V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Bobři na ledě Hodonína nedokázali vstřelit branku. To by asi k anotaci stačilo bez nutnosti se dále rozepisovat. Produktivita je nyní kamenem úrazu Bobrů, pouhé 2 branky v průměru na zápas je velice málo k tomu, aby Valaši sbírali body pravidelně. Bobry možná zlomila hned první branka, která padla již po třiceti vteřinách hry, domácí pak postupně přidávali do valašské sítě další branky, zatímco na straně Bobrů stál vždy v cestě domácí Barus nebo dobře postavené tyče. Přesilovky a důležité vhazování, atributy, které Bobrům nyní také nevychází. Bobři tak odjíždí z Hodonína s prázdnou nejen bodově ale i střelecky, přestože si vytvořili šance, které mohly proměnit. Hostům se nedalo upřít nasazení, hokej se hraje na góly, a pokud je nebudou střílet….. Snad se to změní již v příštím domácím utkání s Novým Jičínem!
2. liga - skupina Východ 2013/2014, 32. kolo, sobota 11.1.2014
Hodonín
6:0
(3:0, 3:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Špok (Kříž, Pokorný), 12. Kuba (Peš), 20. Špok (Pokorný), 26. Jurásek (Skočovský, Kuba), 27. Kříž (Škorik, Špok), 29. Špok (Kříž) Rozhodčí: Pokorný, Měkýš – Pospíšil Vyloučení: 5:5 Využití: 2:0. Průběh utkání: 6:0
Hodonín:  Barus (Kotvan), Pokorný, Miklík, Škorík – Kříž – Špok, Kulyk, Skočovský, Peš – Jurásek – Kuba, Koukal, Směřička – Charvát – Smetana – Vrba, Polesný, Kulich, Tomi, Rudiger
Valašské Meziříčí: Slovák (Sekula), Matušenko, Hartmann, Heča, Kvapil, Tomiga, Ferenc – Randýsek, Kubáč, Kundera, Martinik, Baroš, Pavlas, Varga Mar., Varga Mir., Slovák J., Škutchan, Varga D., Matějek

Bobři nevstoupili do utkání příliš šťastně. Hned po devatenácti vteřinách byl vyloučen Martin Varga a domácí hráli přesilovou hru. Ta trvala jedenáct sekund, než ji hokejisté Hodonína využili. Pavel Kříž našel v ideálním postavení Martina Špoka, který ranou z první propálil vše, co mu stálo v cestě, domácí tedy velmi brzy šli do vedení. Za malou chvíli dostali možnost přesilové hry i hosté, ti si však žádnou větší příležitost vytvořit nedokázali. Ta přišla až v osmé minutě, Barus však střelu Heči vyrazil pravým betonem. Dvanáctá minuta a další branka v síti Slováka. Michal Kuba se po dobré přihrávce Peše ocitl za hostujícími zadáky a střelou do horního pravého růžku přidává druhou branku Drtičů, v čase 11:43 tak 2:0. Stále to byli domácí, kteří měli navrch a třetí branka doslova visela ve vzduchu. Slovák však Peše i Kubu vychytal. Jednašedesát vteřin před koncem první třetiny dostali Drtiči výhodu přesilové hry a trvalo to šest vteřin, než ji využili. Martin Špok se v nepřehledné situaci zorientoval nejlépe a poslal kotouč až za záda Slováka, v tu chvíli to bylo o tři branky. Více už první čast nepřinesla a do kabin se šlo za stavu 3:0.

Druhá perioda začala v hodně svižném tempu, ale vážnější šance přišla v páté minutě, měli ji domácí. Konkrétně Jurásek, Slovák však puk vyrazil a následně ho zalehl. Za malou chvíli už ale kapituloval počtvrté. Střelecký pokus Skočovského ještě vyrazil, na dorážku Zdeňka Juráska do téměř odkryté brány už ale nestačil, v čase 25:17 vedli Drtiči 4:0. Netrvalo to dlouho a přišla další branka domácích. Škorik našel Pavla Kříže, který střelou mezi betony Slováka zvyšuje v čase 26:30 už na 5:0. Za malou chvíli dostali Bobři výhodu přesilové hry. Místo tlaku však hrozili pouze domácí. Dvě velké šance Drtičů v oslabení ještě hostující brankář kryje, na únik a následnou střelu Martina Špoka už ale nestačil, 28:48 a bylo to 6:0. V tu chvíli došlo ke změně v hostující bráně, brankáře Slováka nahradil Ondřej Sekula. V polovině zápasu hodně nepříjemný moment pro hosty, prohrávali o šest branek a další branka doslova visela ve vzduchu. Bobři však už do konce druhé třetiny další branku nedostali i díky dobrému výkonu brankáře Sekuly a po druhé třetině to tedy bylo 6:0.

Třetí část už se jen v podstatě dohrávala, o výsledku bylo dávno rozhodnuto. V deváté minutě třetí třetiny hráli Bobři přesilovku a byli blízko ke vstřelení branky. Závar před bránou Baruse však domácí přestáli. Další dobrá šance hostů přišla ve třinácté minutě, ani Miroslav Varga ale proti Barusovi neuspěl. Závěrečné minuty se hodně vylučovalo. V sedmnácté minutě ujížděl sám na domácí bránu Kubáč, Barus i za pomocí brankové konstrukce ale opět nekapituloval a držel čisté konto, stejně jako Sekula, který se do brány dostal ale až v polovině zápasu, kdy už bylo rozhodnuto. Druhá polovina zápasu branku nepřinesla a to znamená, že Drtiči zaslouženě vítězí 6:0 a Bobři tak z Hodonína odjíždějí nejen bez bodu, ale také s pořádným výpraskem.

Svatopluk Kosík (Hodonín):
Jsem spokojen se ziskem tří bodů a jsem spokojen s prvními dvěma třetinami. Co se týče poslední části, místo toho, abychom přidali a ještě vstřelili nějaké pěkné góly, tak jsme to hodně vypustili. Vědomi si náskoku z prvních dvou částí jsme polevili a pustili soupeře do hry. Musíme hrát pořád naplno, celých šedesát minut. Co se ale první části zápasu týče, dali jsme krásné branky a byla tam i další spousta dalších pohledných akcí, které ale bohužel neskončily gólem. měli jsme tak ale pokračovat i v poslední třetině. Dali jsme prostor všem hráčům, ale někteří tuto šanci nevzali za pačesy.

Jan Vavrečka (Valašské Meziříčí):
Po třiceti minutách dnes bylo po zápase. My jsme pak sice hru vyrovnali, ale to bylo způsobeno tím, že domácí polevili a ubrali plyn. Jsem nespokojen s výkonem svého mužstva. Ne snad proto, že jsme prohráli 6:0, ale proto, že jsme si neplnili úkoly, které jsme si před zápasem řekli. Vždycky se snažíme hrát dobře střední pásmo, ale to nám dnes vůbec nešlo. Byly tam situace tři na dva, dva na jednoho a několikrát jeli domácí i samo na golmana, což se prostě nesmí stávat. Musíme co nejdřív na tento zápas zapomenout a dívat se dopředu. Čekají nás tři utkání na domácím ledě a na ty se teď musíme soustředit. Gratuluji Hodonínu k zasloužené výhře.