V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Hokejisté Valašského Meziříčí zvládli i svůj druhý zápas proti Břeclavi a tentokrát na soupeřově ledě svého soka porazili 3:2. Bobři v Břeclavi dokonce prohrávali, ale po vyrovnání Vašuta přidali další branky Šebesta a Dvořák a stanovili tak výsledek zápasu na 3:2. Bobři se tak ujali vedení 2:0 na zápasy a v neděli mají možnost celou sérii ukončit a postupit tak do semifinále.
2. liga - skupina Východ 2009/2010, pátek 12.3.2010
Břeclav
2:3
(1:0, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 20. Pelán ,37. Čikl - 28. Vašut (Dvořák P., Kovář), 34. Šebesta (Sochorek), 54. Dvořák (Růčka). Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci:350 . Střely na branku: . Průběh utkání: .
Břeclav: Žůrek – Strýček, Nedvěd, Dora, Zapletal, Gajda, Habrovec, Bokroš - Mráz, Sedláček (C), Nekvasil - Prachař, Karný, Novosad – Pelán, Klimovič, Čikl - Gabriška, Grmela, Kuriál
Valašské Meziříčí: Krumpoch (Gleich) - Blažek, Bokroš L., Brunec, Dvořák O., Dvořák P., Dědek, Kovář, Krisl, Lhotský, Matějný, Ovšák, Palík, Růčka, Sochorek, Šebesta, Tatarčík, Varga D., Varga Mir., Vašut, Vnenk

Už od začátku utkání byl k vidění vyrovnaný hokej. Ve třetí minutě si domácí vyzkoušeli hru s jedním mužem v poli navíc a ukázali Bobrům, že pro ně budou přinejmenším vyrovnaným soupeřem. V osmé minutě krásně vystřelil kapitál Sedláček a hned poté několikrát dorážel před gólmanem hostí osamocený Čikl. V polovině deváté minuty přišla také velká šance Bobrů, avšak skóre na světelné tabuli zůstávalo stále bez branek. V čase 9:25 při vyloučení Dory za držení protihráče, hráli také Bobři svou první přesilovku, ve které čelil gólman Žurek několika střelám od obránců. Ve třinácté minutě si domácí opět zahráli přesilovku, vážněji však gólmana Krumpocha neohrozili. V šestnácté minutě jakoby oba týmy odpočívaly a teprve o dvě minuty později utkání opět nabralo na rychlosti a následovalo prověření nejprve brankáře Žurka a poté také Mrázovo dobývání Bobří klece. V poslední minutě prvního dějství se skóre na světelné tabuli přece jen měnilo, a to k radosti domácích fanoušků, když se při signalizovaném vyloučení po faulu na přihrávajícího Prachaře přesně trefil Pavel Pelán – 1:0

Krátce po začátku druhé třetiny poslal sudí břeclavské do tří. Tuto dvojnásobnou početní výhodu se snažili Bobři využít a zasypali Žurka ostrými střelami. V čase 27:15 už však Bobři svou přesilovku tentokrát 4 na 3 zužitkovali. Po nahrávkách Kováře a Dvořáka se přesně trefil od modré střílející obránce Přemysl Vašut a bylo vyrovnáno – 1:1. Následujících pět minut si Lvi vytvořili tlak na soupeře, který však gólový úspěch nepřinesl. A tak udeřilo na druhé straně, a to když domácí opět hráli oslabení o jednoho muže v poli a kolem obránců prosvištěl Pavel Šebesta, který po nahrávce Sochorka zavěsil – 1:2. Lvi však stačili vcelku rychle srovnat skóre když si mezi sebou krásně vyměnili puk Kurial, Klimovič a do odkryté klece střílející Čikl – 2:2.

Závěrečná dvacetiminutovka se odehrávala v duchu předchozích dvou třetin. Nejprve se hra přelévala z jedné strany na druhou a po pěti minutách boje hráli Lvi přesilovku, ve které se Bobři dokázali od výpadů na své území osvobozovat. O dvě minuty později následovala další přesilovka domácích, ve které při největší šanci Lvů neprošel puk přes skrumáž těl. I po nevyužité početní výhodě se Lvi dále dostávali do dobrých šancí například když Klimovič na dvakrát nepřekonal brankáře Krumpocha z bezprostřední blízkosti. V čase 52:04 byla Bobrům po faulu Žurka vysokou holí nabídnuta čtyřminutová přesilovka, kterou po více jak třech minutách využil Petr Dvořák po nahrávce Růčky. Do konce zápasu ještě sudí nařídili sérii vyloučení a také byla k vidění hra bez brankaře na straně domácích, která však již k vyrovnání nevedla.

Roman Sedlák (HC Bobři Valašské Meziříčí)
Dnes to byl těžký zápas. Soupeř dobře bránil, navíc je podržel brankář. Zápas hodně přerušovala častá vyloučení na obou stranách, ale na nic si nestěžujeme. V přesilovce jsme dali vítěznou branku. Jak se říká, posledni krok je nejtěžší, ale my to budeme chtít už v neděli rozhodnout a postoupit.