V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Dnes do bobří hráze přijížděl první tým tabulky Frýdek-Místek. První třetinu se hrála vyrovnaná hra, kdy převážně v úvodu měli více šancí domácích. Ovšem klíčový moment nastal ve druhé třetině, kdy Bobři inkasovali hned čtyřikrát a neskórovali ani jednou. Ve třetí třetině oba týmy vstřelili po brance, a tak si hosté odvážejí tři body.
2. liga - skupina Východ 2015/2016, sobota 16.1.2016, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Frýdek-Místek
1:5
(0:0,0:4, 1:1)
Branky a nahrávky: 42. Varga D. (Martiník) – 25. Franek (Chmielewski, Kvapil), 26. Chmielewski (Krutil), 30. Jaroš (Jeník, Samiec), 33. Foltýn (Klimša, Samiec), 52. Luka (Kowalczyk). Rozhodčí: Kika – Šimčík, Holibka. Využití: 0:0. V oslabení: 0:2. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5.
Valašské Meziříčí: Vydržel (Sekula) – Mikel, Kovář, Černín, Žabčík, Hradil, Tomek, Valentík, Janota – Sprušil (A), Varga D., Studený (A), Slovák, Pořický, Varga Mir., Kuchta, Kývala, Varga Mar., Martiník (C), Baroš
Frýdek-Místek: Hlaváč (Daneček) – Dresler, Jeník, Krutil, Foltýn, Kowalczyk (C), Kvapil – Franek, Klimša (A), Samiec, Chmielewski, Schwarz, Káňa, Cienciala, Luka (A), Jaroš, Christov

Dnes zajížděli na led Bobrů hráči prvního Frýdku-Místku. Čekalo se poměrně zajímavé utkání, jelikož Bobři jakožto předposlední tým tabulky na Frýdek-Místek letošní sezónu prostě umí, jako jeden z mála týmů. Úvod zápasu nám nepřinesl moc zajímavého. K prvnímu vážnějšímu ohrožení branky došlo až v 5. minutě, a to když střílel domácí Kývala. Střela ovšem letěla mimo tři tyče. V 7. minutě se dobře uvolnil domácí kanonýr David Varga, ovšem ani on neuspěl a pouze provětral betony Hlaváče. Hosté, kteří jsou v první tabulce se dost trápili. V 15. minutě podržel Bobry dvěma pohotovými zákroky Vydržel. Do konce první třetiny se již nic zajímavého nestalo, a tak byl stav po první třetině nerozhodný 1:1.

Oba týmy do druhé třetině vstoupily aktivně. Hosté se konečně dostávali do tempa. Toho dokázali využít ve 25. minutě. Z nenápadné akce otevřel skóre zápasu střelou za záda Vydržela Tomáš Franek - 0:1. Hned ve 27. minutě se hosté radovali opět. Hráči Frýdku si před brankářem párkrát vyměnili puk a Chmielewski byl ten, který zakončil přesně - 0:2. Ve 30. minutě hosté přidali třetí branku. Po neúprosném tlaku se prosadil za záda Vydržela Tadeáš Jaroš - 0:3. Na to chtěl ve 32. minutě odpovědět Martiník, jeho střela však trefila pouze dobře nachystaného Hlaváče. No a co se nepodařilo domácím, to se opět podařilo hostům. Ve 33. minutě se po nedůsledném počínání obrany Valašského Meziříčí prosadil svou střelou Michael Foltýn - 0:4. To domácí vzalo hodně a psychika neodolala. Ve 35. minutě se strhla hromadná bitka, která naposledy mohla být tak někdy v mistrovské sezóně. Rozhodčí udělali pár menších trestů a domácímu Studenému a hostujícímu Krutilovi trest do konce utkání. Toť vše z druhé třetiny.

Úvod poslední třetiny se lépe povedl Bobrům. Ve 42. minutě Bobři obrátili hru na opačnou stranu a David Varga překonal mladičkého Hlaváče - 1:4. Bobři se snažili o další branku, hostující obrana ovšem dobře bránila a když už se Bobrům povedl vystřelit, Hlaváč byl připraven. V 52. minutě se prosadil hostující Vladimír Luka a bylo to 1:5. Poté již přišly na moment potyčky a bitky, kterých bylo v tomto utkání mnoho. Utkání skončilo 1:5 a Frýdek-Místek si tak odváží tři body.

Miroslav Kubo (manažer HC Bobři Valašské Meziříčí): Určitě to nebylo utkání s nejlehčím soupeřem, ale po dlouhé době jsme hráli zodpovědně. Škoda, že v první třetině jsme neproměnili šance, které jsme měli. Možná by se to utkání vyvíjelo trochu jinak. Byli jsme Frýdku-Místku důstojným soupeřem, co se týče silové hry, tak i v těch vyložených šancích jsme nezaostávali. Myslím si, že to mužstvo jde pomalu nahoru a mohlo by v budoucnu produkovat hokej, za který se nebudeme moci stydět.

Mgr. Jiří Juřík (trenér HC Frýdek-Místek): Úvodní dvacetiminutovka byla z naší strany opatrnější a prosadit se nám nedařilo. Druhá třetina byla vyhrocenější, ale i přesto jsme měli utkání pod kontrolou a dokázali jsme soupeři odskočit na rozdíl čtyř branek. V závěrečné části hry jsme byli lepší na pohybu i v kombinaci a zápas byl stále pod naší kontrolou. Už dlouho se mi nestalo, abych zápas dohrával jen se šesti útočníky (smích pozn. redakce)