Bobři zdolali Techniku

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - V utkání 7.kola přivítali hokejisté Val.Meziříčí na svém ledě vysokoškoláky z Brna. Tomuto utkání konkuroval televizní přenos historicky prvního utkání NHL v České republice mezi New York Rangers a Tampou Bay. I přes tuto skutečnost se tribuna velice slušně zaplnila a domácí fanoušci očekávali další vítězství Bobrů. Ti v letošním ročníku zatím na domácím kluzišti neztratili ani bod.
2. liga - skupina Východ 2008/2009, 7. kolo, sobota 4.10.2008, Valašské Meziříčí
Technika Brno
4:2
(0:1, 1:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 32. Růčka (Dvořák P., Zientek), 42. Sochorek (Šebesta), 52. Dvořák O. (Sochorek), 60. Šebesta (Sochorek) - 15. Korotvička, 55. Šebek (Špok). Rozhodčí: Kusý - Bojda, Mikler. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:0. Diváci: 560. Střely na branku: . Průběh utkání: .
Valašské Meziříčí: Krumpoch (Mocek) - Zientek, Růčka, Dvořák O., Blažek, Krisl, Zrník, Zimmer – Tatarčík, Dvořák P., Matějný - Šebesta, Sochorek, Kratěna - Dědek, Martiník, Pavlas - Varga D.
Technika Brno: Nešťák - Zapletal, Habrovec, Kučírek, Karlíček, Kalafut, Úlehla - Mráz, Benýšek, Jelínek - Šebek, Špok, Korotvička - Němec, Liška, Odehnal - Tobiáš.

Zápas se pro domácí barvy zpočátku moc dobře nevyvíjel. Hosté byli celou 1.třetinu lepší, vynikajícím bruslením přiváděli domácí obranu do úzkých, vyhrávali prakticky všechna důležitá buly a tak se ke konci třetiny dočkali zasloužené odměny. V 15.minutě po špatném vyhození puku z naší třetiny se kotouče zmocnil Jan Korotvička a prudkou ranou prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 0:1. Do konce úvodní třetiny se skóre již nezměnilo, a to hlavně zásluhou brankáře Michala Krumpocha, který své spoluhráče několikrát podržel při vyložených šancích hostů. To se později ukázalo jako rozhodující pro vývoj tohoto utkání, neboť vysokoškoláci mohli jít do kabin s ještě větším náskokem.

Ve druhé třetině se obraz hry změnil. Bobři vyrovnali hru, zlepšili se v bruslení a začaly se rodit i šance, které si Bobři za celou první třetinu vůbec nevypracovali. Po několika nevyužitých přesilovkách z obou stran přišla 32.minuta. V přesilové hře se mohli domácí fanoušci poprvé zaradovat. Tvrdou střelu Petra Dvořáka tečoval špičkou čepele dobře postavený Luděk Růčka a kotouč skončil v síti brankáře Nešťáka – 1:1. Skóre se pak do konce třetiny nezměnilo, i když obě mužstva k tomu měla několik příležitostí.

Úvod závěrečné třetiny vyšel domácím skvěle. V čase 41:01 po nádherné akci Pavla Šebesty, který nezištnou přihrávkou mezi kruhy našel Dalibora Sochorka a ten prostřelil hostujícího gólmana – 2:1. Vysokoškoláci ale nesložili zbraně a tak se hrál pohledný rychlý hokej, který se musel divákům líbit. V této době ještě obě mužstva nevyužila několika slibných příležitostí ke změně stavu. Až přišla 52.minuta, vyhrané buly v útočném pásmu a nádherná střela Ondřeje Dvořáka, jehož projektil od modré čáry vymetl šibenici hostující branky – 3:1. Technika se ještě nadechla k náporu po obdržené brance a výsledek se brzy dostavil. Po špatné rozehrávce v naší třetině se hosté zmocnili puku, přesnou tečí se prosadil David Šebek a zadělal tak na pořádné drama – 3:2.

Závěr utkání byl hektický. Přesně 2 minuty před koncem dostali hosté výhodu přesilové hry, kterou ještě znásobili odvoláním svého brankáře. Domácí hokejisté tlaku odolali a po vyhození puku z naší třetiny ujel Dalibor Sochorek marně stíhaný brněnským hráčem. Dalibor přihrál už za hostující brankou do tandemu za sebou jedoucímu Pavlu Šebestovi a ten k obrovské radosti domácích fanoušků dopravil puk do prázdné klece hostů – 4:2. Konec utkání si již Bobři pohlídali a dosáhli velmi cenného vítězství nad velice dobře hrajícím týmem VSK T.Brno. Domácí hráči se tak odvděčili svým fanouškům, kteří je přišli povzbudit na cestě k zisku dalších důležitých bodů.