V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Dnešní očekávané derby začalo lépe pro Bobry, kteří byli první třetinu lepší a vyhráli ji o jednu branku. Pak však přišla třetina druhá, která rozhodla o dnešním výsledku. Nový Jičín nasázel čtyři branky a Bobři dokázali odpovědět jen jednou. Třetí třetina skončila bez branek, a tak si hosté odvážejí cenné tři body za výhru.
2. liga - skupina Východ 2015/2016, středa 27.1.2016, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Nový Jičín
2:4
(1:0, 1:4, 0:0)
Branky a nahrávky: 13. Podešva (Kývala, Zábojník), 37. Martiník (Zábojník) – 21. Lehečka (Ižacký, Novotný), 24. Málek (Zdeněk), 32. Mikšan (Málek), 38. Gebauer (Kabeláč, Škumát). Rozhodčí: Škach – Blaha, Goňa. Vyloučení: 6:8 + Gabauer 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4.
Valašské Meziříčí: Slovák (Sekula) – Zábojník, Tomek, Valentík, Varga Mar., Mikel, Hradil – Slovák, Baroš, Sprušil (A), Varga D., Studený (A), Martiník (C), Pořický, Kuchta, Kubo, Kývala, Varga Mir., Podešva
Nový Jičín: Haloda (Kozák) – Kružílek, Hruška, Hoďa, Vašut (C), Haloda, Cabák – Gebauer, Škumát (A), Kabeláč, Mikšan, Lehečka (A), Zdeněk, Hlaváč, Málek, Ižacký, Novotný

Na led Valašského Meziříčí zajížděl celek Nového Jičína, který se v tabulce nachází rozhodně na lepším místě než domácí Bobři. Čekalo se však vyrovnané derby. První šanci si vypracoval ve 3. minutě domácí Kubo, jeho střela ovšem minula branku. Až do 13. minuty se hrál vyrovnaný hokej a hrálo se většinou ve středu kluziště. Právě ve 13. minutě Bobři využili přesilovku. Hned po vhazování se k puku dostal Jan Podešva a střelou za záda Halody poslal svůj celek do vedení - 1:0. Hosté i domácí si ještě do konce třetiny vypracovali pár šancí, do kabin se však odcházelo za stavu 1:0.

Do druhé třetiny lépe vstoupili hosté. Sotva co se po buly zmocnili kotouče, vyjeli do útočné třetiny. Na Slováka vyslali střelu, kterou ještě dokázal vyrazit, ale na druhý pokus ho překonal Jakub Lehečka - 1:1. To hosty nakoplo a ve 24. minutě vstřelili vedoucí branku. Lehce unavená obrana Bobrů na kombinaci hostů nestačila a Matěj Málek poslal Nový Jičín do vedení - 1:2. Hosté byli jasně lepším týmem v tento moment, a to jasně prokázali ve 32. minutě. A to když se dostali velmi rychle před Slováka a po nahrávce Málka prostřelil domácího brankáře David Mikšan - 1:3. Bobři odpověděli ve 37. minutě. Přesilovku využil Ondřej Martiník - 2:3. Domácí se však neradovali se snížení dlouho. Ve 38. minutě hosté vstřelili šťastnou branku. Slováka přeskočil puk a ve zmatku se nejlépe zorientoval Robin Gabauer, a ten doťukl puk do brány - 2:4. Tímto výsledek skončila druhá třetina.

Třetí třetinu lépe nakousli Bobři. Ve 42. minutě si najel dobře Kývala z levé strany a svou střelou trefil tyč. Hrál se vyrovnaný hokej. V 51. minutě chyběly centimetry Martiníkovi, aby dostal puk za záda Halody. V 53. minutě měli Bobři výhodu trestného střílení. To však domácí hráč Jakub Pořický neproměnil. Bobři to ještě zkoušeli v závěru bez brankáře. Hosté mohli ještě zvýšit své vedení brankou do odkryté klece, proti byla však tyč. V závěru jsme mohli vidět ještě bitku Gebauera a domácího Kuba. Dnešní zápas tak skončil výhrou hostující celku a ten si odváží tři body.

Miroslav Kubo (manažer HC Bobři Valašské Meziříčí): "Kluci ze sebe vydali mnoho sil, bojovnost jim taky nemůžu upřít. Jenže nám chyběla přímočarost na bránu a především střelba. Podržel nás hodně brankář Jirka Slovák. Výsledek byl vyrovnaný, ale když vyhrajeme první třetinu, nemůžeme takhle špatně nastoupit do druhé a dostat za třináct vteřin vyrovnávací branku. Mužstvo je ve složité situaci a chybí nám koncentrace."