Nad očekávání dobře si vedli meziříčští Bobři v prvním přípravném utkání. Na led Kopřivnice vyjela okleštěná sestava, která čítala plno jmen, bojujících o stabilní místo v sestavě. Pouze se čtrnácti hráči v poli nenechali modrobílí nic náhodě a vedení si hlídali hned od prvních minut zápasu. Pohledný a především bojovný hokej zaručil Bobrům výhru 6:3. Za docela překvapivým výsledkem stál i výkon prvního útoku, který vedl dvoubrankový střelec Miroslav Varga. Tomu se po boku svého bratra Davida a mladého útočníka Jana Podešvy dařilo. Dalším ze strůjců vítězství byl i brankář Lukáš Plšek, ten se totiž po osmi letech postavil do jiné brány, než té vsetínské a v drese Bobrů se mu vedlo náramně."Stálo mě to dnes hodně sil, a to, že jsem hrál dnes za Bobry je pro mě velká změna. Začátek mi vyšel, chytil jsem nějaký ten nájezd a párkrát mě to trefilo, pak už jsem si věřil. Jsem rád, že tady můžu být. Na to, že dnes nastoupila čtvrtá pětka a mnoho hráčů na zkoušku, to bylo super," prozradila nová tvář mezi třemi tyčemi Lukáš Plšek. Na první mistrovské utkání na vsetínském Lapači však ještě moc nemyslí. "Bude to pro mě výjimečné, strávil jsem ve Vsetíně dlouhé roky a vlastně ani nevím, jak tam vypadá hostující kabina, tak si to tam musím prohlídnout. Každopádně se těším a budu se rvát za Bobry. Vsetín si asi pojede v sezoně svojí ligu, ale my je zkusíme hned z úvodu potrápit," dodal zkušený gólman.
úterý 16.8.2016, Kopřivnice
Kopřivnice
3:6
(1:3, 1:0, 1:3)
Branky a nahrávky: 13. Bartošák, 30. Hrubý, 44. Kofroň – 2. Vyvijal (Baroš), 19. Ondráček (Štědrý), 19. Varga Mir. (Podešva, Varga D.), 44. Podešva, 52. Varga Mir. (Štědrý), 58. Baroš. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:6.
Kopřivnice: Unzeitig (29. Fendrich) – Kofroň, Bartošák (C), Fojtík, Čintala, Daron – Poruba, Vyčesaný, Hrubý, Stránský, Slovák, Pargáč, Graca, Marek (A), Zuzaník, Mach, Chalupa, Teper, Červenka
Valašské Meziříčí: Plšek (Čáp) – Štědrý, Mikel, Valentík, Varga Mar. (A), Pernický, Zábojník – Varga Dav. (C), Podešva, Varga Mir. – Kubal, Pavlůsek, Kuchařík L. – Ondráček, Vyvijal, Baroš