Bobři zdolali Břeclav

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - V desátém kole druhé národní ligy zajížděli Bobři až na jih Moravy do Břeclavi. I přesto, že Bobři inkasovali jako první již v úvodní minutě, utkání otočili a vyhráli 4:7. Velkou zásluhu na tom měl Pavel Šebesta, který vstřelil hattrick. Další zásahy Bobrů přidali Vnenk, Blažek, Brunec a Matějný.
2. liga - skupina Východ 2009/2010, 10. kolo, sobota 17.10.2009
Břeclav
4:7
(2:1, 1:4, 1:2)
Branky a nahrávky: 2. Sedláček (Habrovec), 19. Mráz (Sedláček), 40. Barák (Čikl), 41. Kárný (Prachař, Strýček)- 7. Matějný (Dvořák), 23. Vnenk (Bokroš) , 31. Blažek (Vašut, Dvořák), 37. Šebesta (Lhotský, Krumpoch), 38. Šebesta (Blažek, Varga D.) , 44. Brunec (Varga D.), 46. Šebesta (Sochorek) Rozhodčí: Čech- Humpolíček, Musil Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .
Břeclav: Žurek (Chvátal) – Zapletal Jiří, Habrovec, Světlík, Strýček, Popela, Zapletal Jan, Koš – Mráz, Sedláček, Klimovič - Karný, Nohel, Prachař - Barák, Čikl, Zábranský – Gabriška, Kuriál, Matůšek
Valašské Meziříčí: Krumpoch (Popovič) - Vašut, Hruškovský, Vnenk,Mlynář, Blažek, Dvořák O. - Bokroš, Brunec, Dědek, Dvořák P., Lhotský, Matějný, Sochorek, Šebesta, Vaněček, Varga D., Varga Ma.

Utkání začalo ve vysokém tempu. Ovšem po protiútoku domácích dokázal trochu se štěstím překonat Krumpocha Jiří Sedláček. Bobry obdržený gól nakopl a tlačili se do zakončení. Jejich snaha ovšem končila ve výstroji Žurka. Bobři se nakonec dočkali. Po skrumáži před bránou se prosadil Matějný. Poté se šance střídaly na obou stranách a hokej se musel divákům, kterých na stadionu nebylo moc, musel líbit. Tyto šance ale končily na obou gólmanech. Nakonec se opět prosadila Břeclav. V přesilovce Sedláček nahrál před bránu, kde číhal Mráz, a ten puk dopravil do brány bruslí. To rozčílilo nejen hostující fanoušky, ale i brankáře Krumpocha, který si vysloužil osobní trest 10 min.

Druhou třetinu začali lépe Bobři. Přesilovku využil nechytatelnou bombou od modré Lukáš Vnenk. V další přesilovce dokázali Bobři zápas otočit ve svůj prospěch. Další nechytatelnou ranou se předvedl Blažek. V další velké šanci se ocitl David Varga, ale nepromněnil. Další gól přidal kapitán Pavel Šebesta, který si najel na přihrávku Lhotského přímo z trestné lavice. Skvělou desetiminutovku Bobrů překazil až domácí Barák, který snžil na 5:3. Do šaten se tedy šlo lépe Bobrům.

Třetí třetinu ovšem zahájili lépe domácí a už po 13 sekundách snížil Karný. Pak ale přišly další góly Bobrů, kdy propálil vše před sebou Tomáš Brunec a za další dvě minuty dokončil svůj hattrick Pavel Šebesta. Poté se zápas dohrával ve vysokém tempu, ale další branka už nepadla.

Bobři tak navázali na vysoké vítězství nad Vsetínem i výhrou v Břeclavi a příští týden je čeká zápas o čelo tabulky.

Roman Sedlák (HC Bobři Valašské Meziříčí)
Tak jsme rádi, že série pokračuje dál, že jsme odčinili ten Přerov a že jsme se zvedli. Ten Přerov nás nakopl, začali jsme střílet a je to vidět-15 gólu za dva zápasy… Měli jsme z toho trochu strach, protože se tu hraje strašně těžko. Rozhodly přesilovky ve druhé třetině a k tomu podržel gólman. Jsme rádi, že to tak dopadlo.