V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Bobři ani napočtvrté v letošním měření sil nedokázali bodovat s přerovskými Zubry a prohráli tak již čtvrté utkání v řadě. Domácí hokejisté však začali velice dobře, první třetinu byli přerovskému zkušenému mužstvu vyrovnaným soupeřem, aby na začátku druhé periody dokázali vstřelit úvodní branku utkání zásluhou Davida Vargy. Tato trefa však byla pro Bobry také poslední. Hosté pak rychlými brankami dokázali otočit stav utkání a postupně přidali za záda jinak velice dobře chytajícího Vlachynského čtyři branky. I přesto, že domácí nastoupili do utkání bez několika hráčů základní sestavy včetně "olomoucké výpomoci", dokázali s Přerovem hrát vyrovnaný a bojovný hokej, který je doufáme příslibem pro další utkání ve valašském derby.
2. liga - skupina Východ 2011/2012, 36. kolo, středa 18.1.2012
Přerov
1:4
(0:0, 1:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 22. Varga D. (Černý) - 28. Krajíček (Kotásek), 31. Hanák (Kotásek), 36. Hanák (Kotásek), 41. Hanák (Kolář, Kotásek) Rozhodčí: Fiala, Vengřín, Záviský. Vyloučení: 5:3 Využití: 0:1 V oslabení: 0:0 Průběh utkání: 1:0, 1:4
Valašské Meziříčí: Vlachynský(Slovák) - Ambruz, Balga, Blažek, Bokroš, Černý, Dostál, Dvořák, Hartmann, Knebl, Martiník, Mikel, Musil, Novosad, Růčka, Varga D., Varga Mir., Vašut, Zábojník
Přerov: Tihlář (Okáč) - Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Pospíšil, Krajíček, Sadil, Ditrich, Brančík, Blinka, Kočara, Sedlák, Kolařík, Kolář, Hanák, Kotásek, Goiš, Menšík

Do utkání vstoupili aktivněji hosté z Přerova, kteří se hned od začátku usadili v pásmu Bobrů. Během prvních několika minut si však nedokázali vytvořit žádnou větší šanci. A to ani v přesilové hře, která byla téměř minutu dvojnásobná. Domácí se po přečkaném oslabení také začali osmělovat, ale Tihlář také nemusel řešit žádný vážnější problém. Velké šance přišly až s blížícím se koncem první periody. V obou se ocitl přerovský Hanák a z obou vyšel lépe výborně chytající Vlachýnský. Do šaten se tak po první třetině odcházelo za stavu nula – nula.

Vstup do druhé třetiny nabídl opačný obrázek, než tomu bylo u části první. Ihned po jejím začátku se zjevil před Tihlářem osamocený Bokroš, avšak zakončení nebylo úplně podle jeho představ. Bobři byli i nadále aktivnějším týmem a netrvalo dlouho a dokázali této převahy využít. Ve dvaadvacáté minutě vyjel zpoza brány David Varga a krásným bekhendovým zakončením přímo do víka nedal Tihlářovi sebemenší šanci. Opaření hosté chvíli nevěděli, co mají hrát a to vedlo k přesilové hře Bobrů. V té se postaral o přípravu dvou šancí nabuzený David Varga, jenže ani jednu z jeho přihrávek zpoza brány nedokázali obránci svými střelami přetavit v gól. Ubráněná přesilovka vrátila klid na hokejky hostujícímu týmu a ten si začal budovat drtivý tlak. Ve dvacáté osmé minutě po výletu napříč pásmem Bobrů vymetl krásnou střelou švihem všechny pavučinky ve Vlachýnského svatyni Jan Krajíček. Tlak hostujícího celku stále nabíral na obrátkách a domácí měli obrovské problémy s vyhazováním puků z vlastní třetiny. Jednoho takového zaváhání dokázali hosté využít v polovině zápasu ke vstřelení druhé branky. První střelu ještě dokázal Vlachýnský vyrazit, ale pouze na hůl Pavla Hanáka, pro kterého už byla snadná práce uklidit kotouč do brány. Tlak Přerova byl v těchto chvílích drtivý, a i když se Bobrům podařilo ubránit oslabení, jen co hráli v pěti, opět jeden z beků prováhal možnost na vyhození kotouče za modrou čáru a hosté opět tvrdě trestali. Za Vlachýnského záda dostal puk opět Pavel Hanák. Do přestávky už se obrázek hry neměnil, a za Vlachýnským se velmi často ozývaly tyčky. V závěru se hosté ještě dvakrát radovali z branky, nicméně v obou případech zbytečně. Nejdříve nebyl hostům uznán gól kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti a o pouhých třicet vteřin později napálil jeden z hostujících hráčů bombu do spojnice a puk se odrazil tak divně, že hosté přestali hrát v domnění, že to byl gól. Červené světlo se však nerozsvítilo a rozhodčí rozpažil, takže se šlo do kabin za stavu 3:1 pro Přerov.

Poslední část začala završením hattricku Pavla Hanáka, který ve čtyřicáté vteřině třetí části využil přesilovou hru. Od této chvíle se hosté soustředili na obranu, a tak začali mít více ze hry Bobři. Chyby v defenzivě Přerova nedokázali potrestat Miroslav Varga s Lukášem Bokrošem, kterým se podařilo ujet do brejku, ale ani jeden z nich sám na Tihláře nevyzrál. Zápas už se pak pouze dohrával. Přerov si tak z Valmezu odvezl všechny tři body za zasloužené vítězství 4:1.

Jaroslav Stuchlík (Valašské Meziříčí): V posledních dvou utkáních jsme vždy uhráli slušných 40 minut, 20 minut jsme chybovali. V Opavě to bylo v poslední třetině, dnes to bylo v druhé třetině. Klukům nemůžu vytknout nedostatek bojovnosti. Ale ty chyby, Přerov je velice kvalitní mužstvo a dokázali nás za ně potrestat. Ty 3 góly ve třetí třetině nás stály lepší výsledek. Věřím tomu, že kluci pracují poctivě, a když se toho vyvarujeme, tak půjdeme nahoru. S dnešními 40ti minutami jsem spokojen.