Drama až do konce. Bobři vedli v prvním semifinále na ledě Poruby začátkem druhé periody už o tři branky. O své vedení však přišli a v závěrečné dvacetiminutovce už dokonce prohrávali o jednu branku. Před koncem však dokázali znovu srovnat a vynutit si tak prodloužení. V tom rozhodl o vítězství modrobílých v prvním semifinále Jakub Pořický. Za zmínku stojí i tříbodový příspěvěk obránce Michala Žáka. V pátek vás všechny očekáváme na Bobří hrázi!
2. liga - skupina Východ 2017/2018, středa 14.3.2018, RT TORAX Aréna
Poruba
4:5p
(0:2, 2:1, 2:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 31. Luka (Zdeněk, Kaluža), 35. Zdeněk (Luka, T. Káňa), 42. Haas (J. Káňa, Dresler), 46. T. Káňa (Luka, Zdeněk) – 4. Kývala (Martiník, Hořanský), 9. Žák (Seidler, Báchor), 24. Žák (Vaněk), 53. Dvořák (Horyna), 64. Pořický (Žák). Rozhodčí: Škach, Held – Rychlý, Vengřín. Vyloučení: 4:1. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:3, 4:3, 4:5.
Poruba: Kůdela (Zavadil) – Dresler (A), Slavík, Janota, Fišera, Kaluža, Hryciow, Puškár, Adam – Ballner, Haas, J. Káňa, Finsterle, Luka, Fojtík, Zdeněk (A), Zachar (C), Jaroš, Gelnar, Ollender, T. Káňa.
Valašské Meziříčí: Šafránek (Plšek) – Báchor, Žák, Rudl, Horyna, Jenáček, Váňa, Mikel, Hajda – Vaněk, Dvořák, Seidler – Brunec (A), Pokorný, Pořický – Kývala, Martiník, Hořanský – Studený (C), D. Varga, Dalajka.

První semifinálové střetnutí mezi Valachy a Slezany nabídlo svižný hokej na obě strany hned v úvodu duelu. K prvním šancím se dostali svěřenci trenéra Flašara, prvním skórujícím týmem se však stali hráči Valašského Meziříčí těsně před koncem čtvrté minuty. Martin Kývala prokázal skvělý výběr místa před Kůdelou a po střele Martiníka se zorientoval nejrychleji ze všech, díky čemuž umístil puk za záda brankáře domácích – 0:1. Poruba se ihned po inkasované brance pokoušela něco vymyslet, Valaši byli ale nekompromisní ve své obranné hře a svému soupeři nic nepovolili. Naopak to byli znovu oni, kdo rozvlnil síť soupeřovy svatyně. Své útočné touhy z pozice obránce dovedl k dokonalosti v deváté minutě Michal Žák, který z prostoru pro vhazování poslal Kůdelovi kotouč kolem jeho tyče až do jeho branky – 0:2.

Svěřenci trenéra Flašara byli opět nabuzeni k větší aktivitě po druhé inkasované brance., Čím dál tím více začali vyvíjet útočné snažení, které ale často troskotalo na skvěle fungující obraně Bobrů, případně u brankáře Šafránka. Do jedné z největších šancí domácích se dostal Tomáš Káňa ve třinácté minutě. Útočník Slezanů však selhal v zakončení. Do konce prvního dějství už hra patřila spíše Porubě. Ta však nedokázala vážněji ohrozit muže v brankovišti s modrobílým dresem, a tak svěřenci trenéra Weintritta odcházeli po první třetině do šaten s dvoubrankovým vedením.

Druhá perioda nabídla stejně aktivní hokej z obou stran jako třetina první. Ve druhé minutě druhé části vyzkoušel pozornost Kůdely od modré Kývala tvrdou ranou, kterou však brankář domácích zneškodnil. Modrobílí nadále pokračovali v útočné aktivitě. Díky svému snažení se dvě minuty před koncem čtvrté minuty druhé třetiny dostali do tříbrankového vedení. Obránce Michal Žák přidal v svou druhou trefu v zápase, když se odhodlal ke střele ihned po vyhraném vhazování Dvořáka a vykouzlil tak znovu gólovou radost na straně hostí – 0:3. Jakoby inkasovaná branka ale znovu nabudili spíše domácí. Ti však nadále dlouho nemohli překonat dobře fungující obranu soupeře.

To se porubským povedlo až krátce po polovině duelu. Vladimír Luka se dostal do úniku, ve kterém zakončil kolem betonu Šafránek a snížil tak stav zápasu z pohledu svého týmu – 1:3. Slezané začínali být znovu více a více aktivní a v čase 33:33 dostali možnost přesilové hry. Tu domácí dovedli až k závaru před brankou, kde se nejlépe zorientoval Jiří Zdeněk, na jehož dorážku byl po střele Luky Šafránek krátký – 2:3. Ani jednou z týmů se už do konce druhé části nepodařilo dostat do větší šance. Druhá třetina tak znovu skončilo s vedením Bobrů, i když tentokrát už pouze jednobrankovým.

Vstup do třetí třetiny se svěřencům trenéra Weintritta ani trochu nevydařil. Hned po necelých dvou minutách závěrečné periody inkasovali srovnávací gól z hole Marka Haase, který propálil Šafránka z prostoru pro vhazování – 3:3. Ještě hůře bylo pro Bobry o tři minuty později. Valaši sice mačkali svého soupeře v jeho pásmu, v tom jim však pláchl Tomáš Káňa s Lukou, a první jmenovaný skóroval z dorážky před Šafránkem – 4:3. Valašské Meziříčí ani po obdržené brance, která znamenala vedení Poruby, nic nevzdávalo.

Hra se přelévala z jedné strany na druhou. Ani Pořický na jedné, ani Luka na druhé ale nedokázali překonat pozorné brankáře obou mužstev. Až v padesáté třetí minutě přišlo z čista jasna srovnání Bobrů. Petr Dvořák se nejrychleji zorientoval před Kůdelou, kde si našel opuštěný kotouč a poslal jej za záda gólmana Toraxu počtvrté v utkání – 4:4. Utkání tak nadále slibovalo drama až do konce. Oba mančafty se ale do konce poslední třetiny snažily hlavně nevyrobit chybu s vědomím remízového stavu. O něco aktivnější byli přece jenom porubští, ani jim se ale branku vstřelit nepodařilo, a tak následovalo prodloužení.

Prodloužená část duelu nabídla ihned z úvodu velmi opatrnou hru z obou stran ze zabezpečené obrany na obou stranách. Nejblíže ke skórování měl zadák domácích Hryciow. Jeho obkroužení branky si ale pohlídal brankář Šafránek. O malý moment později mohla radostí vybouchnout modrobílá strana zápasu. Střela Jakuba Pořického zapadla Kůdelovi až za jeho záda, a střelec Bobrů tak rozhodl o prvním bodu série pro Valašské Meziříčí – 4:5.