Jestřábí letka nesestřelena, měla ale namále

Dramatický konec měl poslední zápas základní části, kdy Valašské Meziříčí zajíždělo do Prostějova. Jestřábi zaútočili na Bobra zostra. Diváci tak mohli vidět po první třetině na světelné tabuli výsledek 3:0. To vše se změnilo během jedné minuty. Na 3:2 snížili Glas a Krisl. Důležitý gól Jestřábů vsítil v přesilové hře Samuel Raymond a vrátil Prostějovů dvoubrankové vedení. Nakonec tak odjeli Bobři domů s prázdnou.
2. liga - skupina Východ 2008/2009, 30. kolo, neděle 11.1.2009
Prostějov
5:4
(3:0, 1:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 9. Novák (Hlouch), 13. Holuša (Kolibár, Novák), 13. Dostál (Rak), 28. Raymond (Doseděl, Novák), 58. Rak (Hlouch) - 23. Glas (Martiník), 24. Krisl (Šebesta, Sochorek), 57. Krisl (Šebesta, Sochorek), 60. Sochorek (Krisl, Glas) Rozhodčí: Minář - Bryška, Chytil. Vyloučení: 9:9. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:4
Prostějov: Hrazdíra - Doseděl, Kolibár, Buček, Staněk, Giba - Hlouch, Rak, Dostál - Holuša, Novák, Raymond - Sedlář, Učnik, Skokan - Berčák, Cik
Valašské Meziříčí: Krumpoch - Zientek, Růčka, Zrník, Krisl, Dvořák, Blažek, Starůstka, Mikel - Matějný, Dvořák, Tatarčík - Kratěna, Sochorek, Šebesta - Glas, Martiník, D. Varga - Vaněček, Dědek, M. Varga

První šanci utkání měl Tatarčík, který nadvakrát zblízka nepřekonal Hrazdíru. O chvíli později se prokličkoval mezi dvěma obránci Krisl, ale svoji akci nedotáhl do gólového konce. Na druhé straně nebyl uznán Jestřábům gól, pro úmyslné kopnutí. Martiník přihrával na Glase před bránou, ten pálil, ale Hrazdíra instinktivně vykopl levý beton. Hlouch v přesilovkovém postavení od modré čáry nahrával Michalu Novákovi, který z první tvrdě vystřelil a propálil vše co mu stálo v cestě. V ponechané výhodě střílel Matějný, ale netrefil bránu, v následné přesilovce se neprosadil dvakrát Kratěna, neuspěl ani Šebesta. Všechno pochytal pozorný Hrazdíra.

Druhý gól do branky hostí měl na svědomí Michal Holuša, který po přihrách Nováka a Kolibára, bekhendem dorážel do prázdné brány. O čtyřicet dva vteřin později navyšoval Petr Dostál, a prostějovský kotel nezná hranic radosti. V patnácté minutě došlo k nešťastné události, byl zraněn jeden z čárových rozhodčích a zbytek třetiny pískali pouze zbylí dva.

Dvořák se prokličkoval až před branku, chtěl nahrát těsně před brankovištěm Glasovi, ale Hrazdíra při přesunu posunul bránu. Jestřábi dohrávali první třetinu v početní výhodě. Půl minuty před koncem byl nebezpečně naražen Buček, evidentně otřesen odjel na střídačku, ale nikdo nebyl vyloučen.

Do druhé části vstoupili hosté jako politi živou vodou a výsledkem toho je snížení na 1:3. Trochu šťastný gól si připisuje Dalibor Glas. O pár vteřin později je už stav jen o jednu branku. Po hrubce v domácí obraně skóruje Jiří Krisl, který se trefuje mezi Hrazdírovy betony. Atmosféra na ledě houstne, vyloučení je stále častější a opět nebyl uznán gól domácím pro kopnutí.

V čase 27:12 se skóre opět měnilo. Přesilovku využil Samuel Raymond, po přihrávce Doseděla. Druhý jmenovaný, volil místo střely popojetí a našel volného Samuela Raymonda, který pohodlně zasunul do prázdné branky. Ve vlastním oslabení si vyjel Holuša, ale tísněn dvěma Bobry nezakončil dost důrazně. Jakoby na ledě nebyli hokejisté, ale fotbalisté. Samuel Raymond takticky vyčkal až najede před branku Holuša, puk se dostal za brankovou čáru, ale panu rozhodčímu se opět nelíbilo zakončení a branku neuznal. Důvodem bylo údajné kopnutí. Tento verdikt učinil až po protestech Krumpocha.

V přesilovce se hostí nezmohli k žádné větší šanci, lehké nahození Dvořáka od modré čáry nemohlo Hrazdíru ohrozit. Velkou příležitost měli na holích Jestřábi, Hlouchova přihrávka měla oči, puk naservíroval rozjetému Holušovi, ten však svůj projektil poslal jen milimetry od tyčky a svezl se po síti. Do konce druhé části jsou ještě Jestřábi oslabeni o jednoho hráče v poli, ale výsledek se již neměnil.

Po druhé přestávce se Jestřábům naskytla přesilovka, od modré pálil Buček a vyražený puk dorážel Hlouch, ale Krumpach se stihl přemístit. V okamžitém protiútoku mohl skórovat Šebesta, jeho projektil minul bránu. Z nájezdu dva na jednoho, Matějného a Zienteka, nebylo nic. Hrazdíra se blýskl skvělým zákrojkem. Hra se přelévala ze strany na stranu, hokej se musel líbit, nebyla nouze o góly, šance i osobní souboje.

Téměř minutu a půl měli Jestřábi výhodu dvou mužů v poli, ale nebyli schopni si vypracovat souvislejší tlak ani střelu, která by ohrozila Krumpochovu svatyni. Zrnik se od mantinelu proháčkoval mezi kruhy, v pádu však nezakončil přesně a minul. Další ohrožení domácí branky bylo při závaru před Hrazdírou, nejvíce zatápěli Sochorek a Šebesta, ale obránci tuto nebezpečnou akci rychle uhasili.

Přesně 3 minuty a 53 vteřin před koncem třetí třetiny Bobři snížili na 4:3, když Jiří Krisl dorážel Zblízka tvrdou střelou mezi Hrazdírovu lapačku a beton. Na domácích byla vidět nervozita. Hosté se rozhodli pro hru power-play, čehož využil Michal Rak a od červené čáry se nemýlil.

Závěr zápasu byl notně napínavý, když byl vyloučen Skokan a Bobři tuto přesilovku využili. Třicet vteřin před koncem infarktově snížil Sochorek, ale to bylo v tomto krásném duelu vše.

Roman Sedlák (HC Bobři Valašské Meziříčí): Utekl nám úvod, na který jsme se sice připravovali, ale hráči předvedli v první třetině lajdácký přístup, dostali jsme tři góly, což se ukázalo jako rozhodující. Sice jsme stále doufali, protože jsme silní dopředu, ale nepodařilo se nám utkání zvrátit a mně nezbývá, než soupeři pogratulovat k vítězství. Takový je holt hokejový život.

Aleš Flašar (HK Jestřábi Prostějov): Bylo to pohledné utkání, které se muselo divákům líbit. Zpočátku to vypadalo, že je jen otázkou času, kdy soupeři nasekáme plno gólů, ale já jsem hráče i za stavu 3:0 upozorňoval, že pro jejich zkušené borce to jistě ještě není prohraný zápas. Jak se později ukázalo, měl jsem pravdu a soupeř náš náskok začal stahovat. Naštěstí jsme dokázali na jejich branky odpovídat a utkání tak pro nás dopadlo dobře.