Do nové sezóny vstoupili Bobři vítězně

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - hokejisté Valašského Meziříčí zvítězili po velmi bojovném a místy nervy drásajícím boji nad svým soupeřem z Uničova v poměru 2:4 a připisují si tak první tři body do tabulky. Dvě branky vstřelil v utkání kapitán Pavel Šebesta a po jedné Jan Matějný a Luděk Růčka.
2. liga - skupina Východ 2009/2010, 1. kolo, neděle 13.9.2009
Uničov
2:4
(0:0, 2:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 22. Malý (Sršeň, Stříteský), 36. Přikryl (Bartošek) - 22. Šebesta (Sochorek), 31. Růčka ( Matějný), 39. Matějný (Růčka, Dvořák P.), 60. Šebesta (Sochorek)
Uničov: Pekař (Peksa) - Pavlas, Molota, Stříteský, Satora, Ružička, Heča, Žákovčík, - Čížek, Komínek, Handl, - Diviš, Sršeň, Malý, - Peška, Jurák, Bartošek, - Skáčel, Cik, Přikryl
Valašské Meziříčí: Krumpoch (Popovič) - Hruškovský, Růčka, Dvořák, Matějný, Lhotský, Vašut, Vnenk, Sochorek, Šebesta, Varga, Mlynář, Blažek, Brunec, Kovář, Tatarčík, Dvořák, Mikel, Bokroš, Vaněček, Varga M.

Již na začátku 30. vteřiny zápasu se do velké šance prokličkoval hostující Petr Dvořák, který však byl podražen. Následná přesilovka však využita nebyla. Poté se hra odvíjela především ve středním pásmu, kdy obě družstva bojovala o každý metr ledu. Velkou šanci hostů měl v 5. minutě obránce Hruškovský, kterého krásnou nahrávkou z druhé vlny našel Petr Dvořák. Šance však skončila na výborně chytajícím Pekařovi, kterého Uničov zlanařil po odstoupení Šternberka ze soutěže. O dvě minuty později, v 9. minutě opět ve velké šanci hostující Petr Dvořák, jehož střela proklouzla brankáři mezi betony, nicméně ji na brankové čáře domácí obránci zastavili.Ve 13. minutě domácí hráči zatlačili Bobry v obranném pásmu. Osvobození končí zakázaným uvolněním.V 19. minutě se Bobrům naskytla další přesilová hra, ovšem bez gólového efektu. První třetina tak skončila bezbrankovou remízou.

Na né příliš kvalitním ledě začala druhá třetina zápasu. Ve 22. minutě domácí hrají přesilovou hru, ovšem puk vypichuje dvojice Šebesta – Sochorek, kdy prvně jmenovaný prostřeluje domácího brankáře Pekaře. 0:1. Netrvalo však dlouho a po půl minutě Uničov srovnává stav utkání, kdy v pokračující přesilovce vstřílí gól útočník Malý. Střela Sršně se nešťastně odrazila od brusle právě hráče Malého do Krumpochovy brány. 1:1. V polovině zápasu vyslyšel osobní přání meziříčských fanoušků o gól Luděk Růčka, který od modré čáry prostřelil vše, co mu stálo v cestě 1:2. V 36. minutě zápasu Uničov naposledy srovnává skore utkání, kdy se v závaru střel před Krumpochem nejlépe zorientoval domácí Přikryl a střelou pod břevno vyrovnává stav utkání na 2:2. Hosté se však obdrženou brankou nikterak nepoložili a do konce druhé třetiny navýšili skore v přesilové hře díky prudké střele Jana Matějného, jemuž nahrával Růčka 2:3. V poslední minutě zápasu ještě prověřil připravenost brankáře Uničova domácí posila do útoku, agilní útočník Robin Kovář.

Třetí třetina začala opět aktivitou hostujících Bobrů a jmenovitě opět Kovářem, který po celý zápas společně s Tomášem Bruncem zaměstnávali obranu domácích. Tito dva techničtí a rychlí útočníci předváděli krásné kombinační akce, které však gólem neskončily. V dalších minutách zápasu mají možnost hrát hosté přesilovou hru pět na tři, tato však zůstala i přes velké šance nevyužita. Po této přesilovce si zahráli početní výhodu i domácí, kteří i odvolali brankáře. Největší šanci měl domácí Pavlas, jehož střelu od modré chytil pohotovým semaforem Michal Krumpoch. Poslední dvě minuty zápasu byly pro Bobry opravdu velmi náročné, neboť tlak Uničova se zvyšoval a rozdíl dvou hráčů v poli byl stále znát. To však platilo jen do poloviny poslední minuty utkání, kdy opět dvojice Šebesta – Sochorek vybojovali puk a prvně jmenovaný vstřelil do prázdné branky čtvrtý gól hostů a tím zajistil Bobrům tři body do tabulky 2:4.

Roman Sedlák ( HC Bobři Valašské Meziříčí)

Tak samozřejmě jsme rádi, že jsme to první kolo zvládli. Myslím, že ta nervozita tam ze začátku byla, kdy jsme měli několik vyložených šancí, ale góly nám tam nepadaly. Věřím, že se to bude zlepšovat. Pozitivní je také to, že jsme nedostali tolik gólů, na dva obdržené góly bychom měli vyhrávat. Ale jsem rád, že ty šance máme, že se to zlepšuje a doufám, že jsme si také nějaké góly schovali doma na Prostějov.