvil později.

Dvořák čistě vyhrál vhazování v útočném pásmu přímo na hůl kanonýra Jakuba Pořického, který bez dlouhého váhání napnul síť domácí brány. V průběhu první třetiny měli hokejisté Valašského Meziříčí hned několik slibných příležitostí včetně dvou přesilových her, skóre po dvaceti minutách však zůstalo neměnné.

Naopak Drtiči dokázali využít početní výhodu hned zkraje druhého dějství a to zásluhou Jakuba Hajného. Hodonínský útočník dokázal šikovně tečovat Žabčíkovu nabídku od modré čáry a usměrnit puk mimo dosah brankáře Plška. Po vyrovnávací brance domácí neusnuli na vavřínech a pokračovali v útočném tlaku – Kužílkova rána do protipohybu gólmana Bobrů se ovšem neujala.

Druhý gól v síti hostujícího mužstva na sebe nenechal dlouho čekat. Jakub Kadlec i s trochou štěstí dostal kotouč za brankovou čáru po zdařilé akci na levém křídle, a najednou museli dotahovat gólové manko svěřenci Jiřího Weintritta.

O minutu později se nechal vyloučit hostující Brunec, načež se hodonínští fanoušci dožadovali třetí vstřelené branky. Jenže opak byl pravdou – Josef Daněk využil zaváhání domácí obrany a srovnal stav utkání ve vlastním oslabení. Ani tato skutečnost hráče Baníku nevyvedla z míry, necelé tři minuty před druhou sirénou si vzali ztracené vedení zpět. Brankář Plšek nedokázal udržet dělovku Pavla Mojžíše ve výstroji a vystřelený kotouč se nakonec doklouzal za brankovou čáru.

Ve 49. minutě došlo na ledové ploše k velice zajímavému momentu. Brunec se prohnal přes modrou čáru a vymetl šibenici Kotvanovy klece, krátce předtím čárový rozhodčí odpískal těsné postavení mimo hru. Branka logicky nemohla platit, hostující útočník navíc vyfasoval desetiminutový osobní trest.

O minutu později Oranjes odskočili do dvoubrankového trháku. Druhou vstřelenou branku v zápase si do statistik připsal Jakub Hajný, který ukázal velkou šikovnost, když ze vzduchu sklepnul plachtící puk za Plškova záda. O vítězství definitivně rozhodla gólová akce Pavla Mojžíše, která jakoby kopírovala předchozí přesnou trefu tohoto ostříleného zadáka. Tentokrát však Mojžíš pálil bez přípravy a naprosto přesně, kotouč zaplul přímo do šibenice hostujícího gólmana.

(zdroj: shkhodonin.cz)

Jiří Weintritt (Valašské Meziříčí): V první třetině jsme hráli to, co jsme chtěli hrát. Dali jsme gól a myslím si, že s první třetinou jsme mohli být spokojeni. Ve druhé třetině jsme se začali padesát metrů od naší brány dopouštět faulů, byli to ti samí hráči a byly to úplně zbytečné zákroky. Tato zbytečná vyloučení postavila domácí na nohy a nám se na to už do konce zápasu nedařilo reagovat. Prohra mě mrzí i kvůli fanouškům, kteří nás na nejdelší výjezd přijeli podpořit a fandili celý zápas, za to jim patří velké díky.