Bobři zasypali Šumperk střelami, avšak prohra je neminula

Druhý domácí zápas v řadě a opět prohra. Ještě deset minut před koncem to vypadalo, že domácí stáhnou jednobrankový náskok, jenže pak se Šumperk probral a i přesto, že nebyl ani zdaleka tak střelecky aktivní, odskočil na rozdíl tří gólu, z čehož Bobři nenašli cestu ven. Meziříčští se snažili, ale ani Matějkova trefa v závěru už k bodovému zisku nepomohla a Šumperk si odvezl domů výhru 5:2.
2. liga - skupina Východ 2017/2018, 6. kolo, úterý 26.9.2017, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Šumperk
2:5
(0:1, 1:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 22. Brunec (Váňa, Daněk), 59. Matějka (Hladiš) – 14. Půhoný (Řezáč), 21. Půhoný (Vymazal), 50. Cink (Hroch, Řezáč), 57. Vachutka (Půhoný, Vymazal), 60. Kovařík. Rozhodčí: Held - Wesley, Pospíšil. Vyloučení: 5:8, navíc Kývala (VAL) 5+TH nesportovní chování. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 220. Střely na branku: 43:26. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4.
Valašské Meziříčí: Bechný (Plšek) – Váňa, Hladiš, Dudek, Hajda, Báchor (C), Baroš, Martin Varga – Matějka, Dvořák, Vítek – Pořický, Daněk, Brunec (A) – Kývala, Studený, Martiník (A) – Dalajka, Š. Kuchařík
Šumperk: Svoboda (Vrba) – Sedlák (C), Gewiese, Šťáva, Schejbal, Ďurkáč, Řezáč, Procházka – Vachutka, Vymazal (A), Půhoný, Kovařík, Lehečka, Králík, Hroch, Novosad, Cink (A), Müller, Skopal, Ostřanský

První minuty utkání nenabídly příliš oku lahodícího hokeje. Oba týmy jakoby se rozehřívaly a čekaly, co předvede soupeř. V 6. minutě ovšem došlo k prvnímu vyloučení, na dvě minuty byl poslán na trestnou lavici David Vítek.

Bobři přesilovku bránili se vší parádou. Avšak jen skončila přesilovka první, dopustil se dalšího faulu Vladimír Váňa a domácí šli znovu do čtyřech. Ani druhou nabídnutou přesilovku však Draci nevyužili, a tak se pokračovalo za nerozhodného stavu.

Ve 14. minutě došlo k první gólové situaci. Draci vlétli do útočného pásma, vyslali na Bechného tvrdou ránu a z následných dorážek se poprvé v utkání prosadil Jiří Půhoný, který dopravil kotouč ze bezmocného Bechného. Šumperk šel tedy jako první v utkání do vedení.

V 17. minutě dostali možnost přesilovky i Bobři z Valašského Meziříčí. Během této přesilovky se dostali k několika slibných příležitostem. Nejblíže ke skórování měl Jakub Dudek, jehož pumelice od modré orazítkovala tyčku Svobodovy svatyně. Stav tedy zůstával nerozhodný a oba týmy šly do šaten s jednobrankovým vedením Draků z Šumperka.

Draci ve druhé periodě na nic nečekali a zásluhou Jiřího Půhoného šli do dvoubrankové vedení. Pro Půhoného to byla navíc druhá branka v utkání.

Bobři ovšem ihned přispěchali s odpovědí a díky trefě Tomáše Brunce opět snížili stav utkání na rozdíl jediného gólu. Valašské Meziříčí navíc po gólu ožilo a začalo na Draky tlačit.

Mezi 25. a 29. minutou se Šumperk dopustil tří faulů, z toho jednou nabídl svému soupeři přesilovku pět na tři. Té ovšem domácí nevyužili i přes řadu slibných šancí.

Ve 39. minutě nastřelil Dudek již podruhé v utkání břevno. Svoboda se opět za kotoučem jen ohlédl. O půl minuty později byl vyloučen Jiří Hajda za nesportovní chování, kterého se dopustil za brankou hostů.

Třetí perioda začala řadou nepřesností, oba týmy ale hrály ve vysokém tempu. Polovina třetí třetiny nabídla první gól Draků v této části utkání. Vladimír Cink vzal odpovědnost v přečíslení na sebe a trefil přesně dírku mezi betony Bechného. Šumperk tak šel znovu do dvoubrankového vedení.

55. minuta nabídla tvrdé momenty, po kterých byli vyloučení Schejbal s Martinem Kývalou. Kývala navíc inkasoval pětiminutový trest, kterého Draci využili, když se trefil Daniel Vachutka.

Bobrům se ještě podařilo korigovat skóre přesnou trefou Jana Matějky. Valašské Meziříčí si později v téže minutě vybralo time-out, po kterém zůstala klec Bobrů prázdná a domácí to tak zkusili s šesti hráči v poli.

Prázdné brány tři vteřiny před koncem využil Libor Kovařík, kterém kotouč vybojoval za brankou Schejbal vracející se z trestné lavice. Bobří hráz byla tedy dobyta a Draci odletěli se všemi třemi body.

Roman Čechmánek (asistent trenéra HC Bobři Valašské Meziříčí): "Kdyby byl výsledek opačný, mohli bychom říct, že odpovídá předvedené hře obou týmů. Vypracovali jsme si spoustu šancí, nastřelili jsme několik tyček, ale bohužel nám to tam nespadlo. Zase se nám stalo, že po lehkých chybách jsme obdrželi laciné góly, které nám zkraje sezóny lámou vaz. Nicméně hru předvádíme velice slušnou, jen potřebujeme náš výkon přetavit ve vítězství, ale ty zatím nepřicházejí."