V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - V předposledním kole základní části hostili Bobři celek Havířova. Utkání bylo velmi vyrovnané, čemuž odpovídal i stav po první třetině. Havířov po té v průběhu utkání přidal další dvě branky a vyhrál 3:1. Valašské Meziříčí ale může litovat svých neproměněných šancí, nezřídkakdy i vyložených. Přesto že Bobři svého soupeře přestříleli, Havířov si připsal důležité body v souboji o první příčku v tabulce. Určitě důležitým aspektem pro Bobry je to, že pokud by byl Havřov jejich soupeř v play-off a podali by Bobři dnešní výkon s proměněnými šancemi, série by byla hodně zajímavá...
2. liga - skupina Východ 2011/2012, 43. kolo, sobota 11.2.2012
Havířov
1:3
(1:1, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: . 3. Varga Mir. (Ambruz) - 10. Pechanec (Pavlas), 28. Krisl (Potočný), 34. Říčka (Balčík, Daneček L.) Rozhodčí: . Jeřábek - Dučák, Poláček Vyloučení: . 4:8, navíc Balčík (HAV) osobní trest 10 minut Využití: . V oslabení: . Diváci: . 300 Střely na branku: . Průběh utkání: .
Valašské Meziříčí: Slovák (Netolička) - Ambruz, Blažek, Bokroš, Černý, Dostál, Hartmann, Haas, Knebl, Martiník, Mikel, Musil, Novosad, Ovšák, Rác, Varga D., Varga Mir., Vašut, Voznica, Vodný, Zábojník
Havířov: Daneček L. (Vrba) - Krisl, Balčík, Michálek, Zientek M., Zientek L., Vydra, Jonáš, Deutsch, Lhotský, Klimša, Maruna, Pechanec, Potočný, Brezani, Sztefek, Daneček J., Říčka, Kraft, Pavlas

Domácí, kteří ve svém předposledním zápase základní části nastoupili proti celku, který je jeden ze dvou možných soupeřů do play-off, tak jejich výkon byl velice odhodlaný a nebojácný. To, co chybělo svěřencům trenéra Stuchlíka v předchozích utkáních, bylo po zahajovacím buly vidět ihned na hře domácího týmu. První šanci si sice vytvořil hostující AZ, nicméně Slovák v bráně domácích byl pozorný. Běžela třetí minuta utkání a z první větší šance domácích padla úvodní branka utkání. Po přihrávce Martina Ambruze se k puku dostal sám nehlídaný Miroslav Varga, který "vymetl pavučinu" hostující brány. Bobři nadále psůdobili hokejovějším dojmem, převážně hostující brankář Daneček měl co dělat ve svém brankovišti. Po počátečním tlaku Bobrů se poté hra na chvíli uklidnila a oba týmy předváděly zodpovědné výkony podpořené výtečnými zákroky obou brankářů. V osmé minutě však Havířov dokázal nebezpečně zahrozit. Obránce Bobrů v útočném pásmu nastřelil pouze holení chrániče hostujícího útočníka, který ujížděl sám na domácího brankáře. Domácí obránce však výtečně holí zneškodnil pokus Potočného, jenže tím i doslova "sestřelil" Slováka ve své kleci. Po několikaminutové pauze na opravu brankoviště se pokračovalo dále. V desáté minutě utkání však již AZ dokázal vyrovnat. Antonín Pechanec nabral rychlost po levé straně a nadvakrát dokázal dostat puk za Slovákova záda. Bobři, byť předtím měli na hokejkách další branky, vstřelená inkasované branka zaskočila. I přes možnost přesilových her na obou stranách se po první dvacetiminutovce odcházelo do šaten za stavu 1:1.

Do druhé třetiny vstoupili opět aktivněji domácí, kteří především díky olomoucké lajně mnohokrát zamotávali hlavu havířovským obráncům. Michal Vodný svými kličkami vyšachoval hostujícího Danečka, nicméně už nedokázal puk dovést až do prázdné brány. To samé minutu po něm zopakoval Roman Rác, který krásnou stahovačkou jen těsně minul Danečkovu klec. Ve 28. minutě přišla druhá branka hostů. Dá se říci jako blesk z čistého nebe a dle hesla "nedáš - dostaneš". Potočného přihrávku zpoza brány jako by nikdo Bobrů nečekal a osamocený Jiří Krisl ranou pod břevno překonal Slováka podruhé. Hosté poté na chvíli přebrali iniciativu, především opětovně Pechanec, Potočný či Pavlas ohrožovali Slováku bránu. Ve 29. minutě utkání Lhotského střelu od modré tečoval Pechanec a za Slovákem zazvonila tyč. Domácí hráči však přečkali tuhle pětiminutovku, kterou ovládli hráči AZ a opětovně se pouštěli směle do útočných tažení. Bohužel ako již předtím, když se nevstřelí ani branka z nejvyloženější pozice, musí přijít trest. Z nenápadné akce přidali hosté třetí branku. Robert Říčka prostřelil Slováka střelou zápěstím z mezikruží. Bobři po inkasované brance přidali a tlačili se do pozic, které by znamenali vstřelení kontaktní branky. Miroslav Varga ani Roman Rác tváří v tvář Danečkovi neuspěli. Ikdyž hosté Havířova vyhráli druhou třetinu dvoubrankovým rozdílem, domácí hráči byli hodně vidět a pokud by proměnili některou ze svých vyložených šancí, skóre mohlo být zcela opačné.

Třetí třetina začala opětovně tlakem domácích, nicméně ani Knebl, ani Haas v rychlém sledu po sobě nedokázali vyzrát na připraveného Danečka. Ve 45. minutě utkání po chybě dvou beků AZ šli domácí ve třech na osamoceného Danečka, nicméně ani tato situace neskončila brankou. Bobři se stále snažili Danečka překonat, Vašut pouze vyprášil Danečkovy betony. Ve 49. minutě střídající Voznica měl na hokejce druhou branku. Puk již měl na brankové čáře, ale k údivu všech snad ještě nyní nedokázal puk dostat do sítě. Hosté především bránili a občas vyráželi do rychlých brejků, které však zastavili buďto dnes výtečně bránící hráči domácích, nebo Jiří Slovák. Bobři, ikdyž svůj dnešní zápas sice prohráli, rozhodně ale nepůsobili a nebyli horším týmem. Je vidět, že v play-off se bude muset počítat i s Bobrama, pokud podají výkony, jako dnes a přidá se k nim i potřebné štěstíčko v zakončení.

Jaroslav Stuchlík (Valašské Meziříčí): Ve druhé i třetí třetině jsme soupeře přestříleli, ale on byl daleko efektivnější. Ty šance, které si vytvořil, dokázal zužitkovat naprosto parádně. My jsme měli ve druhé třetině tři tutovky, nic z toho ani ze šancí ve třetí třetině. Je to třetí zápas s jedním gólem, to se těžko vyhrává. Pro diváka to musel být pěkný hokej, bylo k vidění spousty šancí, hrálo se nahoru dolů, oba týmy hrály otevřený hokej, ale hold body nejsou. Doufejme, že jsme si ty góly schovali na později, ale ta naše produktivita je špatná.