Dokonalý obrat! Bobři získali v Prostějově tři body

P R O S T Ě J O V - Prohrávali 1:2, přesto nakonec zvítězili 5:2. Dokonalý obrat se povedl hokejistům Valašského Meziříčí ve 40. kole východní skupiny druhé ligy. Na ledě prostějovských Jestřábů vyhráli po brankách Dvořáka, Zrníka, Vaněčka, Lukáše Bokroše a Krisla. Díky tomu udrží i nadále třetí místo v tabulce. Už ve středu přivítají Bobři na vlastním ledě Žďár nad Sázavou.
2. liga - skupina Východ 2008/2009, 40. kolo, sobota 14.2.2009, Zimní stadion Prostějov
Prostějov
2:5
(1:0, 1:3, 0:2)
Branky a nahrávky: 15. Novák (Falter, Janečka), 28. Učnik - 22. Vaněček (L. Bokroš), 34. Zrník (Krisl), 35. L. Bokroš (Varga), 41. Krisl (Sochorek), 60. P.Dvořák (Matějný, Blažek). Rozhodčí: Alka - Hejda, Švarc. Vyloučení: 15:9, Skokan (PRO) 10 min OT + 10 min do konce utkání, Šebesta (VAL) 10 min OT. Využití: 1:5. V oslabení: 0:0. Diváci: 1500. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:5.
Prostějov: Tuček - Staněk, Kolibár, Falter, Plzák, Bauer, Jedlička - Hlouch, Janečka, Novák - Dostál, Skokan, Piluša - Rak, Sedlář, Učnik - Berčák, Cik.
Valašské Meziříčí: Jirkův - Růčka, Tatarčík, Dvořák P., Matějný, Zrník, Krisl, Šebesta, Sochorek, Bokroš, Blažek, Dvořák O., Vaněček, Varga, Kratěna, Dědek, Mikel.

Hostující Bobři nastoupili do zápasu aktivněji a hned od první minuty hrozili před Tučkovou brankou, ten ale svými zákroky hatil jejich plány. Z mnoha akcí by stála za povšimnutí především šance Sochorka, který si objel Tučka, ale na poslední chvíli zakročili prostějovští obránci. Ovšem i přes tento tlak se dostali domácí Jestřábi do vedení, když střelu Faltera usměrnil v 15. minutě k pravé tyči Novák a brankář Jirkův svým betonem na střelu již nedosáhl. Po tomto gólu se dostali Jestřábi do mírného tlaku, ovšem další gól už z něj nevytěžili a první třetina tedy skončila 1:0.

Do druhé třetiny opět vkročili lépe hráči Valašského Meziříčí, když se ve 22. minutě objevil po nahrávce Lukáše Bokroše sám před bránou Roman Vaněček a lehce zasunul puk mezi betony domácího brankáře. Poté měli větší šanci domácí, když při přesilové hře nastřelil Peter Učnik tyčku. Branky se této hráč ovšem dočkal o pár minut později, když z prostoru mezi kurhy projel před bránu Jirkůva a střelou těsně nad betonem mu nedal nejmenší šanci. Od této chvíle se začaly ve hře Jestřábů hromadit chyby, které potrestal nejdříve ve 34. minutě po nahrávce Krisla Rostislav Zrník a ve 35. minutě, když David Varga nahrál nádherně k levé tyči, Lukáš Bokroš. Krátce poté Tuček odvrátil svým zákrokem další gólový úspěch Bobrů, když si na něj vyšlápl Matějný, který jej ovšem nepřekonal. Druhá třetina tedy skončila a na světelné tabuli svítil stav 2:3.

Vstup do třetí třetiny měli opět lepší hráči z Valašského Meziříčí, obránce Jiří Krisl nádhernou střelou do šibenice nedal domácímu brankáři ani nejmenší šanci a Bobři už vedli o dvě branky. V další části hry se předvedl zejména brankář Jirkův, který likvidoval šance Jestřábů v přesilovce. Poté se na druhé straně ledu vytáhl zase Tuček, který tak tak vyrazil tutovou šanci Davida Vargy. Bobři ovšem nakonec své vítězství potvrdili pátým gólem v přesilovce 5 na 3, kdy po nádherné kombinaci Matějného a Blažka zakončoval Petr Dvořák. Dvořák tímto upravil skóre na 2:5, jenž se stalo také konečným stavem utkání.

Roman Sedlák (trenér Valašského Meziříčí): Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas, jelikož se nám předchozí dva zápasy s Prostějovem nepovedly, tomu hlavně odpovídala první třetina, která byla hodně nervózní, navíc jsme dostali smolný gól, který nás srazil, ale první gól v druhé třetině nás nakopl. Poté hrači dřeli a celý zápas se otočil v náš prospěch. Já věřím že to co nás minule srazilo nás nyní nakopne a to třetí místo už udržíme.

Trenér domácích Jestřábů se k zápasu odmítl vyjádřit!