V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Bobři narazili ve venkovním utkání na marodkou oslabený Hodonín, který byl doplněn sedmi hráči z juniorky. Do brány Valachů se dostal po delší době Jan Čáp, který se připravuje na play-out. Velmi rychlý hokej ovládli Drtiči. Bobři pálili ostrými až ve třetí třetině, když využili obě přesilovky.
2. liga - skupina Východ 2015/2016, sobota 6.2.2016, Zimní stadion Václava Nedomanského
Hodonín
4:2
(1:0, 3:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 3. Matula (Špok, Mikéska), 23. Matula (Špok, Janás), 37. Peš (Tomi, Nedvěd), 38. Venclík (Charvát, Pokorný) – 53. Kývala (Janota, Žabčík), 60. Janota (Sprušil, Kubo). Rozhodčí: Obadal – Maloušek, Maťašovský. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 4:0, 4:2.
Hodonín: Zavadil (Štěpanovký) – Kolář, Pokorný (C), Mikéska, Nedvěd, Jedlička, Kulyk, Polesný, Lišaník – Charvát, Venclík, Hložánek, Špok, Černohous, Tomi, Peš, Janás, Jurásek (A), Matula
Valašské Meziříčí: Čáp (Oczadly) – Mikel, Janota, Kovář, Žabčík, Hradil, Tomek, Valentík, Zábojník – Sprušil (A), Varga D., Studený (A), Kubo, Pořický, Kuchta, Podešva, Kývala, Baroš, Martiník (C)

Bobři do zápasu vlétli s velkým nasazením a hned z úvodu tlačili na bránu Zavadila. Bohužel první střela letící na Čápa znamenala i otevření skóre na stranu hostí, když se trefil Dominik Matula. Po inkasovaném gólu se museli Bobři bránit téměř pět minut v kuse. Nejprve byl vyloučen Tomek a chvíli po jeho návratu šel na trestnou lavici Kubo. Čáp ale svou chybu ze začátku utkání dokázal napravit několika jistými zákroky a tým při oslabení podržel. Obrovskou šanci měli Bobři v oslabení, když Mikéska ztratil puk, ale Zavadil si poradil při úniku dvojice Martiník - Varga.

V 11. minutě měli příležitost přesilovky i Valaši. Početní výhodu ale nezužitkovali a šance přišly až poté, jenže byly to šance Hodonína. Nejprve si Čáp poradil s bekhendem Špoka a pak zkrotil i počínáním Venclíka. V závěru si také poradil s akcí Koláře.

Druhá třetina začínala bohužel velmi podobně. Nasazení Drtičů bylo opravdu velké, což musel zkrotit nedovoleným zákrokem Tomek. Domácí se dostali do výhody, kterou nejprve tečí mimo nevyužil Jurásek, ale následně se opět prosadil Dominik Matula, který se osamocen před Čápem dokázal prosadit. Ve 23. minutě byl vyloučen Peš, což znamenalo šanci na snížení pro Bobry, kromě závaru Martiníka se Zábojníkem však žádná nebezpečnější akce nepřišla.

V 31.minutě byl již potřetí v tomto utkání vyloučen Tomek. Modrobílí se dokázali ubránit. Diváci se ale rozhodně nenudili. Jako první se v šanci objevil Varga a hned poté z protiútoku Tomi. Ani jedna akce ovšem nebyla gólová. V následujících minutách převzali otěže hry Drtiči. Několik minut dokázal Čáp vzdorovat náporu střel, jenže poté přišly ze strany domácích dva rychlé góly. Po Martiníkově ztrátě se trefil k tyči Peš a za necelou minutu zvedal ruce nad hlavu Venclík. Poslední minuta druhé třetiny se ještě díky vyloučení Zábojníka v přesilovce hodonínských.

Začátek závěrečné třetiny přečkali Bobři ve čtyřech úspěšně. Ve 44. minutě si neodpustil šarvátku Špok s Pořickým. Oba si šli sednout za hrubost. Modrobílí se herně zvedli. Na začátku poslední desetiminutovky se Bobrům naskytla další přesilovka. Ta ale dlouho netrvala, protože si to zanedlouho zamířil na trestnou lavici za hákování Kovář. Hra 4 na 4 přinesla hráčům od soutoku Bečev ovoce. V úniku se mezi betony Zavadil trefil Martin Kývala. Hodonín se po inkasované brance trochu probral, ale Bobři pár vteřin před koncem zápasu ještě kosmeticky upravili skóre, když odražený puk zužitkoval v přesilovce Michael Janota.